Jump to content

Transformacija CD plejera DENON DCD560


Daudio

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Нешто се размишљало на тему степенасте синусоиде на 10 и 20 кхз.Уколико би хтео да је испеглам,дакле мора се ићи на неки пасивни филтер,рецимо неки отпорник и кондензатор у паралелу са секундаром.у том случају би требало после тога ставити некакав бафер.Сад се поставља питање ако већ идемо са филтером и бафером зашто сам ставио трафо?Идеја је била да се галвански одвоји дигиталија и све оно што она носи са собом, и да се избегну операционални појачавачи.Кад се мало боље упустимо у размишљање о сврсисходности,долазимо до једног парадокса.Тај парадокс се зове односно тежи идеалном трафоу.Обзиром да трафо који сам намотао има преносну карактеристику до 1Мхз,мало он ту шта може да исфилтрира дигиталију.да галвански одвоји да,али оно прво не.У преводу трафо колико год био добро одрађен ,није баш најбољи за ову прилику.Био би добар да му је пропусни опсег до 20кхз и да ту сече све остало.Овако сем сатисфакције да сам квалитетно намотао ,немам пуно користи.Да се вратим на причу Примареа.код њега су употребљени трафои којима је далеко ужи пропусни опсег него овог мог трафоа,и у ту сврху боље раде посао.Осим тога већ сам рекао да користе балансирани сигнал,тако да је могуће да се степенице управо ту изгубе,а осим тога на њему самом се врши конверзија.У случају Денона и напонског излаза изгледа да ће се показати да је са трафоом узалудам посао и да би било боље направити само неки бафер са фетовима и добрим филтером на улазу.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није часком,могу ја то да залемим,али шта вреди кад не могу да видим шта се ту дешава.Нисам најавио закуп чувеног подрума :D ,а кутија стиже већ сутра тако да ћу имати на чему да одрадим исцрпне слушне тестове вако и онако ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...