Jump to content

TAG


dado

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Na drugom forumu sam postavio pitanje za TAG pojacalo od Bore.Ovdje je link http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/8680-tag-pojacalo/Bas bih volio da mi se netko javi, najbolje Bora, jer mi trebaju jos neke informacije.Da li je bilo promjena/poboljsanja od 2007 kada je dizajnirano.dado

Na tom forumu nema Bore jedno godinu dana ili mozda dve a na ovom forumu nije clan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na tom forumu nema Bore jedno godinu dana ili mozda dve a na ovom forumu nije clan.

Dobro ako nema Bore moze netko drugi tko je cuo ili cak sastavio TAG.Procitao sam informacije na drugim forumima, sve sto sam nasao i cini se da je napravljen samo jedan primjerak i da e tp prototip.Mene zanima koliko je stabilan bias izlaznih tranzistora s porastom temerature. Ulazni stupanj LTP + VAS mi se cini nepotrebno kompliciran.Zhtjeva puno uparivanja, a s jednostavnijim nacinom se postize jednako dobar stupanj, a uz dodatak TMC i bolji.OPS je napravljen prema prijedlogu Bob Cordella i vrlo je interesantan.dado
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam pitanje za Pileta.Shema TalismaAG koju imam(dobio od Bore emailom skupa s PCBom) je iz 2007. Vidio sam da je pojacalo zavrseno 2008 i da jre bilo problema s osciliranjem pa me zanima da li ima promjena na shemi i PCBu?? Imam ThermalTrak tranzistore i odlucio sam ih izkoristiti ali se ne bih htio zaletiti.Pile bio bih zahvala za malo vise tehnickih informacija, ono sto sa procitao na raznim forumima je previse neodredjeno.Unaprijed hvala ... dado

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam pitanje za Pileta.Shema TalismaAG koju imam(dobio od Bore emailom skupa s PCBom) je iz 2007. Vidio sam da je pojacalo zavrseno 2008 i da jre bilo problema s osciliranjem pa me zanima da li ima promjena na shemi i PCBu?? Imam ThermalTrak tranzistore i odlucio sam ih izkoristiti ali se ne bih htio zaletiti.Pile bio bih zahvala za malo vise tehnickih informacija, ono sto sa procitao na raznim forumima je previse neodredjeno.Unaprijed hvala ... dado

Najbolje da se obratis Bori na mejl da ga pitas da li ima nekih promena.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Jel si na stranim forumima dobio odgovre koji su te zanimali Dado?

Dobio sam neke odgovore oko termalne stabilizacije biasa, na pr. od Cordella.Odlucio sam pokusati sam nesto, pa sam pomocu LTSpice simulirao tri nacina stabilizacije, Cordell thermal spreader(kao u TAG), normalni Vbe i spreader s CM tranzistorima u jedom kucistu.Sada sam u fazi izrade PCB pomocu Sprint programa, pa onda izrada prototipa. Probat cu prvo najjednostavnije, Vbe multiplier. Ako budedobro radio ostajem na njemu. Ulazni stupanj ce biti normalni LTP + CM eventualno i kaskode. VAS je beta enhanced s TMC. Nesto slicno TAG je nepotrebno komplicirano zahtjeva uparivanje tranzistora i nestabilno. Sada slusam vrlo jednostavno pojacalo ala DX s dodatkom TMC i to je vec jako dobro, ali hocu nesto s TT tranzistorima koje vec imam.dado
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobio sam neke odgovore oko termalne stabilizacije biasa, na pr. od Cordella.Odlucio sam pokusati sam nesto, pa sam pomocu LTSpice simulirao tri nacina stabilizacije, Cordell thermal spreader(kao u TAG), normalni Vbe i spreader s CM tranzistorima u jedom kucistu.Sada sam u fazi izrade PCB pomocu Sprint programa, pa onda izrada prototipa. Probat cu prvo najjednostavnije, Vbe multiplier. Ako budedobro radio ostajem na njemu. Ulazni stupanj ce biti normalni LTP + CM eventualno i kaskode. VAS je beta enhanced s TMC. Nesto slicno TAG je nepotrebno komplicirano zahtjeva uparivanje tranzistora i nestabilno. Sada slusam vrlo jednostavno pojacalo ala DX s dodatkom TMC i to je vec jako dobro, ali hocu nesto s TT tranzistorima koje vec imam.dado

Vrlo je verovatno da je TAG plod dugogodisnjeg iskustva kombinovan sa novom tehnologijom(TT tranzistori). Tag je koliko ja znam radjen u vise verzija a plod eksperimentisanja i testiranja je ova poslednja verzija koju je Pile pravio. To sto izgleda komplikovanije na prvi pogled ne treba da cudi, pa ne moze se napraviti hi-end pojacalo sa dva-tri tranzistora! Normalno je da se komponente uparuju, i ja sam prilikom sklapanja Sigme porucivao vece kolicine delova pa sam uparivao sve sto sam mogao a to da je nestabilno zaista ne znam odakle ti ta ideja kada to uopste nije tako. Pile je to napravio i njegove utiske je preneo na ovom ili nekom drugom forumu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo je verovatno da je TAG plod dugogodisnjeg iskustva kombinovan sa novom tehnologijom(TT tranzistori). Tag je koliko ja znam radjen u vise verzija a plod eksperimentisanja i testiranja je ova poslednja verzija koju je Pile pravio. To sto izgleda komplikovanije na prvi pogled ne treba da cudi, pa ne moze se napraviti hi-end pojacalo sa dva-tri tranzistora! Normalno je da se komponente uparuju, i ja sam prilikom sklapanja Sigme porucivao vece kolicine delova pa sam uparivao sve sto sam mogao a to da je nestabilno zaista ne znam odakle ti ta ideja kada to uopste nije tako. Pile je to napravio i njegove utiske je preneo na ovom ili nekom drugom forumu.

Pa nisam sasvim siguran gdje sam procitao da je tokom konstrukcije prototipa bilo problema oko stabilnosti. Shvatio sam da je i uparivanje za TAG dosta kriticno. Da li treba upariti tranzistore za jednak hfe ili Vbe ili oboje?Meni se TAG jako svidja, elegantna rjesenja. Mislim medjutim da prvi stupanj nije kritican sto se tice izoblicenja i da se s jednostavnijim rjesenem moze postici jednako dobar rezultat. Izlazni stupanj prevladava sa svojim izoblicenjima i tu je TAG dobro rjesenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...