Jump to content

Veci bookshelf, 8"+dome tweeter


oblacic

Preporučeni Komentari

@BTW

Priznaj da sam ih bar malo "prešišao" sa ovim "Dayens Studio monitorima" kojima sam uradio full novu skrenicu da bi to sviralo nekako

Hah, kakvo iznenadjenje, a drago mi je sto je tako. Nego, kad se desila saradnja, mozda sam cuo vec tada, a ako nisam onda bih mogao da se provozam opet. Bilo pre 2 god valjda. Je li jos neki projekat zapao u ruke ili...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 118
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@BTW

Priznaj da sam ih bar malo "prešišao" sa ovim "Dayens Studio monitorima" kojima sam uradio full novu skrenicu da bi to sviralo nekako

Hah, kakvo iznenadjenje, a drago mi je sto je tako. Nego, kad se desila saradnja, mozda sam cuo vec tada, a ako nisam onda bih mogao da se provozam opet. Bilo pre 2 god valjda. Je li jos neki projekat zapao u ruke ili...?

Kakva saradnja? Ovo kod mene su kutije koje je napravio Dayens pre nekoliko godina, i koje su promenile 3 vlasnika jer nisu bili zadovoljni zvukom. Završile su kod mene da uradim skretnicu sa kojom će svirati kako trebaju da sviraju kutije sa takvim jedinicama. Ne kažem da ne može uvek bar za mrvu bolje, to je takav sport. Ali, skretnica koju sam ja zatekao je fantastičan promašaj sa stanovišta koncepcije.

P.S. Slobodno se provozaj. :lol: Toga tamo nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se izbora drajvera tiče, za XT25 nema dileme. U tom cenovnom razredu nema konkurenciju.

Midbasovi o kojima razmišljaš su dobri i nećeš pogrešiti koji god da izabereš.

Recimo da HDS Nomex ima malo masniji, puniji bas, a PL18 ima za nijansu prijatniju, lepšu boju.

Ako bih birao za sebe, izabrao bih PL18-XT25.

Ima ovde jedan koji ima computer u glavi :) pa verovatno može da ti sračuna dobru skretnicu.

Obzirom da su u pitanju veoma "pitomi" drajveri, verujem da bi naknadne korekcije, revizije bile minimalne.

Ako se na leto zatrčim u CG eto mene kod tebe da čijem šta si napravio :drinks:

pile, thanks za "masniji,puniji bas".

poslao upit, cekam odgovor, (posto? toliko. tada.)

picence ceka...

Sa ovim ne mogu da se složim, nikako...

Ziko, poslednja rupa na svirali se odnosi na tehnoloski napredak sredine u kojoj zivim,

ovde je i dalje wild beauty u punom smislu te reci. Preko zime su mi domace zivotinje chakali i lisice (vidim ih povremeno u naselju).

takodje, kada budete u okolini :drinks:

(za sada Egipcani nece dirati Bigovo, pravni problemi)

http://lusticadevelopment.com/gallery.aspx?SubSectionId=4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje je da naručiš ceo onaj komplet sa Usherom, i uradiš kutije po onom gotovom projektu. 110$ bass + 60$ visoki je baš povoljno za te jedinice a to je u rangu Scan-Speak. To je 340$ + transport + carina i PDV.

Boki, hvala na savetu, ali bih za prvi projekat radio nesto jeftinije, pa ako se i zajebem, ne boli mnogo.Treniram sluh svakodnevno (malo Dragan Lakovic i Kolibri, malo rock i blues), tek treba da radim upgrade pojacala,u principu, kao da pravim sistem ispocetka. Po nekoj zamisli, izgleda da ce biti sv e osim CDP-a u samogradnji.Tako, da..., eto... radio bih sto jeftiniji zvucnik, a da postoji dalji upgrade. Ovo sto sada slusam nemam sa cime da uporedimpa da kazem koliki ce napredak biti (ako ga bude) u kvalitetu reprodukcije.Ako sve bude ok, doci ce mi HDS164 i XT25. (eto, odlucio sam)Za cenu Usher divera cu imati kompletne kutije uradjene.I to je verovatno dve svetlosne godine dalje od ovih Mission-a.A onda cu doneti Sansui u Bg, ko bude hteo da ih meri, pa da vidim valja li to cemu, i sta da im radim.until then... :coffee::moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priznaj da sam ih bar malo "prešišao" sa ovim "Dayens Studio monitorima" kojima sam uradio full novu skrenicu da bi to sviralo nekako. :Viannen_loungelizard::JC_moon: :lol:Hajde, nemoj da se stidiš, lepo napiši da sam ti odradio ceo posao oko proračuna kutije i skretnice. :D :cheers:P.S. Šalji mi one slikice sa mobilnog. :character13:

Sve priznajem :)Nagrdi me skroz i uruši reputaciju i ugled koji sam stekao pišući svakakve gluposti po raznim forumima :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cekaj Pile, da li to znaci da je uvo : znanje = 0:1 ?Secam se tvojih postova o stelovanju na uvo, je si li uspeo sta tu ili? Smatras li i dalje da je moguce uhom i pretpostavkom iskoristiti makar optimum svojih drivera?Bravo ako je 0:1 !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

takodje, kada budete u okolini :drinks: (za sada Egipcani nece dirati Bigovo, pravni problemi)http://lusticadevelopment.com/gallery.aspx?SubSectionId=4

Hvala i na pozivu i na URL za sudbinu Trašte...Stižem(o) za Uskrs da uživamo u wild beauty dok se, još, može. Šakali me uspavljuju, mungose i lije viđam, blavori su mi omiljeni, moja hobotnica (dođe mi na nogu) je dobro čuvana tajna... Ako je, ipak, ne nađoše i ne završi u Radetovom ručku...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cekaj Pile, da li to znaci da je uvo : znanje = 0:1 ?Secam se tvojih postova o stelovanju na uvo, je si li uspeo sta tu ili? Smatras li i dalje da je moguce uhom i pretpostavkom iskoristiti makar optimum svojih drivera?Bravo ako je 0:1 !

Znanje se nauči ali je sluh (uvo) dar :JC_moon: Nit može gluv čovek da napravi dobar zvučnik, nit to može neko ko ima izuzetan sluh i znanje iz te oblasti 0.Potrebna su oba.Boki i ja se malo šalimo. Naravno da je uvo najbitniji instrument za merenje.Nebrojeno puta sam pisao o tome, pa bi sad bilo glupo da poričem. Ne postoji mikrofon koji može da otkrije najfinije detalje.Potrebno je veliko znanje, iskustvo ili dobro poznavanje programa za simulaciju kako bi dobili početnu skretnicu.Ona je daleeeeko od finalne. Nakon toga ide faza gde je uvo presudno. Moramo pronaći najbolje rezne tačke.Na uvo je nemoguće pogoditi nivoe idealno, tako da je poželjno jedno merenje i finalna korekcija iliti fine tuning.Eto...to je po meni pravi put do dobrog zvuka. Svemu tome prethodi pravilan izbor drajvera koje će biti lako međusobnouklopiti i koji će se uklopiti u prostor.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znanje se nauči ali je sluh (uvo) dar :JC_moon: Nit može gluv čovek da napravi dobar zvučnik, nit to može neko ko ima izuzetan sluh i znanje iz te oblasti 0.Potrebna su oba.Boki i ja se malo šalimo. Naravno da je uvo najbitniji instrument za merenje.Nebrojeno puta sam pisao o tome, pa bi sad bilo glupo da poričem. Ne postoji mikrofon koji može da otkrije najfinije detalje.Potrebno je veliko znanje, iskustvo ili dobro poznavanje programa za simulaciju kako bi dobili početnu skretnicu.Ona je daleeeeko od finalne. Nakon toga ide faza gde je uvo presudno. Moramo pronaći najbolje rezne tačke.Na uvo je nemoguće pogoditi nivoe idealno, tako da je poželjno jedno merenje i finalna korekcija iliti fine tuning.Eto...to je po meni pravi put do dobrog zvuka. Svemu tome prethodi pravilan izbor drajvera koje će biti lako međusobnouklopiti i koji će se uklopiti u prostor.

E, jesi, kao i uvek, skroman. Neću da pričam kako lepo zvuči... Sam ćeš, kad-tad...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva saradnja? Ovo kod mene su kutije koje je napravio Dayens pre nekoliko godina, i koje su promenile 3 vlasnika jer nisu bili zadovoljni zvukom. Završile su kod mene da uradim skretnicu sa kojom će svirati kako trebaju da sviraju kutije sa takvim jedinicama. Ne kažem da ne može uvek bar za mrvu bolje, to je takav sport. Ali, skretnica koju sam ja zatekao je fantastičan promašaj sa stanovišta koncepcije.P.S. Slobodno se provozaj. :lol: Toga tamo nema.

Slušao sam pre par sati te Dayens studio monitore sa Scan Speak drajverima unutra. Slušasmo muziku koja je meni manje ili više poznata. Kako sam ja bass freak, ponesem i voljeni mi Massive Attack - Mezzanine... Nisam stigao da ponesem od kuće niti jedan disk (čak sam i telefon jutros zaboravio) pa sam sa posla poneo samo taj jedan. Prethodni vlasnici su se žalili na nedostatak kvalitetnih nižih frekvencija, mislim barem dok zvučnici nisu stigli kod Bokija :) Boki im je naštelovao skretnice jako dobro. Nisam od onih koji misle da mogu za dva sata i posle nekoliko diskova da kažu da li kutija svira odlično ili ne pa stoga slušam, za početak, da li postoji nešto što mi smeta u zvuku. Imam da kažem da je zvučna slika vrlo ujednačena. Nema pikova niti dipova koji bi peckali uvo ili stvarali osećaj da je nečega suviše ili premalo. Očigledno je prelaz između dela koji obrađuje midbas i dela koji obrađuje visokotonac tako kvalitetno urađen da se zapravo ne može oceniti kada radi jedno, a kada drugo. Tu svira cela kutija, a ne midbas pa visokotonac. Sama kutija je jako kvalitetno napravljenja sa ozbiljnim zaobljenjem ivica pa sama od sebe ne pušta ni zvuka. U pesmi Teardrop se s vremena na vreme čulo kako zarezonuje prostorija na najnižim frekvencijama ali to je i logično pošto kutije nisu sređivane za ovu prostoriju u kojoj smo ih slušali. Najbolji utisak na mene je ostavio fantastičan srednji opseg. Kako je to dvosistemska kutija očekivao sam da barem malo primetim da fali viših srednjih tonova ali jok :) Stare skretnice su prilično naivno napravljene. Štedelo se na zavojnicama i debljini žice. To je ono što sam ja na prvi pogled mogao da zaključim. Kako nisam slušao sa originalnom skretnicom, ne znam kako je sviralo tada ali ovo što sam čuo sa novom je prilično impresivno ... Jedino što mi je zasmetalo su samolepljive bele čičak flekice nalepljene na kutiju kako bi držale mrežicu. Mislim da postoji mnogo estetski boljih rešenja koja ovakvi zvučnici zaista zaslužuju. Svira Scan Speak pa ubija. Da nisam skoro pred kraj izrade kutija, a podstaknut ovim iskustvom, zatrčao bih se na one Scan Speak 8545 sa kupujem/prodajem u roku od odmah.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mani se basa srednjih visokih - to je za pocetak ;no jel' to sviri , ima li žilu , sto bi rekli muzicari ?to je bitno

Ne slušam ja žile nego muziku :blum3:Dođi pa poslušaj :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pričam ja, al nema ko da sluša. Ne mož da se j... a da ti ne uđe :buehehe: Nema vrhunskog zvuka za male pare.Scan Speak je jedan od Top 5 proizvođača zvučnih jedinica.Zamisli tek Revelator seriju, šta tek taj ume :)Pričamo o novim stvarima, ne starcima od 20-30-50 godina, gde postoji realan rizik da je svoje odsvirao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...