Jump to content

Vodokotlićarenje


Zflazar

Preporučeni Komentari

Nisam samo napomenuo da prvo treba postaviti dijagnozu. kada pocne da curi treba pogledati u vodokotlic i videti da li nivo dosao do prelivne cevi. Ako jeste onda je ventil prljav i treba predfilter. A ako nije onda je guma na zvonu otvrdnula i ne zaptiva dobro.Imam Geberit i imam tih problema. kada pocne da curi kompletan ventil rastavim operem i sastavim i opet sam miran neko vreme. Koliko kosta filter ne znam ali resava problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 65
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Problem kod vodokotlica je kamenac iz vode.

Previše reklama gledate. Nema kamenca, samo kalcijuma koji dobar za kosti, malo manje za bubrege. I ima povećan sadržaj gvožđa. Zato je braonsko kada se slavina ne zavrne do kraja pa polako kapa celu noć...Zavisi ko odakle crpe vodu. Mi imamo sopstveni bunar i voda je potpuno drugačija nego u gradskoj mreži, a da ne pričamo o tome da ko crpe vodu iz reke dobije nešto sasvim drugo... Kamenca ima svuda, ali to nije najgore. Najgore je kad nema vode, uopšte, nikakve. Zato, radujmo se da imamo vode koja se može piti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, kamenac nije sitni kamen tucanik vec narodski naziv za kalcijum karbonat koji se nalazi u vodi i ostavlja fleke po slavinama. Fleke na mojim slavinama su bele i ciste se bilo kojom kiselinom pri cemu se razlaganjem kalcijum karbonata dobija kalcijum hidroksid i voda.Sto se tice gvozdja i njega ima u vodi ali da nema kamenca tesko da bi se zadrzao na protocnim mestima. To je kao kad sipate vodu u flasu i ostavite da stoji. Posle dan, dva na dnu cete videti gvozdje braon boje koje je kao zrnca i lako se krecu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, kamenac nije sitni kamen tucanik vec narodski naziv za kalcijum karbonat koji se nalazi u vodi i ostavlja fleke po slavinama.

Ja se zekim, a vi se regularno primate k'o da sam bio ozbiljan... Strašno... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, kamenac nije sitni kamen tucanik vec narodski naziv za kalcijum karbonat koji se nalazi u vodi i ostavlja fleke po slavinama. Fleke na mojim slavinama su bele i ciste se bilo kojom kiselinom pri cemu se razlaganjem kalcijum karbonata dobija kalcijum hidroksid i voda.Sto se tice gvozdja i njega ima u vodi ali da nema kamenca tesko da bi se zadrzao na protocnim mestima. To je kao kad sipate vodu u flasu i ostavite da stoji. Posle dan, dva na dnu cete videti gvozdje braon boje koje je kao zrnca i lako se krecu.

Ako smem da se mešam kao hemičar-tehnolog , vodoinstalatar , restaurator, itd . . . kamenac u pijaćoj vodi je zapravo kalcijum hidrokarbonat , sitni komadi naslage koji stvaraju problem kod plovak-ventila su naslage koje dolaze iz vodovodne mreže ( znači najobičnija filter mrežica daje zadovoljavajuće rezultate ). Braon naslage pored gvoždja sadrže velike količine manganskih jedinjenja , koji za mikroorganizme predstavljaju povoljno okruženje , i zajedno stvaraju koloide ( pahuljasto-slinave naslage ).Što se tiče kotlića po ličnom iskustvu ( stotinjak primera )" kordal " se pokazao kao najpouzdanije rešenje , mada ni geberit nije loš , ali sam neke morao popravljati nakon 3-4 god ( piše da je slovenačko , a unutra sve korejsko )a po konstrukciji zvono je spojeno sa kućištem - ne može da se zameni.Puno sreće ( i vode da se ohladite ) :bathroom::moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako smem da se mešam kao hemičar-tehnolog , vodoinstalatar , restaurator, itd . . . kamenac u pijaćoj vodi je zapravo kalcijum hidrokarbonat , sitni komadi naslage koji stvaraju problem kod plovak-ventila su naslage koje dolaze iz vodovodne mreže ( znači najobičnija filter mrežica daje zadovoljavajuće rezultate ). Braon naslage pored gvoždja sadrže velike količine manganskih jedinjenja , koji za mikroorganizme predstavljaju povoljno okruženje , i zajedno stvaraju koloide ( pahuljasto-slinave naslage ).Što se tiče kotlića po ličnom iskustvu ( stotinjak primera )" kordal " se pokazao kao najpouzdanije rešenje , mada ni geberit nije loš , ali sam neke morao popravljati nakon 3-4 god ( piše da je slovenačko , a unutra sve korejsko )a po konstrukciji zvono je spojeno sa kućištem - ne može da se zameni.Puno sreće ( i vode da se ohladite ) :bathroom::moil:

Tačno ste napisalo ono što mi se mota po glavi ceo dan, al' se ne odlučujem da pametujem dalje...1. Ko god mi nađe u Beogradu ili bilo gde one mrežice sa zaptivnom gumom za crevo vodoktlića i za slavinu za mašine za {veš, suđe}, poljubiću ga nasred Terazija i plaćam trostruko... Treba mi 4 te manje i 4 te veće, ili 8+8, za svaki slučaj, da se nađe...2. Upravo gledajući sliku Geberit-ovog kotlića, ostajem pri savetu da se zamene dva dela koja sam naveo u svojoj poruci (vidi gore) i to je to... Kordal ne poznajem al' se zahvaljujem na usmerenju... Uh, cool to je u Batajnici, pa to je great...!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Ko god mi nađe u Beogradu ili bilo gde one mrežice sa zaptivnom gumom za crevo vodoktlića i za slavinu za mašine za {veš, suđe}, poljubiću ga nasred Terazija i plaćam trostruko... Treba mi 4 te manje i 4 te veće, ili 8+8, za svaki slučaj, da se nađe...2. Upravo gledajući sliku Geberit-ovog kotlića, ostajem pri savetu da se zamene dva dela koja sam naveo u svojoj poruci (vidi gore) i to je to... Kordal ne poznajem al' se zahvaljujem na usmerenju... Uh, cool to je u Batajnici, pa to je great...!

Kordala imate na sajtu , koji ste Vi preporučili , a što se tiče mrežica : imate odgovarajuće za veš mašinu ali se prodavaju kao za baterije sa " keramičkim ulošcima " , a za vodokotlić iz istih vadite mrežicu uzimate brinoks ( elastičnu spojnicu ) " Atom" iz Indjije -ima ravnu flanšnu i medju dva gumena prstena ubacite mrežicu kao sendvič. Pri zatezanju oprezno da ne zgužvate gume - bolje da ih nasapunite!U krajnjem slučaju javite na pp i rešićemo!Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kordala imate na sajtu , koji ste Vi preporučili , a što se tiče mrežica : imate odgovarajuće za veš mašinu ali se prodavaju kao za baterije sa " keramičkim ulošcima " , a za vodokotlić iz istih vadite mrežicu uzimate brinoks ( elastičnu spojnicu ) " Atom" iz Indjije -ima ravnu flanšnu i medju dva gumena prstena ubacite mrežicu kao sendvič. Pri zatezanju oprezno da ne zgužvate gume - bolje da ih nasapunite!U krajnjem slučaju javite na pp i rešićemo!Pozdrav

Da, videh, malo pre, da ima i na site, al' mi je, nekako, bliže Batajnica nego Bgd, ne prelazi se most...Hvala na hint-ovima za mrežice, pokušaću da nađem i da odradim savetovano. Kad dođe do toga, obavezno, sledi izveštaj...Hvala!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... sam imao pitanje da nacrtam elektricnu semu vodokotlica... 

Zanimljivo. Ja nisam elektronac, al' da probam.ulazni ventil - tranzistor kotlic - elektrolitski kondenzatorulazna dizna - neki otpor srednje vrednostiSa eletrolita vodis signal na ulazni trandzos i zakocis ga kada se napuniE, nisam siguran kako resiti odvod?Prekidac (taster), relej i neki mali otpor nije odgovarajuce jer se trazi stalna struja... elektrolit bi se eksponecijalno ispraznio a to nije toNeki triger, sta li?Stvarno, kako napraviti kolo koje ce isprazniti kond stalnom strujom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo. Ja nisam elektronac, al' da probam.ulazni ventil - tranzistor kotlic - elektrolitski kondenzatorulazna dizna - neki otpor srednje vrednostiSa eletrolita vodis signal na ulazni trandzos i zakocis ga kada se napuniE, nisam siguran kako resiti odvod?Prekidac (taster), relej i neki mali otpor nije odgovarajuce jer se trazi stalna struja... elektrolit bi se eksponecijalno ispraznio a to nije toNeki triger, sta li?Stvarno, kako napraviti kolo koje ce isprazniti kond stalnom strujom?

Da ti pomognem, a pri tom koristiti FET (znas ono Source, Drain...). Inace to kolo se i zove strujni izvor... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Glavno pitanje i problem je ipak sledece a ne dichtunzi i filteri i ostali pripadajuci sitni` suveniri` :Kako resiti skoro izuzetno neprijatan(Audio) zvuk `Flush-a` kada se povuce kanap nakon izbacivanja `Tovara` :bathroom: .Jbg jer standardna zvucno nedampirana vodokotlic+ oprema kada se` Aktivira` zna biti zvucno dosta neprijatna za okolinu( zvucno Iritativna).Znajuci da je ovo pitanje dosta kompleksno i zahtevno(skoro kao za poneki HI- FI),i zbog kompleksnosti same opreme ne ocekujem bas` Expres`odgovor odma`. :Viannen_loungelizard: Poz :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Glavno pitanje i problem je ipak sledece a ne dichtunzi i filteri i ostali pripadajuci sitni` suveniri` :Kako resiti skoro izuzetno neprijatan(Audio) zvuk `Flush-a` kada se povuce kanap nakon izbacivanja `Tovara` :bathroom: .Jbg jer standardna zvucno nedampirana vodokotlic+ oprema kada se` Aktivira` zna biti zvucno dosta neprijatna za okolinu( zvucno Iritativna).Znajuci da je ovo pitanje dosta kompleksno i zahtevno(skoro kao za poneki HI- FI),i zbog kompleksnosti same opreme ne ocekujem bas` Expres`odgovor odma`. :Viannen_loungelizard: Poz :D

a si munjen ......... :buehehe:ako :1 . ne pisas stojeci na ves masini ili viseci sa bojlera .2. izbegavas rezonantni prostor while pustajuci vetrove putevima AVNOJ-a- ispostovao si i netiketu i etiketu:Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a si munjen ......... :buehehe:ako :1 . ne pisas stojeci na ves masini ili viseci sa bojlera .2. izbegavas rezonantni prostor while pustajuci vetrove putevima AVNOJ-a- ispostovao si i netiketu i etiketu:Viannen_loungelizard:

1.ne pisas stojeci na ves masini ili viseci sa bojlera----Do sada takvu` praksu `nisam primenjivao ali mi se Ideja zaista dopada jer je i dovoljno izazovna i dovoljno `uvrnuta` u svakom pogledu, i probacu to uskoro(ne zezam se) :) Jedino moram prvo dobro da` kalibrisem` nisanske sprave `,jer ako promasim cilj(WC solju)bice posla.... :D ipak cenim :put do tog `cilja` je sve stvar vezbe i trenutne inspiracije.2.izbegavas rezonantni prostor while pustajuci vetrove putevima AVNOJ-A:Da su samo Vetrovi nego ima i Orkana i Banatske Kosave....... :hot: Tu `tehniku `izbegavanja Rezonance specificnog prostora cak sam i probao ali bez ikakvog uspeha :( jer.....kako god da se okrenem` pozadina` mi je uvek Nazad,znaci moram osmisliti neki drugi metod ili pristup da bih resio taj specificni Zvucni(Akusticno/Prostorni) problem.Ali ako su na pojedinim sajtovima ljudi uspesno resavali cak i` usmeravanje` kablova :doh: ,cenim da ovo nece biti neki poseban Izazov :Viannen_loungelizard: Poz :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman ljudi, manite se ćorava posla i dampiranja toaleta! Znate kako se redovno žale svi da se jako teskobno osećaju u gluvoj sobi. Nadalje, zidovi se ne bi oblagali keramičkim pločicama nego vatelinom, sunđerom, pucvolom ili audiofilski tretiranom vunom novozelandskih adaggio-ovčica koje su bile na specijalnoj dijeti i pasle samo gudala od žalosne vrbe tri meseca pre šišanja! O usviravanju i usmeravanju makaza za šišanje da vam ne pričam. Bio- ili ne analno fiksiran, zadnje što očekujem u toaletu je-bučan vodokotlić-tiho sveostalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali ako su na pojedinim sajtovima ljudi uspesno resavali cak i` usmeravanje` kablova :doh: ,cenim da ovo nece biti neki poseban Izazov :Viannen_loungelizard:

Jedna poznanica je već pre tri decenije dala predlog za patent " popofona " ( dupefon )po tehničkom opisu nalik fruli ili okarini . . . samo je malo nezgodno za rukovanje i održavanje . . .

a u vezi kupatila :žena već ranije " predlagala " da ubacim neke JBL-e u kupatilo ( koje sam hteo kupovati ), pa neka dobra metal muzika po izboru . . . :bathroom: . . .

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...