Jump to content

Triple-Mode Single-Transistor


Mikorist

Preporučeni Komentari

ne znam da li se neko ovde bavi nano tehnologijama - ovo je juce izaslo

ispod cekica:

(mozda moze da bude nekom zanimljivo)

Triple-Mode Single-Transistor Graphene Amplifier and Its Applications

Xuebei Yang†Postavljena slika, Guanxiong Liu‡Postavljena slika, Alexander A. Balandin‡*, and Kartik Mohanram†§* Department of Electrical and Computer Engineering, Rice University, Houston, Texas 77005, United States Nano-Device Laboratory, Department of Electrical Engineering and Materials Science and Engineering Program, Bourns College of Engineering, University of California-Riverside, Riverside, California 92521, United States§ Department of Computer Science, Rice University, Houston, Texas 77005, United StatesACS Nano, Article ASAPDOI: 10.1021/nn1021583Publication Date (Web): October 12, 2010Copyright © 2010 American Chemical Society * Address correspondence to [email protected]; [email protected]., Postavljena slika These authors contributed equally to this work

Abstract

Postavljena slika We propose and experimentally demonstrate a triple-mode single-transistor graphene amplifier utilizing a three-terminal back-gated single-layer graphene transistor. The ambipolar nature of electronic transport in graphene transistors leads to increased amplifier functionality as compared to amplifiers built with unipolar semiconductor devices. The ambipolar graphene transistors can be configured as n-type, p-type, or hybrid-type by changing the gate bias. As a result, the single-transistor graphene amplifier can operate in the common-source, common-drain, or frequency multiplication mode, respectively. This in-field controllability of the single-transistor graphene amplifier can be used to realize the modulation necessary for phase shift keying and frequency shift keying, which are widely used in wireless applications. It also offers new opportunities for designing analog circuits with simpler structure and higher integration densities for communications applications.

Keywords:

graphene; transistor; ambipolar; triple-mode amplifier; phase shift keying; frequency shift keying

izvor: http://pubs.acs.org/

:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Of topic:Ne znam za ove `triple mode`Trandje`ali sam negde procitao na Net-u za `Cold Cathode Tubes`,ispada da je neki Japanac zajedno sa nekim Amerom razvio Mikro elektronsku cev(Lampu)kojoj zbog specificnog materijala katode ne treba grejanje nego ima dovoljno emisiju elektrona vec na sobnoj temperaturi,kao planiraju da naprave PC procesor sa tom tehnologijom koji je 200puta brzi od postojeceg najbrzeg silicijumskog,pa neke monitore,TV i slicno.Cim naletim na taj interesantan link bice zakacen ovde negde.Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ajde Banat bas me zanima - jedino sto sam video a da sadrzi "cold cathode" koncept su cevi za pozadinsko osvetljenje modernih "LCD" televizora.

Ovo sam nasao na brzinu,ima negde na Net-u jos opsirnije o istom pronalasku, ali u osnovi to je ta `prica` i to su ti likovi-Link:My linkPoz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala! Interesantno, mada jos uvek daleko od prakticne primene i sa velikim ogranicenjima u konstrukciji i prirodi koristenih materijala - nadaju se primeni u domenu vrlo visokih frekvencija (10 GHz) gde inace vaze drukcija pravila. Nek' im je sa srecom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala! Interesantno, mada jos uvek daleko od prakticne primene i sa velikim ogranicenjima u konstrukciji i prirodi koristenih materijala - nadaju se primeni u domenu vrlo visokih frekvencija (10 GHz) gde inace vaze drukcija pravila. Nek' im je sa srecom...

Taj prilozeni fajl/link datira iz augusta 2002,koliko se secam prica sa jednog sajta(sve elektro frikovi u njemu sa nekim neverovatnim i meni tesko razumljivim idejama )od pre jedno par godina oko ove `stvari`(cold cathode triode)umesala se US goverment(politika)pa se nesto` stvar` naglo povukla u `zaborav`.Zadnje cega se secam jeste da je u planu tih likova bio 200 puta brzi procesor sa ovom tehnologijom- mikro `ladnom` triodom.Sta je dalje bilo-pojma nemam,izgubih link.Poz Sipi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...