Jump to content

BYOB...about loudspeakers


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Chakijica, ne budi tužan, uvek ima bolje. Ne znam gde ti beše tema o kompjuterskim zvučnicima a naleteh na interesantnu ideju,

ne previše ckupu: B&G Neo8 ribon - go golcijat na stolu, samo sa običnim "L" držačima, maalo ukošenim ka nazad. O/B rek'o biK,

baš po tvojoj želji :). Za dole imaš Alfe pa gi turaj kako znaš. Po meni biK Alfice možda lepo čučnule na dnu i leđima neke police

za kjnige ili slično, da mu pravi široku ploču baflastu. Vidi LampiZdatorove postavke. Ako ovaj zvuk ne bude dobar, ja ima da...

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hi: dj.nik, hvala na lepim recima i na dobrom predlogu ! Sinoc sam slusao iskre i piezose( sa 0.37uF i 8R)nakacene na lm1876 GC i na nokiu5800xm...ispod stola-na podu na metar udaljenosti...bez ikakvih kutija...Naslusah se muzike :heh:Razmisljam se (i non stop odustajem od toga) da napravim H frame za alfe, ali problem je sto bi jedan frame bio skoro skroz do zida i razmak izmedju bafflova bi bio manje od 2m.Mislio sam da ih gonim isto nekim GC, mozda sa lm3886 jerbo u pasivi i sa jednim ampom nema leba.Nego sta velite za chika altmana i njegovu teoriju za zvucnike ? Pije li to vode ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego sta velite za chika altmana i njegovu teoriju za zvucnike ? Pije li to vode ?

Čika ne zna šta priča, najblaže rečeno :) Svako danas misli da "zna kako nešto treba da zvuči". Svako je stručnjak. Dakle, ne osporavam uspehe na drugim poljima i tek neke stvari iz teksta ali je toliko nebuloza izrekao da je to fantastično. Fora je da se ne poveruje u svašta i sve će biti OK :)Toliko banalizuje i generalizuje stvari ... Kao da svako danas može uzeti biko koju šasiju sa AlNiCo magnetom, namotati kalem sa papirnim formerom i papirnom laganom membranom i time postići High End zvuk.. Možda u nečijim snovima. Svako pokušava da banalizuje ono što nije mogao da razume pa kad već ne može postati autoritet na tom polju, onda haj'mo od toga napraviti smejuriju... Malo mi se smučila i ta priča o AlNiCo magnetu, iskren da budem... Slušah veći broj zvučnika sa AlNiCo magnetima. Neki su se čuli dobro, a neki su samo kreštali. Sad, stvar iskrenosti i autosugestije je da li će neko priznati da je to kreštanje ili će reći da ima "fantastično definisan i izražen srednji opseg". Magnet sam po sebi ne može drastično uticati na zvuk u tom smislu da možemo reći da je sve što ima AlNiCo ili danas Nd magnet High End zvučnik. Tu moraju učestvovati i masa i materijal membrane, donji centrator, težina i materijal kalema etc. Ako je iko izdvojio malo vremena i pročitao Loudspeaker Design Cookbook , video je koliko samo otvor na magnetu za hlađenje tj. prečnik istog utiče na parametre. Da ne uzimamo druge varijable i kompromise koji se radi određenog karaktera zvuka čine. To što neko ne zna da iz merenja i parametara zaključi nešto o nekom zvučniku ne znači da se to ne može. To samo znači da ta osoba to ne zna :)Napljuvao je u 3 rečenice Dynaudio, Focal, Seas, Acuton, ScanSpeak i da ne nabrajam još koliko firmi koje proizvode High End zvučnike, hteo on to da prizna ili ne. No, na takve sam navikao do sada, a posebno u ovom sportu gde je lov u mutnom najzastupljenija disciplina :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, sa ampovima se istakao:http://www.mother-of-tone.com/byob.htmdobijes mali D class amp na komadu chamovine za samo 950,- EUR... :rolleyes:

Mislih na uspeh u savladavanju "osnova masovne hipnoze" :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad si se izvukao. Taman sam hteo da ti kazem da obrises post da te ne do'vati Boki, mada vidim da su ga drugi pretekli...

Hahhaahha :DNe verujem da sam se izvukao. Ocekujem gomilu dokaza kako chika-altika bulazni.Ja samo znam da je on rekao da je savrsen zvucnik onaj ovalni iz starog radija, a ja takav imam :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne verujem da sam se izvukao. Ocekujem gomilu dokaza kako chika-altika bulazni.

Ma šta ima da ti se dokazuje kad si i sam video šta piskara. Dosta je :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...