Jump to content

Hafler 9505


DamirDj

Preporučeni Komentari

Немој више ко Бога те молим!Једва скупих 16 упарених. :dubbio:стоН_Колд

:clapping::blink::blush: Hvala na komplimentima. Kada budem stigao kuci potrazicu malo po serveru da vidim gde su mi slike koje sam slikao dok sam ih pravio, pa cu da postavim koju ukoliko imate interes za to.Moram da kazem uzivao sam u procesu maksimalno. Koliko se secam radio sam nekih 6 meseci. Sama elektronika je zavrsena za cas - dan dva, dok je izrada kutije potrajala resto vremena.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 120
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:clapping:  :dubbio:  :blink: Hvala na komplimentima. Kada budem stigao kuci potrazicu malo po serveru da vidim gde su mi slike koje sam slikao dok sam ih pravio, pa cu da postavim koju ukoliko imate interes za to.Moram da kazem uzivao sam u procesu maksimalno. Koliko se secam radio sam nekih 6 meseci. Sama elektronika je zavrsena za cas - dan dva, dok je izrada kutije potrajala resto vremena.

Лично имам све слике тих твојих Појачавача, али није на одмет да их окачиш!У ствари боље да почнеш нову тему са њима :blush:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:clapping::blush::blink: Moram da kazem uzivao sam u procesu maksimalno. Koliko se secam radio sam nekih 6 meseci. Sama elektronika je zavrsena za cas - dan dva, dok je izrada kutije potrajala resto vremena.

Bilo bi ih lepo videti. Koje zvucnike koristis za njih? A sto se uzivancije tice, zamisljam Nelsona kako lemi 1000+ j-fetova... :dubbio: (iskreno mu zavidim, ode covek kupi dzak j-fetova, ceka da dodje zima, padne sneg, i onda lepo lemi..i lemi...) :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

... jes' vala :) ... a tek Cecin vibrato :) ...eh kad ona pusti glas ... :):)

Mozda je to tebi smesno, ali ja ne govorim o izboru audiofilskog materijala vec o jednom detalju u pesmi. Jedino sa Haflerom se jasno cuje gitara u pozadini, dok su mnogi drugi nahvaljeni ampovi od tog zvuka napravili neku brlju, totalno neprepoznatljivu. Usput budireceno, Vlado Georgijev ima bas takav Hafler (originalni naravno) u svom studiju. I ne samo on..Drugo, svako ima svoj ukus, a o njima ne treba raspravljati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:) 'barveče

Mozda je to tebi smesno, ali ja ne govorim o izboru audiofilskog materijala ...

Ni ja. :)

Moj (ironičan) komentar se odnosio na (ne)kulturu komunikacije iskazanu u tvom PRVOM postu na ovom forumu ... mnogo isključivosti i teških (dis)kvalifikacija si izrek'o, a da se nisi se čak ni predstavio :) ... a što bi bio red. :)

Inače, da ima bar malo istine u onome što si rek'o, odavno bi prestala proizvodnja SVIH OSTALIH pojačavača :) ... jer ako se nešto ne čuje , onda se ne čuje i to onda više nije stvar ukusa, već VRLO OZBILJAN NEDOSTATAK koji diskvalifikuje SVE OSTALE pojačavače . :)

Usput budireceno, baš me zabole šta ima Vlado Georgijev u svom studiju, a i oni drugi kojima nisi pomenuo ime :) ... šta ako čovek NEMA ukusa, onda ti ovaj argument i nije baš neki :) ... a domaća produkcija i nije baš prvo što mi padne na pamet kad pomislim na kvalitet. :)

Ja mogu da razumem da ti se pojačalo neizmerno sviđa i da si ti oduševljen sa njime (i možda je to zaista fenomenalno pojačalo), ali moraš da shvatiš da isključivost i fraze nisu rado viđeni gosti na ovom forumu :) ... a verovatno ni na bilo kom drugom .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...moje pojačalo je toliko loše da se muzika Vlade Georgijeva uopšte ne čuje, ni jedan jedini detalj... Šta da radim?

Da li ste probali "Nikola tesla ws 350"?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo prestani da slušaš V.Georgijeva. :) :)

Čekaj, pa nisam još ni počeo...Mada, sprdamo se mi bez razloga ili potrebe. Mislim da je kolega zaboravio da napiše da se taj specifični detalj ne čuje tako jasno na "drugim pojačalima na kojima je slušao baš tu kompoziciju"... Tako bi nama bukvalistima ovakva tvrdnja zvučala prihvatljivo. Ovako ispade da postoji takav zvučni zapis koji se može reprodukovati korektno samo na pojačalu proizvođača XY a sva ostala pojačala su po tom pitanju ograničenih sposobnosti iliti nesposobna... U ovakvim situacijama, posumnjao bih da je pre u pitanju emiter, tj zvučnik kao tipično najslabija karika u lancu reprodukcije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Evo da se nastavim na temu haflera 9505.Delovi cvec dugo vremena stoje neugradjeni. Mislim da je sada pravi trenutak da se yardi nesto po tom pitanju pa polako spremam da za nekih meeec dana pocnem sa sklapanjem.Prvo drajverske plocice sa napajanjem. Silver mica, stiroflex, 2sk170bl, dvostruki tranzistori, metal film otpori

post-15-126848924161_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na kraju sve na djuture. Hladnjaci su kupljeni jeftino u Nisu i vareni uz pomoc prijatelja. Bakar je kupljen u lokalnoj prodavnici 20 evra. Perforacija je radjena amasinski. lim je kupljen na stovaristu, trafo limovi u Elma TT, bakarna zica u Kisacu po 8 evra kilo. kondovi iz Amerike, delovi iz Nedisa, Schuro-a, Burklina... Konektori za sad najjeftiniji. Silikon iz Conrada. Pitate se koliko je skor ovog sto vidite na fotografiji. Necete verovati ali ovako u rinfuzi sa varijantama najpovoljnije nabanke delova na vecu kolicinu skor je izasao na 530 evra! Mogao sam i gotov primerak da kupim. Kda uracunam jos obradu prednje ploce i eloksiranje skor ce biti vrlo verovatno oko 650. Najveci deo radova je odradjen samostalno. Busenja, urezivanja navoja, crtanje plocica... i radim ga vec 5 godina jer radim sebi pa uvek ima vremena.

post-15-126849021102_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Вала у најави изгледа моћно!Ниси требао да вариш хладњаке већ си предвидео Бакарне Шинетине.А штампе су   :confused1:.Сетих се да сам Појачавач Дамира ДЈ видео у огласима!!дискО_Сту

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сетих се да сам Појачавач Дамира ДЈ видео у огласима!!дискО_Сту

Oko 600 jevri, jel da??? Ako je to ono njegovo sa slika što je postovao, vredi svaku paru...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Varijanta koja je u oglasima je po semi identicna ali je radjena drukcija plocica da ide u nize kuciste i ima aktivno hladjenje, ventilator koji se ne vidi ispod onog bakarnog lima na zadnjoj strani. Inace po specifikaciji Hafler zahteva dobar hladnjak jer mu je disipacija za oba kanala 130W odnosno mirna struja je 400mA. cak i u proizvodjacefom uputstvu pise da treba dodatno hladiti.Mozda sam kod mog modela napravio gresku u porudzbini kondova jer su 80V a na njima je oko 76V sto je skoro na granici. Problem ovakve konstrukcije kao sto je Quad 606, 909, Hafler, sa varijantom jednog namotaja a razdela se vrsi elektrolitima ja sto u slucaju crkavanja jedne grane tranzistora druga grana elektrolita dobije dupli napon. Ovo sprecava samo osigurac na napajanju koji mora biti na granici jer ako kroz zvucnik ne potekne dovoljna struja nece crci dok se elkovi ne razlete.Prednost ovakve konstrukcije je sto na zvucnik ne moze da dodje jednosmerni napon pa nije potrebna zastita sto mnogo popravlja karakteristiku ampa u gornjem tonskom spektru.Zvuk ampa je neverovatno brz, bez naglasenih delova zvucnog spektra sa ogromnom energijom. SuperFi je rekao da Visaton samo sa ovim Haflerom svira dobro sto je stvarno tako. kao da ste prikljucili zvucnik dve klase bolji. Nestaje onaj nekontrolisani bas a G25FFL visokotonac svira kao da je iz hi-end serije.Cena koju sam naveo do sad je ono sto se vidi na poslednjoj fotografiji. Nisam ni sam verovao dok nisam stavio na papir ali se nakupi sitnica. Ne znam tezinu trafoa ali ima dobrano preko 10kg. Ovakav isti primerak ima Dj Djole sto prodaje karan preamp. Sklopljen je prosle jeseni. Od tad prodaje Kenwood M2. Sto se tice Djoleta ima jedna smesna anegdota sa njim. Kada je u posti popunjavao uplatnicu a na zidu je bio primer kako se popunjava sa imenom Djordjevic Djordje. Popuni on uplatnicu a salterska sluzbenica uzme i pocepa mu i kaze da napise svoje ime a ne sa primera. On ponovi a ona opet na njega. Od tada su promenili ime i prezime na primeru uplatnice.Ja sam hteo da radim varijantu 9300 ampa koji ima malo drukciju topologiju. Ima simetricni diferencijalni na ulazu i kompletna sema je simetricna u odnosu sredisnju horizontalnu osu. Zbog problema sa nabavkom 2sj109 koji je isao u toj varijanti odlucio sam se na 9303 odnosno 9505 topologiju. Iako sam pristalica ampova do 50W odlucio sam se na izradu jednog ampa sa vecim izlaznim naponom. ovo je korisno kod zvucnika cija impedansa raste pa nema dovoljno napona da se na tim frekvencijama lako pokrene. Uvek sam se pitao szasto su pojacavaci vece snage uvek bolje ocenjeni od istih samo manje snage i mislim da je odgovor u impulsima velikih intenziteta koji kod pojacala sa malim naponom jednostavno bidi odrezani.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...