Jump to content

FOSTEX FE206En + T92A


vodjang

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Na kraju od svih varijanti, pade "grah" na najmanje kutije.... Žena mi nije dala da ih spustim na pod :blackeye: pa su završili u nezgodnoj poziciji a i djeca brljaju po kući pa da nebi prstom probunarila membrane :excl: ....za sad su u bas refleks kutijama do preseljenja u novi stan a tad radim horne "dalas III" najvjerovatnije....Evo samo par sličica da vidite kako izgledaju.... Mislim i da sam ih malo predampirao.... Ali sačekaću da se usviraju još malo pa ću vjerovatno vaditi materijal iz njih ( 60x3,5x24cm kupljen u SAL-u za dampiranje voofer-a ) O utiscima zvuka ću ostati suzdržan za sad...

post-711-0-69776900-1296667978_thumb.jpg

post-711-0-24568600-1296668004_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Smatram da su se zvučnici do sad usvirali i ne osjetim pomak na bolje zadnjih par dana...

Zvuk je sasvim OK... Donji spektar prilično plitak ( ali to sam i očekivao sa obzirom na FR ) ali definisan čuje se sasvim korektno.... Malo sam predampirao kutije pa sam vadio višak damping materijala, te dobio dubine u bass-u :sarcastic_hand: ..... Srednji odlični, malo više naglašeni za moj ukus.... u pojedinim numerama jako kreštavi ( tipa gdje je naglašen: saksofon ili pojedini vokali )... Sa visokim sam prezadovoljan....topli su i sviraju realno.... nisu oni piskutavi kao sa klasičnim visokotoncima... Pa mi se čini da realnije sviraju numere..... ( sad mi je drago što nisu došli super tweeter-i :my2cents: )

Razmišljao sam o "Notch Filter" ali nisam nikad računao vrijednosti, niti imam iskustva sa time... pa bih Vas molio da mi pomognete oko proračuna istog....

Ili ako imate neki konstruktivniji prijedlog... Napomenuo bih da mi je zadnja varijanta stavljanje Plug-a u kalotu.... ( iskreno žao mi je isjeći kalotu )

Parametri za FOSTEX FE206En se nalaze ovdje:

Parametri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...