Jump to content

Transporter


stein

Preporučeni Komentari

Ako ovako nastavi, mislim da će biti proširena verzija transporta, sa sve DAC-om i tube output sekcijom :) Štono reče Zen, ECC83 nije tu mesto, ali i pored toga me ne prestaje iznenađivati u pozitivnom smislu. Malkice tu lampe falširaju pa "omekšavaju" ono što i nije baš-baš tako "zaokruženo" što Behringer (sa istim transportom) odradi "nemilosrdnije", cevni deo to sve nekako odradi u veoma tankim, ali prisutnim pamučnim rukavicama. Da ne ispadne da je nešto mutno ili zamagljeno, nema ni traga od koprene, samo ne frca baš na sve strane. Tako gledano, posle nekoliko CD ploča, mogu da kažem da je "stock" malo kultivisaniji i manje napadan, samim tim, i manje naporan. Malo kvari činjenica da je prisutna razlika u glasnoći između digital i analog izlaza (Behringer ima nešto gaina) i ako to sada uporedim sa kombinacijom Marantz CD63SE/Behringer, razlika je relativno mala, ali čujna i konstantno prisutna sa svakom vrstom muzike koju sam izlistao. Između Marantza i ovog francuza je recimo zvučno razlika skoro celu klasu. U korist francuza. Ne da radi bolje, nego radi drugačije. Muzika je ista, ali se neke jako male i suptilne razlike, detalji kod Marantza blago slivaju u kašastu smesu dok francuz bez pretencioznih sortiranja po policama (ovde visoki, ovde duboki, ovamo metalni, onamo drveni instrumenti itd) daje na neki način precizniju definiciju instrumenata ali, kao što rekoh, ne kao gomilu detalja bez smisla nego kao veoma pitku, harmoničnu i melodičnu prezentaciju. Za danas sam se baš prijatno iznenadio. Pošto ostajem u prednosti još nekoliko dana da mogu da vratim spravu ako odustanem, iskoristiću to vreme da upijam još utisaka... :) Za sada, ne nalazim ozbiljne mane u okvirima cene, štaviše... Jutro je pametnije od večeri, pa ću ipak sebi dati priliku da odspavam i sutra preslušam još nekoliko ploča i malo manje i sa manje uzbuđenja procenim koliko je realan ovaj, za sada prilično pozitivan prvi utisak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Da ne mešam, a možda se može uklopiti u temu, da li neko ima malo podataka o Philips-ovom CDR760? Znam da je to rekorder, ima AD/DA konverter (i odgovarajuće izlaze i ulaze) ali ne znam koji mu je transport i DAC. Pitam jer ima jedan savršeno očuvan i ispravan za 35€ što je bagatela ako nešto valja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Branko mislim da lakoto moze da se uradi?SCK je istiBCK je istiDATA je 14bita a u ostale bit pozicije do 16 ili vec koliko, postavljene su nule, tako da to nema znacaja.tako da je to istosamo bi trebaloproveriti kako ide L/R latcha verovatno je produzen za 2 ciklusa BCK sa 1 na 3cikusaa za to vreme je mozda zaustavljen Clock?.To je jedno drugo, najverovatnije sam transport CDM0 i daje standrdnih 16bita i2Sali zbog specificnosto DAC chipa to se naknadno menja na 14bita...A to moze da se proveri ispred digital filter i 4 x oversampling chipa na I2S busuTo je prvo integralno kolo ispred DAc chipa....A najverovatnije je takou tom slucaju odatle bi trebalo uzeti ili I2Sili potaviti transmitter pa napraviti SPDIF... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam pogledao,chip ispred TDA1540 dacovaje SAA7030i on samo prima 16bita I2Sa predaje L i R 14 bita sa 4 x OS...Bitno je da on vec dobija 16bita i2s i na tim pinovima na ulazu u SAA7030moses dobiti i2S bus...P kako ti volja ili na transmiter pa spdif ili driver pa u neki daccheers...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da na chipu SAA7000PIN 16 odredjuje duzinu recilow = 14 bitahigh = 16 bitatako da bi trebalo proveriti unimrom na pinu 16 koja je vrednost a ondaposto je najverovatnije 0preko pull-up R od oko 4.7Kpostaviti na +idobijas neprevazidjen transport...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TDA1540 radi 12 bita pa 4 bita onda (nekako dalje nisam siguran napamet treba da pogledam) 10 pa 6 ili slično tako da se isti bitovi ne dekodiraju istim hardwerom i to je kao mnogo dobro jer se eliminise memorijski efekat.Mislim da nije tako lako izvući običan I2S signal i da treba dodatni HW preko SAA7220 chipa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj u PDFu za SAA7030kakav I2S signal on ocekuje..ono sto se posle desavana izlazu SAA7030 i ulazu u DAC te neinteresuje u ovom slucaju...Ulaz na SAA7030 je standardnih 16 bita a to odredjuje kolo ispred SAA7000pogledaj u podacima... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanosio sam se to da radim ali kada je Marantz 73 sa 1540 pojeo Philips 304MKII sa 1541 ja sam odustao. Doduše možda probam za neki bolji DAC od 1541. Mada kako je zgusnit 73 nesmem da pomislim da prčkam s letilicom. Hoće li SAA7000 da izdrži fanout da gura i SAA7030 i neki drugi DAC? Ili da pravim šalter?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu hoce ali mozda je bolje da ima neki drv i to n svim linijama isto...I pogresio sam ako je pin 16 high (na SAA7000)za 16 bit select,onda bi trebalo pull-down otpor prema masia ne pull up prema + kako sam napisao...U svakom slucaju trebalo bi prethodno proveriti koji je status tog pina..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...