Jump to content

SE 12E1(CV345)-triodni ili pentodni spoj pitanje je sad`


gidjga

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moze da se poveca Rload do 12K bez izoblicenja...imda za istu vrednost kojom je povecan Rload treba umanjiti otpor u napajanju.ali onda je gain malo veci, (pogledaj na fotosu za EF37 pisu opterecenja...ovde sam stavio 10K a to je malo manje posto ima i Rg sledeceg stepena u paralelipa je to negde oko 9.6*zato sam i postavio vrednosti od 200K do 390K i vise za Rg next...(sa tim sto je C za najmanju vrednost od 220K pa ce biti dobar iza sve ostale).Pa moze da se doda i C od UL tacke i to na +Vb ili na gnd...Ali vrednost moze da bude kriticna....A sta mislis o PP-UL verziji?recimo moze da se primeni i EF37 u pentodnom spoju 2 kom kao kod Quad IIampa?taj obrtac faze je meni mozda najbolje zvucao...(ili sa trafoom sto je jos bolje...)Mislim da moze da se dobije mnogo nedistorzirane snagea OT je veoma jednostavan za izradu em PP em niski Ri cevi?po mojoj ofrlje proceni moze da se dobije u cisto triodnom spoju oko 18-20Wa u UL mozda i 25-30V u a clasi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa dosta izoblicenja pri max snazi ali za kucno slusanje od 1-2W verovatno dobro?Tu OT mora da bude jako masivan u pentodi je veliki Ri...Pa racunaj na 30-40Hy ako ne i vise?onako "odokativno"U sound practicsu je nekad davno bio jedan projekat sa 807 u modu pentode i OT je bio muski...(ako iskopam saljem clanak).Ti ampovi sa pentodom na izlazu i visokoosetljivim ulazom cini mi se uvek nekako ostro i napadno zvuce?.Moj tip ti je ultralinear mod ako zelis vise snage?ILISuper-triode koncept (google)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...