Jump to content

Lak žica kao speaker cable


zika

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Izgleda da zica nema veze, odakle god da se krene - stize se na svastike... :buehehe:

Fascinantna je ta Vaša fix-acija, k'o Nectar marmelada... Zanimljiv fenomen...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od najlona , mislim cak iza Rodica - ima neka vele/maloprodaja sa leve strane - prodaju elektromaterijal ;znam samo iz price - nisam nikad bio 'bem ga - valjda ce se ukljuciti neko iz NS , da se obseti :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo se vi zevzecitea kada ja Zenu budem dao par meteri onog grafitnog tankog natosuperprovodnika videcete... :baklja: tip 1za jednostavne kablove, bez mukotrpnog upredanja itdutp kabl pun presek, ako moze onaj standard 0.6mmsamo jedna zica na +, sve ostale na -tip 2trozilni mrezni 220V licnast ili bilo koji drugi trozilni1 zica na + ostale 2 na -.vozi misko.kome je i ovo komplikovanodomaci stari telefonski kabl plavo beli pun presek bakar2 shtrica makazama i to je to najjednostavnije. :gusar:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tip 2trozilni mrezni 220V licnast ili bilo koji drugi trozilni1 zica na + ostale 2 na -

U čemu je stvar sa dve žice na - , a jednom na + ???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U čemu je stvar sa dve žice na - , a jednom na + ???

vidi se da si mladunac zbunis elektrone - sad malo ovuda sad malo onuda , i nema skin efekta :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene, danas slucajno naidjem na razbucan stari LPT kabl (RS232 - izmedju paralelnog porta i stampaca) i unutra krs i lom zicica duplo tanjih od onih u UTP kablu, a izgledaju fino - bakar se sija.Ima tih kablova i po 5 metara duzine - eto ti tanke zice, pa se igraj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa tri zice 2 na masi i jedna na vrucem kraju,poprecni presek je trougaopa se komponente ind. cap idr smanjujuza oko sqrt(2)to sam davno prelistao u WW ali ne znam koji je broj i kako se zove clanak...radjeni su testovi sa obicnim trozilnim kablom za struju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...