Jump to content

Vase Misljenj ??


night_walker

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Takodje nisam imao kontakta.Kakav odgovor ocekujes? Daje dobar zvuk, daje los zvuk? Takve stvari zavise od 100 drugih faktora i nemoguci je opsti odgovor. Reci sta si tacno hteo da pravis, sa kojim drugim drajverima da ga uparis, kakva skretnica, kakva kutija itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa hteo bih da pravim ovako nesto Postavljena slika

zanima me kakav je uopste kvalitet proizvoda ove firme i da li ce moci da radi neki duzi period bez problema... ili ako imate vi neki predlog za neku jedinici po karakteristika i cjeni da je slicna :robots000_2:

A to na slici je bas bin? Bas-reflex kutija, samo za niske frekvencije? Šta bi bio ostatask zvučnog sistema? Da li može nekoliko reči o formi celog zvučnog sistema, kako je zamišljen, i koja bi mu bila namena?

Jedinica ima vrlo kruto vešanje od 0,08 mm/N, pa je potrebno pojačalo koje je prilično snažno. Pogotovo je važna strujna potentnost pojačala. Što opet znači u prevodu konstrukciono vrlo kvalitetno pojačalo. Efikasnost je realno 95,5 dB na području 40-500 Hz. Preko pasivne skretnice i nešto manje. Ako bi se koristile intenzivno i sa prilično snage tj. da sviraju na otvorenom na velikim glasnoćama, pitanje je koliko bi dugo izdržale. Ne koštaju kvalitetnije RCF jedinice bez veze onoliko koliko koštaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za transport takvih kutija skoro da ti je neophodan kombi, može i karavan da posluži ;) Na netu ima dosta nacrta za binove sa jednom 18" pa možda nije loše da razmisliš o varijanti sa četiri takve kutije. Malo više materijala, mnogo praktičnije, čvršće kutije. Pogotovo ako je namenjeno za rentiranje, imaš četiri bas kutije a ne dve ;) Ako ti je zapeo za oko taj nacrt možeš i njih modifikovati.Što se tiče 18", ako se nema za RCF, što reče Sax, završava posao i Eminence :to_become_senile: B&C drajveri su dobri, skuplji od Eminence, ne znam samo dali ima kod nas zastupnika.Sretno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imao sam prilike da vidim te novotarije sa neodijum magnetimakod drugara u servisu kremirane. nema nista bez dobrog starogFane ili EV. kad napisu 300 ili 500w, toliko i imaju. :cheers:

Moj usisivač je dva kW. Jedva ga nosim a piči garant 96dB... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pridružujem se savetu da porazmisliš o 15-icama.Razmisli o Altec 816 kutijama, promenio sam ih na desetine, sa svim mogućim driver-ima, od Altec-a (421-8H) i JBL (K 140, E140) do svih mogućih RCF-a...http://www.audiovoice-acoustics.com/forum/showthread.php?t=264

post-670-0-59352000-1300729608_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stari dobri Altec :wub: tu kutiju sam najviše viđao u kombinaciji sa RCF554, odlična proverena stvar, a sa JBL, EV nema potrebe trošiti reči!Ako bi radio tu kombinaciju po meni osrednji drajveri tu ne drže vodu, probao sa Eminence kappa, i razočarah se grdno :( u odnosu na gore navedene Eminens je zvučao kao megafon!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam, baš sa 421-8H, međutim, sa JBL-om E140 to je sviralo... :sporty095_2: Sve je to lepo gurao Crown DC 300. (jedno vreme MM - malo manje lepo).Bilo bi interesantno pogledati koji su driver-i u originalnim VOT, koje su karakteristike..Uopšte govoreći, ako se ne računa liga JBL - Altec - EV, najbolje mi se pokazao RCF- best value for money...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eee eo i mene :D koliko sam skontao ovaj martin wisman je smece kao sto sam i ocekivao :D a z akutije i meni se cini da je bolji predlog po 1 bin :D tako da sam trazeci po netu naisao na zanimljivu stvar eo slikica

Postavljena slika

pa sam kontao da li neko ima skicu kako bih se ona mogla da odradi ?? a za drajver sam kontao RCF L18P300 kosta 250 eura....pa sad koliko je to pametno :D pozzzzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

L18P 300 je strahovit zvučnik, imao, sviralo u ogromnim BR kutijama.Pazi, ovaj zvučnik ima rolloff na 1 kHz, razmisli šta će da ti svira iznad!L15-554K, koji ti je pomenuo Ikaro ide do 2 kHz, osetljiviji je (sjajnih 99 dB 1W/1m), takodje ima dovoljno snage!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...