Jump to content

FRES + OBLA


stein

Preporučeni Komentari

Prva 4 posta premestena iz Tannoy Arden teme

ZM

Pomalo sam anti- : full-range, high efficiency, no x-over stuff. :P

Ajd, ti sve znas... Sta sam uradio kada sam stavio 193uF pred panele i 3mH pred bas, oba su nominalno 4 oma... Samo otprilike?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ma nasao na tavanu delove po gajbama, potrpao pa probao. Čisto me zanimalo koliko sam blizu onih tačaka gde inače planiram da se igram. Ovo je bilo čista nuzda, da ih ne vezem na duplo golo. Čim sklopim i drugi F5, kačimo se preko Behringera pa dolazi mirkofon sa laptopom i merkamo i vrtimo gumbeke... I nadam se da mi neće biti dosadno :P

Hvala za trud i informaciju...

(Inače, turio sam 5R6+4R7 redno pred zavojnicu i jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa tim se super moze zabavljati. Ima dovoljno mogućnosti da se isproba sve sto je potrebno.

Have a fun. :msn-rofl:

Neko je "onamo" spomenuo da ima istu ovu, ali da ima neki "bug" kada se ide na 3-way opciju, sifta mu po srednjem opsegu kada menja parametre gornjeg ili donjeg propusta za bas ili visoki. Za upotrebu kao 2-way stereo ili 4-way mono, preporuke su stigle sa vise mesta, a sračunao sam da bi me daleko vise kostalo da sam pokusam da sastavim isto za istu namenu. Ovu spravu mislim da uvek mogu da posle prodam za neku fer cenu. A mozda mi se i dopadne pa i ostavim za igranje... I hvala za dobre zelje, ali se kaze have fun jer have a fun znači da mi zeli
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav štreberski nastup... :msn-rofl: Na 9 postova, već si mi dao jedno upozorenje i jednu ispravku engleskog. ;) I kao član koji preferira da nabije bar 6.000 postova u naredne dve godine, a i kao moderator si opasan po okolinu. ;)

Moraš me razumeti, ne činim ja sve to zato da nekoga gazim ili da se iživljavam, činim to jer smatram da je tako ispravno, a usput dodam i savet (apropo gramatike) pa ti sledeći put kada komuniciraš na engleskom (ovde ili drugde) bude lako da to činiš sa manje grešaka. Mislim da kako sada stvari stoje, svi članovi koji su do sada prijavljeni, umeju da se korektno ponašaju i da nikada neće biti potrebe da bilo kome ikada pišem bilo kakva upozorenja. Dakle, ne shvati to kao tešku kritiku ili da imam "pik" na bilo koga, tebe lično smatram veoma dobrim poznavaocem tematike i veoma korektnom osobom u svakom pogledu. Činjenica da sam ovde dobio obavezu da vršim moderaciju ne menja ništa, isti sam kao i svi ostali, nisam ni malo "ravnopravniji". Dakle, slobodno se ponašaj kako god proceniš za shodno, budi onakav kakav jesi, i slobodno uvek iznesi svoje mišljenje, bez obzira na to da li se ono nekome dopada ili ne. Pravila foruma su napisana i to je valjda jedino ograničenje (za sve, uključujući i mene)... Dakle, izvini ako sam se postavio "preteći", nije mi to bila namera ni u kom slučaju. Toliko o tome... Enjoy! ;) PS/OT. Juče popodne je bio drugar i u razgovoru je u tri rečenice je deset puta spomenuo reč qrac a na dva koraka od nas stoji moja šestogodišnja ćerkica i samo "upija"... Posle ćemo se čuditi kako su nam deca nevaspitana. Zato sam spomenuo mogućnost da se ponekad ponegde ubaci neka zvezdica, tarabica, a ne zato da tebe kritikujem. Nikada ne znamo ko će ovo posle da čita...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko je "onamo" spomenuo da ima istu ovu, ali da ima neki "bug" kada se ide na 3-way opciju, šifta mu po srednjem opsegu kada menja parametre gornjeg ili donjeg propusta za bas ili visoki. Za upotrebu kao 2-way stereo ili 4-way mono, preporuke su stigle sa više mesta, a sračunao sam da bi me daleko više koštalo da sam pokušam da sastavim isto za istu namenu. Ovu spravu mislim da uvek mogu da posle prodam za neku fer cenu. A možda mi se i dopadne pa i ostavim za igranje... I hvala za dobre želje, ali se kaže have fun jer have a fun znači da mi želiš jednu zabavu (što je veoma neprirodno, anyway) ;)

Tacnije Have a fun znaci zelim ti neku zabavu, a ne jednu.... :msn-rofl:;) ;) ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...................................

Stanovita reč je treba da bude "fora", a odnosila se na tvoju zvučničku "akciju". Jedna reč, kratka i jezgrovita, koja zamenjuje veliki broj drugih, a tačno opisuje stanje stvari. Čak je i bio smajli na kraju. 'Vako :msn-rofl: Pogovoto van foruma, u susretima sa drugim bićima (čak i treće vrste), ne koristim ruzne reči.Ako bismo ga cedili (oko reči), cela tema Vicovi bi trebala da bude dezintegrisana. ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stanovita reč je treba da bude "fora", a odnosila se na tvoju zvučničku "akciju". Jedna reč, kratka i jezgrovita, koja zamenjuje veliki broj drugih, a tačno opisuje stanje stvari. Čak je i bio smajli na kraju. 'Vako ;) Pogovoto van foruma, u susretima sa drugim bićima (čak i treće vrste), ne koristim ruzne reči.Ako bismo ga cedili (oko reči), cela tema Vicovi bi trebala da bude dezintegrisana. ;)

Ok, predajem se. Pustiću da radi ko sta hoće, smatraću da je to tako namerno. I onda je ok. Have a fun! :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Juče sam konačno po prvi put povezao sve komponente koje sam pojedinačno isprobao u drugim varijantama, čisto da znam da je svaki pojedinačni deo sistema tehnički ispravan. Biće veoma tezak posao reći koji pojedinačni element odskače ili ne odskače od neke druge komponente, ali mi je najvaznijeda sistem kao celina bude dobar. Čini mi se da je tako, ali ćemo sada morati da dovodimo gostujuće ocenjivače da poslusaju i iznesu svoje impresije.

Sto se samih zvučnika tiče, imam neki utisak, bar ovako, na prvu loptu, da se zbog veoma ograničenog prostora (fizičkog) tesko moze rezna frekvencija pomerati iznad onog dela gde donji opseg počinje da pokazuje usmerenu karakteristiku. Tu bi onda trebalo uvoditi pomeranje napred-nazad ES i OB jedno u odnosu na drugo, traziti i meriti/podesavati udaljenosti i usklađivati ih sa reznom frekvencijom, pomerati faze i tako dalje. Posto ova prostorija i ona gde je zamisljeno da ceo sistem bude preseljen nikako nisu čak ni slične, mislim da takva igrarija trenutačno neće dati trajne rezultate, pa se sada drzim bazičnog podesavanja... Rezna frekvencija je na nekih 120Hz (sa tim da se stalno igram pomeranja i preslusavanja) pa samim tim ne moram da čačakam delay (fazno usklađivanje) ali sam primetio da je visokotonski deo na elektrostaticima blago potisnut u odnosu na ostatak spektra. To mi nije ni smetalo dok je ES radio kao zasebna celina, međutim, uvođenjem dodatnih NF zvučnika, teziste se slusno pomerilo naustrb visokih. Iz čiste radoznalosti, uključio sam "CD Horn" prekidač na Behringeru; opisano u dokumentaciji kao Constant Directivity Horn, dakle nema veze sa kompakt diskom, nego karakteristikom horne viskotonca, tačnije horne koja nije eksponencijalna i tu je urađena neka vrsta EQ korekcije u skretnici, sto je dovelo do fantastične zvučne promene. U pozitivnom kontekstu. Pokusao sam da promenim vise različitih muzičkih materijala, i sa svakim od snimaka, bez obzira na godiste snimka, izvođača ili zanr, CD horn korekcija vraća stvari na mesto. Dakle, negde u visokotonskom sektoru, paneli ili padaju ili je meni uvo otislo u večna lovista... Sada moram da promenim CD playere jer i oni koliko god bili blizu jedan drugoga, pojedinačno imaju različite zvučne karaktere. U svakom slučaju, ne zalim vremena i truda koje sam ulozio. Ovo čak i ako nije nesto vrhunsko, najbolje je sto sam ikada imao, a trenutačno i ne mogu da se setim da li sam imao prilike da čujem nesto bolje... Čuo sam dosta sistema koji su nekim detaljima bolji, ali svaki od njih je opasno manjkao u nekim, za mene veoma vaznim detaljima... Ako se nista posebno ne poremeti, prvi na listi procenitelja biće Krv&Mozak...

:confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cd eq na panelima ? :idea:

jbg, i meni to nemise sviđa... :moil: edit:Nasao sam gde sam ga zglajzo... Od silnog čačkanja, omasio sam da sve proverim jo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

:rofl:

e nema te kolicine pasulja posle koje ces se ti opasuljiti .......

oces ban na 7 dana , koje gluposti soras ?

:cheers:

Molim te lepo, polij se hladnom vodom.

Ili dodi do mene pa poslusaj zbog cega sam ti se krvi napio (apropo tvoje konstatacije da si prolio krv - nisi, ja sam to sve popio a meni telenor, za istu stvar)... :rofl:

Osim toga, procitaj sta si citirao:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...