Jump to content

op amp-i u cd plajeru


dusan

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Da se zamene boljima to uvek moze. A da se premoste zavisi od toga kakav je DAC u pitanju. Uglavnom ima 2 op-a na putu signala (jedan za i/v konverziju a drugi sa odredjenim gain-om ili jedan sa gain-om a sledeci kao bafer ukoliko je naponski dac). Mozda i nije lose izbacivalje poslednjeg op-a sa puta signala (bafer ili stepena sa naponskim pojacanjem) ali samo ukoliko se signal vodi na pretpojacalo ili amp sa velikom ulaznom impedansom. Jedno od resenja pored lampi moze biti i diskretan izlazni stepen poput Marantz-ovog HDAM-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u sustini zavisi od topologije, tako kazu. AD je zakon ako je moguce njega uglaviti ali ako jednostavno nece :(. onda BB tipa opa2134, opa2111, opa2164. sve su varijacije na temu i sluh.u velikom broju slucajeva treba experimentisati da bi se postiglo zeljeno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radi se o tda 1541 cd player je studer a727 ,svrbe me ruke da bi ga otvarao ali po drugoj strani nešto mi govori da ga pustim u stanju kakav je.Zvuči dobro,detaljno i brzo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma strasan je to cd plejer.. Izlaz je izveden simetricno sa kvalitetnim pasivnim komponentama. Opampi su na podnozjima pa je lako ubockati druge. Al jednostavno takvi izlazi za tda1541 su prevazidjeni a po meni je greota prepravljati legendarni uredjaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...