Jump to content

Izmena DAC-a u CD playeru NAD C 521i


whitesnake

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Nije to bas tako "pluni pa zalepi". Treba napraviti ceo sklop oko DACa a i analogni izlazni deo. Preporucujem poseban DAC baziran na 1541A ili neka DIY varijanta ( I2S sa NADa na DAC TDA1541A) ili lampiziranje NADa.Slusao sam NAD sa eksternim DACom baziranim na 1541A a i lampizirao sam ga. U oba slucaja je bio primetan napredak u odnosu na "goli" NAD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez da bilo koga uvredim, sa NAD plejerima koje sam ja imao prilike čuti, najveći napredak je bio gašenje uređaja. Taj 521i nisam imao prilike da slušam, čuo sam bee verziju... a što se TDA1541 tiče, mislim da je u nedovoljno dobroj implementaciji bolje tako kako jeste.

Izvin'te me, ali posle ovog hepeninga sa SRC2496... Nisam svoj, a ni Snickers ne pomaže...

edit: NAD CD521BEE je daleko od "loš", ali ne mnogo dalje od "prosečno korektan"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to bas tako "pluni pa zalepi". Treba napraviti ceo sklop oko DACa a i analogni izlazni deo. Preporucujem poseban DAC baziran na 1541A ili neka DIY varijanta ( I2S sa NADa na DAC TDA1541A) ili lampiziranje NADa.Slusao sam NAD sa eksternim DACom baziranim na 1541A a i lampizirao sam ga. U oba slucaja je bio primetan napredak u odnosu na "goli" NAD.

Da, znam da se nelepi DAC tako jednostavno na mesto drugog.Napraviću novu pločicu sa TDA 1541A i analogni izlaz sa lampicama. Interesuje me gde da prikačim ceo sklop.Da li na digitalni izlaz ili na na neki izvod od od dva čipa na postojećoj štampi (LA 9240 i LC 78621ED)http://www.zeuslab.narod.ru/schemes/C521.pdf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguca resenja su:1 Lampice na NAD. najjednostavnije, radio sam vec i mogu da potvrdim da je bolje od naked NADa. ( Jednostavnije od toga je zamena OPA Jedan renomirani clan jednog drugog HiFi foruma je menjao OPA sa OPA2111 , moj favorit medju OPA, i veoma zadovoljan postignutim)2 SPDIF sa NADa na DAC baziran na TAD1541 ( moze i DIY moze i lampiziran). Taj DAC mora da ima SPDIF ulaz.3 Ukrades I2S signale sa NADa ( 42,43 i 44 sa U301 odnosno 1, 2 i 3 sa U302) i podmetnes nekom ( DIY) dacu sa TDA1541A.BTW imam jedan CD player sa TDA1541A koji je pretvoren u USB DAC ( I2S sa USBa dovedeni na 1541A). Mozes to da iskoristis kao bazu za igranje sa NADom. Uzmes I2S sa NADa i (preko nekog shaltera za biranje ( USB/NAD) dovedes DACu 1541A. Ima i podnozje za laksu promenu OPA a ima i mesta za lampice.PS Odakle si? ( pisite vec jednom to polje " MESTO" ) Ako si blizu mozemo zajedno da svajsujemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I sas oni nabudzeni OPA?

Pojma nemam šta je bilo u njemu, ali meni nije više pasovao. Nadam se da će novi vlasnik naći više sreće u tome kako uređaj svira... Obzirom na činjenicu da mu je Technics ono što želi (Denonove uređaje je ispljuvao koliko se može) mislim da će biti verovatno zadovoljan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 Ukrades I2S signale sa NADa ...

Molim člana foruma da ne navodi druge članove na izvršenje krivičnih dela...

:buehehe:

(recepat za sirotinjsku tortu: prvo, ukradeš pet jaja... :rofl: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....(recepat za sirotinjsku tortu: prvo, ukradeš pet jaja... :rofl: )

Please, samo to ne ! Falsifikat u ime politicke korektnosti :no:Svi znaju da je to recept za cigansku tortu - a ako ti ne pasuje tako da napises, onda nemoj nikako, a pogotovo ne falsifikovano....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde ste videli zmiju a debelu i jos belu-he, he, malo sale nije na odmet. Moj savet u vezi prepravke iz licnog iskustva; Drzi se strucnih ljudi koji poznaju kako funkcionise digitalija, vidim da Sir.Oliver dobro barata sa tim, a ima i iskustva, pa pa vidi s njim da ti to odradi on ili vec neko za koga ti znas. Izgleda da polako svi pravci u digitaliji vode ka najvaznijem, a to je DAC. Neznam samo otkud ta pomama za tim prevazidjenim- matorim- DA 1541(bar da su singl ili duble crown) pored toliko naprednih da-wolfson 8741 ili tipa cs4398 koji je ujedno i moj favorit. Ja sam narucio DAC kod jedne nase firme i on ce koristiti upravo cs 4398(2 po kanalu) u diskretnoj tehnologiji, bez ikakvih povratnih sprega i bez OPA na liniji signala koji su zlo za svaki uredaj , over klock-ovan na ulazu i nece biti zavistan od besomucnih promena raznoraznih transporta. To ce ujedno biti i pasivni preamp sa daljinskom komandom, sa 10 ak ulaza itd, itd, jednom recju sa velikim komforom. Otprilike to je moje vidjenje sto se tice digitalije. Komp je vec spreman i bice to jedan muzicki i video server sa odgovarajucom konfiguracijom za tu namenu. Naravno da me neko pogresno ne shvati-bez gramofona nema zivota, to mi je posebna opsesija, ali i bez ovoga se ne moze.. : :dodo::drinks: he,he mislim na digitaliju. Pozdrav svim kolegama sa naseg uvazenog foruma :headphone:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...