Jump to content

Martin Wisman = true or false?


michabass

Preporučeni Komentari

Ljudi jel neko koristio ove zvucne jedinice u praksi? Na sajtu Pl**er Music vidim da solidno izgledaju a negde na nekom od foruma sam pročitao da su to zapravo Zomax zvučnici... Google ćuti o ovome pa mi je pomoć iskusnijih preko potrebna... :to_become_senile: Stone_cold, Zvuchniak??Idealno bi bilo ako neko može da prenese svoje iskustvo tipa: kupio-ugradio-crklo-otvorio-razočarao se ili iznenadio se kvalitetom...pozdrav! :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Тек да видиш шта нас чека после посете председника Републици Кини :to_become_senile:.

Видео сам те звучнике у Плејеру, нисам слушао али делују озбиљно.

Ознаке су као код Еминенса али делују професионалније.

Ливена корпа, на око добар магнет, квалитетан материјал мембране, све у свему пријатно за видети.

Оно што је нај битније прилично јефтини звучници.

Тачно је, производи их Зомакс, и изгледа да постоји једна или две фабрике у Кини а после само стављају различите називе.

Толико од мене  :sarcastic_hand:

А сад чекамо да видимо шта ће све на тржиште да дође :rofl:.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači na oko su dobri?... Nadao sam se više nekom iskustvu jer na oko je i vivax OK a kad ga uključiš.... U igri je izrada budget DJ razglasa pa mi je oko palo na ponudu u pomenutoj radnji. Osamnaestica alu korpa, 4" špulna magnet ohoho i pozlaćeni terminali, membrana izgleda solidno i sve to za 95 eur :sarcastic_hand: Ima li alternative medju "brand" zvučnicima u BG? :to_become_senile: pozdrav! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da... Samo sam čekao da neko primeti Martin Wisman. Zomax proizvodi te zuje i našao sam sve modele martin wisman na Zomax sajtu. Ja trenutno imam u posedu neke dve 18-ice. Hoću malo da probam da Fikusiram :to_become_senile: u SU. On reče bilo koja 15 ili 18 inča sa max FS 37Hz (moj ima 28), QTS max 1/min 0.3 (moj ima 0.35) i min.97 dB (moj ima 98) i ja ga shvatio bukvalno :sarcastic_hand:. Kad se zvučnik pusti bez kutije ima jako lep i precizan bas. Nema brljanja, bar pri snagama na kojima sam ih probao. Ove moje su čelične presovane korpe sa 76mm kalemom. Koliko vidim na sajtu koštale su 70 eura komad, a ja ih preko oglasa kupio za 100 par. Neki klinac hteo da pravi kutije pa kad su videli njegovi basiće :rofl: poludeli. Te sa 4" kalemom imaju čeličnu korpu ali od debelog čelika tipa 3-4mm (stoji u spec. na sajtu) što mi se iskreno ne sviđa. Bilo kako bilo meni na prvi pogled moji izgledaju OK za novce. Kad ih upotrebim, javim dalje. Meni više zaokuplja pažnju ovo. Znači stvarno ne znam sa kinezima šta da mislim. Evo i nekih sličica mojih...

post-117-12511280582_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam u Plejeru i vufer sa ovim basevima koje ja imam. Mogu reći da mi se nije svideo uopšte. To odbijam na nesretnu kutiju koja nema veze sa životom. Ali i sa takvom kutijom Plejer je pri probi ceo vibrirao sa samo jednom prikačenom. Po mom mišljenju nije iskorišten sav potencijal tog basa, kakav je da je. Kao budget sub-ovi za neki kafić do 100-150 kvm su do 00. Šta znam....sirotinjska varijanta koja će sigurno završiti posao. Nemoj ni slučajno da pokušavaš da praviš budžet razglas sa ovim. Bolje daj malo više para ali da ne crkne. Pa Eminence 15 Kappa su 77 eura komad. To njakaju svi kao budžet razglas i (sa pravom amplifikacijom) ništa im ne fali. Ovo ne znam koliko će da izdrži. Probaću u svakom slučaju pa javim ali ne polažem velike nade u ove baseve za neke velike snage na duže...

Evo link za te sa 4" na Zomax Audio sajtu, evo i za ove sa 3" kalemom. Mada moram priznati da pre ovoga stvarno nisam čuo za Zomax...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam ja Zomax 15" na stolu još neke 1999 ili 98, u nekom lokalnom clubu su bili kao neko disco ozvučenje... Sećam se da su imali predebelu i tešku, loše presovanu membranu, motao sam ih dva puta pre nego što su se potpuno raspali...konstrukcijski dosta tromi i neefikasni zato sam i pitao kako se ponašaju ove nove serije jer na oko stvarno mnogo bolje izgledaju od onog starog modela koji sam imao prilike da radim...Za Eminence znam radio sam sa njima baš dosta a mušterija traži osamnesticu, ne 15. Eminence Omega je nešto skuplja: valjda oko 150eur ako je uopšte ima kod nas, pro verzija je preko 220eur...De prodaj ti meni te osamnestice, šta će tebi? Dam ti sto evra? :to_become_senile: :sarcastic_hand:pozdrav! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam ja Zomax 15" na stolu još neke 1999 ili 98, u nekom lokalnom clubu su bili kao neko disco ozvučenje... Sećam se da su imali predebelu i tešku, loše presovanu membranu, motao sam ih dva puta pre nego što su se potpuno raspali...konstrukcijski dosta tromi i neefikasni zato sam i pitao kako se ponašaju ove nove serije jer na oko stvarno mnogo bolje izgledaju od onog starog modela koji sam imao prilike da radim...Za Eminence znam radio sam sa njima baš dosta a mušterija traži osamnesticu, ne 15. Eminence Omega je nešto skuplja: valjda oko 150eur ako je uopšte ima kod nas, pro verzija je preko 220eur...De prodaj ti meni te osamnestice, šta će tebi? Dam ti sto evra? :sarcastic_hand: :to_become_senile:pozdrav! :rofl:

Ako ih hoćeš tvoje su, da mi ne čekaju bolja vremena. Samo šibni PP da ne zagađujemo temu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ооооооооооооо, па ко ће то нама да се понови :sarcastic_hand:.Martin Wisman  DELTA 12+PSD 44-C, овај звучник ми се свиђа а сећам се и истих таквих само Монакор мислим да им је ознака била SP-325PAX.Увек сам желео да га имам, наравно пар али...... :to_become_senile:.Ко зна можда једног дана па макар и Мартин Висман.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Videćemo...A ti koaksijalni... kad bi se našo neki klinac da to kupi pa da ih proda u pola cene to bi bilo jako lepo od njega... :sarcastic_hand: A verovatno će ići Beta 12LT + neka horna sa 1,5" vc... + naravno ove 18ice... pa ko duže izdrži!! :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam ih gledao ali neću da ih uzimam dok ih neko prvi ne proba. Samo sam ih ja zamišljao kao dvosistemske podnostojeće. Nešto što izgledom podseća na Sync-ove Econowave... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj Coax sa linka ne deluje baš toliko loše, bar na papiru. Sad, pitanje je šta sam tačno i u kom kontekstu napisao. Podseti me, tj. daj link ka temi i postu. Pitanje i je i za šta će da se koristi ta jedinica u kakvoj prorostoriji i sa kojim pojačalom. Ima i "mali problem" koji se zove Mms 65 grama(što i nije mnogo za 15" bas) i break-up membrane na 1,1 kHz, što znači da bi bilo dobro da se bas jedinica ne bavi sa područjem iznad tog break-upa.Mada, opet izgleda neizbežno da se bar malo preklapa sa visokim do 2 kHz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam prvobitno hteo da se igram sa ovim... http://www.p-audio.co.uk/products/db_product_1_6_bm-15cx38.htmOvi iz wizarda ga dovuku po dobroj ceni...Al me Zen prvobitno pa posle BokiTokiVoki odgovorishe jer te jedinice na netu imaju na par mesta razlicite parametre pa je piranje sta cesh dobiti na kraju..

Koliko košta u Wizardu, ako nije tajna ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

koliko para toliko muzike. plasticne kutije ..skromno .kupio sam za firmu pa 250 aktive kutije sa 10 inch drajverima i .super su za sitnije manje poslice,tipa ozvucavanje manjih govornih programa i fine muzikice za prijeme i slicne dogadjaje...moze se reci dosta korektno,medjutim za ozvucavanje glasnijih i dinamicnijih muzickih desavanja je dosta slbasno i lose ,brzo udje u klip i izoblicenja.stavljao sam ga i na razne limitere tek onda ubije i to malo zvuka sto moze da da..oskudno ..cuo sam da i kutije sa jacim drajverima se nisu nista bolje pokazale....koliko para toliko zike... :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za taj novac Martin W je po mom misljenju vrlo dobarpapirna membrana tekstilno vesanje , dobar magnet i solidna korpanarocito kod 15 in modelajedino sto je malo tvrdji centrator?Znam te drivere, i mislim da su solidni,ALISlusao sam ih samo kao bas jedinice u OB sistemima...Ne bih se bas uzdao u njih za reprodukciju srednjeg spektra?Takodje za kucne upotrebe su verovatno OKali za vece snage do kojih su deklarisani, ne bih se usudio da ih pustam duze vreme....Mislim da je to dobra jedinica za OB sistemenaravno rwcimo 2 x 15 in po kanalucena je bila oko 65EU za 15incheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...