Jump to content

Najgore ikada... The Worst, Ever...


stein

Preporučeni Komentari

Ponukalo me da otvorim jednu temu za prelistavanje sećanja na najveća doživljena razočarenja što se tiče hifi komponenti koje smo imali priliku da imamo, čujemo, kupimo... Moram prvo da se setim svega, a ako je nekome baš sveže, nek opali... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

prodadoh svoj prvi CD ( SLPG400A) da kupim povoljno svoj prvi Thorens (318Mknesto+OrtofonVMSnesto)lele koje razocaranje ........ koje se nikada nije nuliralo , bez obzira koliko dobar i skup Thorens naisao da ga pipnem i cujemdisclaimer - Reference nisam pipnuo i cuo ....... al' on se sigurno ne racuna u drvenjace i limenjace koje se prodaju i dan danas kao nesto ;disclaimer P.2 - proban Thorens sa nekolicinom glava , nekolicinom RIAA-a , al' nije moglo da prismrdi referenci koje tad nisam ni bio svestan ( a vec usla u uvo ) - 930st

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onamo već spomenuh onu jadnu ADC glavu... Unitra, ne znam jel' gora, jal' lošija... Ne mogu da se ne setim svog prvog, very first CD plejera... Yorx beše... Prošvercovali ga iz Austrije. Crveni displej, ko na onim prvim digitalnim satovima... Sledeći je bio Crown, taj već imao daljinski. I svirao malo bolje. Međutim, koliko sam bio oduševljen s početka, toliko sam se razočarao u ove dve kante kada je u kuću došao Philips CD614...Setiću se ja već... Ei kasetni dek. Ajoj, mila majko krša... Onda mi sovjetski Orbita decitonaš ispade haj end, sa sve potiskivačem šuma koji su valjda jedino konstruktori umeli da koriste... :rofl:post-13-0-58742500-1300486584_thumb.jpgpost-13-0-14223600-1300486483_thumb.jpg(na mom primerku je sve pisalo ćirilicom :serbvidkakisicl0: )Inače, koga zanima sovjetski vintaž... http://www.radioland.1bbs.info/viewtopic.php?p=167

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora da si tada bio prehlađen pa ti bacilo na uši :Viannen_loungelizard:

Ma ko zna da li je znao i da podesi glavu i ostalo, Bog te pita, ja sam imao Toscu 10 izdrndanukada sam prvi put cuo CD, normalno da sam se odusevio ko kuce u liftu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MP3...Sudeci po tome da su kapaciteti hard-drajvova i brzina internet konekcije uveliko povecani zadnih godina, pa bi mp3 postao suvisan, steta je vec naneta a to zlo je tu i bice...A sto se tice uredjaja...ja sam se razocarao u Rotel RCD-02 plejer. Bljak. :bad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MP3...Sudeci po tome da su kapaciteti hard-drajvova i brzina internet konekcije uveliko povecani zadnih godina, pa bi mp3 postao suvisan, steta je vec naneta a to zlo je tu i bice...A sto se tice uredjaja...ja sam se razocarao u Rotel RCD-02 plejer. Bljak. :bad:

Pa dobro, mislim da je mp3 svima isto pao... na kraju...Ja sam danaske usrećio sebe za jedan black WD (7200rpm/64MB cache)... Nikad dosta mesta :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikad ali baš nikad nisam slušao muziku sa kompaizuzev u ofisu kad nešto mora da svira a nema što bez komp Nešto mi je bogohulno tako slušat muzikunešto mi to liči na tjuner čisto nešto da se čujevjerovatno da je u pitanju navika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni takodje hsr najgori, a i prvi ujedno :aloofandbored12:Secam se da stereo pojacalo nikako nije 'telo stereo :scratch_head: :sarcastic_hand:Srednji cupali bubne opne, basovi uglavnom uz pomoc ton kontrola i tako dalje, sve u svemu los pocetak :robots000_2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispada da ja imam najviše razočarenja :)Osamdesetih (krajem) i devedesetih sam balio po Technics katalozima štampanim na luksuznom, sjajnom papiru. Kada sam konačno došao do preampa i power ampa iz Technicsove Reference serije, dobio sam dvostruko razočarenje. Em je zvuk veoma prosečan (za moj, sada već prefinjen, istančan ukus :sarcastic_hand: ) em je sastav rađen po sirotinjskom receptu: low budget OP-i, izlazni stepen SVI kola. Jad do jada... Sreća pa nisam bacio bogatstvo na primerak koji ima one veeelike VU metre. Tamo je samo napon napajanja za nijansu višlji u izlaznom stepenu što daje koji watt više snage u vrhuncu na 8 oma... Jedan od najboljih primera za onu staru "isto sranje, drugo pakovanje"NAD2500PE, kilowattni trafo, 2x120W/8E, zakuca ga ESL svako malo i proradi zaštita. Zvuk osrednji, mnogo para... Boooo! :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponukalo me da otvorim jednu temu za prelistavanje sećanja na najveća doživljena razočarenja što se tiče hifi komponenti koje smo imali priliku da imamo, čujemo, kupimo... Moram prvo da se setim svega, a ako je nekome baš sveže, nek opali... :)

sveze i to od par dana razocaranje za CSS u odnosu kako se cuje Cabasse :blackeye: CSS je Jad.....a isvi ostali zvucnici koje sam cuo imao su jad do jada :krstix::hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sveze i to od par dana

razocaranje za CSS u odnosu kako se cuje Cabasse :blackeye:

CSS je Jad.....a isvi ostali zvucnici koje sam cuo imao su jad do jada :krstix:

:hi:

Molim Mikine komentare ne uzimati za ozbiljno. :sarcastic_hand:

Čekaj samo doće ti prilika da uporediš ono što sam ti rekao sa ovim što imaš, biće posle, Cabasse je jad... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molim Mikine komentare ne uzimati za ozbiljno. :sarcastic_hand:

Čekaj samo doće ti prilika da uporediš ono što sam ti rekao sa ovim što imaš, biće posle, Cabasse je jad... :rofl:

e tu sam te cekao :serbvidkakisicl0:

onaj Tannoy sto si mi rekao - isao sam da cujem :sarcastic_hand:

i on je jadan konfekcijski zvucnik naspram ovoga eksponata ispred mene :to_become_senile:

ako ne verujes dodji da cujes -isto vazi i za ostatak ekipoe na forumu :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e tu sam te cekao :serbvidkakisicl0: onaj Tannoy sto si mi rekao - isao sam da cujem :sarcastic_hand: i on je jadan konfekcijski zvucnik naspram ovoga eksponata ispred mene :to_become_senile:ako ne verujes dodji da cujes -isto vazi i za ostatak ekipoe na forumu :hi:

Da li si ga čuo u svojoj sobi, sa svojim pojačalom i izvorom? Mislim da nisi :PAli, zalud tupiti tastaturu, ako je tebi ovo - ono što nalaziš da ti najviše odgovara... :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije CSS jad neg ti ne umes da gi koristis :serbvidkakisicl0:

za srednje tonove ti netreba neka posebna kutija da bi cuo razliku - moze i na dasci da se slusa :tongue10: @Steinprebacio sam sve ove skalamerije u dnevnu sobu jebo te ja i soba/Tannoy , svaki mi stalak ima po 50 kila :blackeye: ubija kako svira - znaci bass se tek cuje na 5 metara High-End :tongue10:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein

prebacio sam sve ove skalamerije u dnevnu sobu jebo te ja i soba/Tannoy , svaki mi stalak ima po 50 kila :blackeye:

ubija kako svira - znaci bass se tek cuje na 5 metara High-End :tongue10:

whuss :sarcastic_hand::house14:

(House (to Wilson): "You're whuss, part whimp, part puss".)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...