Jump to content

Pre-4-F5


stein

Preporučeni Komentari

Eve ga, još jedna povampirena temica...

Ovo mi je zehr lepo...

post-13-1241458110_thumb.gif

Onda, ovo mi je isto lepo, pa čak i preporučeno...

post-13-1241458211_thumb.gif

Drug iz partijske kelije sipi se čak toliko razmahao da ima i nacrt pločice...

post-13-1241458337_thumb.gif

... i naravno, alternativni izvedbeni primerci, takođe zahvaljujući trudu radu i ingenioznosti jednog od najskromnijih članova partije... Koga muči problem sa nabavkom džet-fetova...

post-13-1241458493_thumb.gif

i

post-13-1241458545_thumb.gif

BTW, pade mi na pamet, koga mrzi da lovi J-fetove, može i da kupi recimo TL071 through TL074, kvrcne ga čekićem i povadi J-fetove koje spomenuti već imaju na ulazu... Ja probao, ali nisam uspeo da se odlučim koji par da ugradim na protoboard... :P

Note: Jasno vam je naravno da su ove šeme utoliko posebne što se topološki i jednostavnošću približavaju konceptu F5 koji nema kondenzatora na putu signala. Postoje i druge odlične verzije i varijante sa kondenzatorima na putu signala, ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 123
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

0 bodova za sve prikazano.Evo ovo moze:http://www.borbelyaudio.com/pics/305borbely-new.pdf

Dio - nedostaje ti ipak poznavanje predistorije cele price ;ovde je manje vise KISS na snazi ..... a za kasnije ce se videti .Stein je u zivotu zauzet pravljenjem recumbent trikes , koji se napolju prodaju od 2K pa navise , tako da njemu kad pomenes nabavku bilo cega sto se ne moze obaviti sa jednim telefonskim razgovorom ili 5 neobaveznih postova na forumu , on automatski dobija ospice jer nema ni vremena ni volje za to .ultimativni preamp za Stein-a ce sacekati bar jos par godina , koliko se meni cini .a sto ce tice Papa Borbelija - no comment ..... ; nem apotrebe , sve se zna :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pocinje da mi se svidja ovaj novi forum. Ima sanse da izuzetno jak samograditeljski forum.A sto je daleko zbog delova za Stein-a nije za mene. Treba samo da zavirim u fioku. jedino J strujne iyvore nemam ali oni mogu da se improvizuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he pa taj Borbely je ultra jednostavan. Trebate vidjeti sto moji ovdje predlazu da radimo. Pretpojačalo od par stotina dijelova ;) Borbely je malo problematičan s dijelovima, ali te egzote se lakse pronalaze u Srbiji nego drugdje. A za pojačalo neka vam Pile malo pokaze sto su komplikacije :P da vas ja ne dohvatim sa svojim primjerkom. ;) Slobodnog vremena sam sebi napravi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he pa taj Borbely je ultra jednostavan. Trebate vidjeti sto moji ovdje predlazu da radimo. Pretpojačalo od par stotina dijelova ;)

Borbely je malo problematičan s dijelovima, ali te egzote se lakse pronalaze u Srbiji nego drugdje.

A za pojačalo neka vam Pile malo pokaze sto su komplikacije :P da vas ja ne dohvatim sa svojim primjerkom. ;)

Slobodnog vremena sam sebi napravi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pocinje da mi se svidja ovaj novi forum. Ima sanse da izuzetno jak samograditeljski forum.A sto je daleko zbog delova za Stein-a nije za mene. Treba samo da zavirim u fioku. jedino J strujne iyvore nemam ali oni mogu da se improvizuju.

Sta mislis zbog cega sam se uclanio ??? :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta mislis zbog cega sam se uclanio ??? :P

da uvalis steinu rezultate 100-godisnjeg proucavanja Papa Borbely-jevog i Papa Nelikinog rada ...... :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slobodnog vremena sam sebi napraviš; daš otkaz u firmi i počneš se baviti hobijima. :P

Eh, eh... Možda prije deset godina...Nemre se više tak bahato općiti s ljudima... Tek da Zen bude pojašnjen: moj je nik pol imena firme... drugo pol su tricikli, il' lezikola što bi slovenci kazali... Dati otkaz u firmi znači da partner treba da me isplati za moju polovicu svega šta imamo, a sve šta imamo je ili u sirovinama, ili u požrtvovanosti zaposlenika i nešto u reputaciji koju smo tijekom posljednjih devet godina stekli. Vjerojatno da bih dugo, dugo čekao da naplatim "svoj" dio, a nisam siguran koliko bi ljudi moglo ostati da radi i opstane kada se uzme u obzir da veći dio proizvodnje svojeručno realiziram, kako na papiru, tako i u radionici. Ako ćemo biti sentimentalni (a kao mala firma, još uvijek pomalo jesmo) od ovoga živi sedam obitelji, i da, tako i mislim, sedam se cijelih obitelji izdržava od ovoga posla. Ja bih si možda i mogao priuštiti da dam otkaz, ali nešto mi ne paše da poslije slušam suprugu kako kaže da sam neodgovoran i da mi dijete ne umije poslije objasniti čime se tata bavi. Ne bih si nikada dopustio da me ćerka opiše svome dečku kao debelog ćelavca koji po cijele dane sjedi pred televizorom, drži ruku u hlačama i ispija jedno po jedno pivo... Niškorist... Ali ne zamjeram, forum je otvoren za mišljenja, pa sviđalo se neko meni ili ne, nije u tome bit... Bit je u tome da smo zajedno skupa! ;) Ja sam BTW temu sam u sažetoj formi prebacio na jedno mjesto, da bude pregledno... A što se Borbelya tiče, imam ja jednu od njega, ali sa ECC86, a imam i toobz... ;) A što se bodova tiče, čuj, pa fućka mi se, svakako sam #1, pa što onda da se trudim?... :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, sve OK. Neću ti vise temu oftopičariti, ali prije toga da ti kazem. Ja sam prije dvije godine dao otkaz u bivsoj firmi (mozda najuspjesnijoj u Hrvatskoj) u trenutku kada mi je plaća bila skoro 2000 eura, jer da nisam tako napravio vjerojatno bih od nervoze zavrsio u ludnici ili bi napravio nesto jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dio - nije tebe Steinika imao na umu za offtopicharenje ..... pored nas ovol'ko , vec verziranih za to ...... :P uostalom - odo sad da mu udarim warning , sta on ima da se buni ........ :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He he pa taj Borbely je ultra jednostavan....

U .pdf file-u sa borbely-jevog sajta je u stvari JC-2 pretpojacalo (ciji autor je John Curl) kome je dodat komplementarni JFET buffer na izlazu ciji autor je takodje nareceni Mr. Curl - valjda su njih dvojica dobri drugari pa nema veze....Inace, ja kad hocu dobro pretpojacalo sa 50 tranzistora, uzmem AD797.... :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uostalom - odo sad da mu udarim warning , sta on ima da se buni ........

Dok je bio u raji galamio je protiv vlasti... :P Kad je dobio vlast ponasa se isto kao i oni gore. ;) Jel neko citao Zivotinjsku farmu? Uvidjate li slicnost? :P Sad cu dobiti warning.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok je bio u raji galamio je protiv vlasti... :P Kad je dobio vlast ponasa se isto kao i oni gore. ;) Jel neko citao Zivotinjsku farmu? Uvidjate li slicnost? ;) Sad cu dobiti warning.

lako ti je lajat kad znas da nas ovde ima 50-ak jednakijih zivotinja ....... :P (sto ce reci - izem ti forum gde su Zen i Stein modovi ..... ) ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dio/zbotic: Ono za offtopic nije bilo na tvoj konto. Ono sto si napisao i ono sto sam ja napisao apropo posla samo pokazuje koliko smo sličnih naravi i sudbina. Sto reče Zen, svi smo mi iste zivotinje na istoj farmi :P Ja sam tako puko prosle godine i pao u krevet, razlika je sto sam ponekad kao oni pesi sto im se vilica zgrči kada zagrizu: ne mogu da pustim pa i da hoću... Napomena o promasivanju teme je davnasnja zelja, kao sto se desava u komedijama da neki, recimo, probisvet, igrom slučaja dođe u poziciju da nekome naređuje (you're fired, freeze asshole, stop or I'll shoot, etc) i posle toga prokomentarise sa "I always wanted to do that!"...Elem, kada nedajboze bude potrebe da moderisem, biću veoma jasan po tom pitanju i koristiću podebljan tekst ili tekst crvene boje da bude veoma jasno da je ozbiljno. Sve dok pisem regularnom veličinom i bojom texta, samo iznosim stav, misljenje, saznanje ili se jednostavno zezam. Ovo vazi za sve, dakle, nikome ne branim da pise sta hoće jer svako ovde ima pravo na to. Zato smo otvorili ovaj forum da nemamo neke "babaroge", klanove i slične institucije da nam vise nad glavama. BTW, ja mesečno zaradim tek nekih petstotinjak evrića (voleo bih vise, ali ne moze se) a mislim da za svaki od tih evrića dobrano mora da se naradim. Ko mi kriv sto nisam isao u skolu... :P Dakle...post-13-1241498613_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...