Jump to content

SE -TRIODE SA KENOTRONIMA


Preporučeni Komentari

Stereo SE sa 6S2S jedna trioda u balonu i izlazna 6S4S,oko 3W RMS,ispravljanje jednostrano,sa kenotronima 6C5S.Klasicna sema,auto bias,jedino sto je interesantno je da je ispravljanje jednostrano ta je posvecena puna paznja faziranju.To je bila neka tema na nekom ruskom forumu gde su autori izneli tvrdnju da jednostrano ispravljanje, iako se vise i ne koristi ima nekih prednosti(u to nisam bas verovao,ali sam posle promenio misljenje)i kada se dobro fazira zvuk je bolji itd...To me je zainteresovalo i uradio sam par tih pojacala i evo...Radi kao svako triodno pojacalo,tacno,definisano,itd....

post-468-061288400 1277674430_thumb.jpg

post-468-031656300 1277674451_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ma ajde ljudi malo vi kao nesto iskritikujete,pa ja malo u odbranu,pa vi pojacate napad preko desnog krila,ja kontra,pa rekontra... Sve one primedbe za ono push-pull su bile na mestu,pogotovo ona prica o sto sirem propusnom opsegu,furije i drustvo,parni i neparnisinusi i kao ko sinusi,to je boja tona...sta ste se bre ucutali...Ma nesto mi tu sumnjivo,spremate neku minu,ali ja sam oprezan..Ona prva trioda 6s2s je vrlo interesantna lampa ,jedna trioda u balunu pa gura drugu u balunu ,2a3 zapadna a ruska 6s4s sa oktal podnozjem,a jednostrano ispravljanje.... Nego, ima jedna lepa tema koja bi mogla da se nacne a to je u vezi radioaktivnosti koja se moze naci kod lampi.Nekada su kao materijal za katode koristili i neke elemente kod kojih je trebalo uloziti malo energije da bi iscupali elektrone,pa su izmedju ostalog radili sa cezijumom i njegovim izotopima.a gde je tek ono sto se ne zna a sto se koristilo za vojne programe.Ja sam pronasao neke lampe koje su imale povecanu aktivnost,beta spektar je bio prisutan ali nisam mogao da uradim spek.analizu.sasvim sigurno znam da se kod nekih specijalnih lampi dogadjalo da se katoda "aktivira" u radu...inace moja specijalnost su gm brojaci i aplikacije sa njima. Za one neupucena poruka je da nemaju cega da se plase kod ovih klasicnih lampi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja napisah ...... al' zagrme i bese doslo do naglog prekida struje - verovatno prdnuo vrabac negde oko Ceneja , pa nestalo struje u celoj SAP Vojvodini :rofl: , te pozurih sa gasenjem dok ovi upas upasujeiznenadih se malocas kad sam skontao da nisam stigao da kliknem "post" pre togaelem ja spremio kokice i cekam nastavak sadrzaja ...... daleko bilo da bih se ja sad tu nesto mesao ... imam utisak u tvojim konstrukcijama da ti radis tacno ono sto hoces .da li moze bolje - verovatno moze , ali je ponekad cak i sema nedoovoljna da se komentarise , a kamoli samo slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes' brate, pravo veli Zen - ofarb'o si dve konzerve u crno i 'ajd sad - da komentarisemo... :buehehe:Kad zavrsis smenu straze na Dunavu postavi semu i sliku iznutra pa da se ispricamo... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pocela da pada voda al moram jos dan,dva,taman krenule konzerve dunavom.ima i punih ali niko ne sme da ih otvori.trazi se dobrovoljac.

Ma otvori slobono, garant su izlazni trafoi unutra - konzervacija cevnog zvuka! :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes vala.evo seme koju sam skinuo sa nekog ruskog sajta i uz mala prilagodjavanja,izlazni trafoi na c jezgru,sam motao,klot-frtalj,ispravljanje sam jednostrano,da probam tu varijantu,klasicno,sa prigusnicom,nema soft start,nema potrebe,cuje se malo 50hz na efikasnim zvucnicima.Ali lepo radi,sta ima da falim,neka dela govore za mene.mislim da je to tako nesto i drug tito govorio govorio ali ja sam skromniji.Evo seme.

post-468-017964100 1278252759_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajme Dunavko - dje ce ti dusa ...... sad kad je vid'o ono Бумага во масло , Sipi ce nam ostatak dana provesti grizuci tepih ...... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... sad kad je vid'o ono Бумага во масло..... :buehehe:

Neces mi verovati, al' to je prvo sto sam vid'o i odmah sam zamislio kako je konstruktoru pasos upao u cabar sa buterom i upis'o se od smeha :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6C5 je dobra trioda za pogon 6B4Gimam nekoliko 6C5 i primetio sam da je solidne konstrukcijevelika anoda dosta sheildova okolo i dosta dobre mehanike...i mislim da je jako linearna.... :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A pardon 6C5 engleska oznaka... potpuno druga cev...ovde je ustvari 6J5GT to je ova ruska 6C2Cjos bolje za ulazni deo za 2A3...6J5 je jedna od mojih omljenih, a recimo ruske sovtek su jako dobre...takodje su jako dobre i engleske GEC recimo pod drugom oznakom L63moja omiljena verzija 6J5GTi izuzetno uradjeno (google)...I uopste nije kako se misli, da je to kao samo jedna polovina 6SN7...potpuno drugacija cev.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je.6S2S nije polovina 6SN7 kao sto vecina misli,vec daje mnogo bolje rezultate za ove aplikacije sa malim pojacanjima.U stvari po meni ne postoji bolji izbor od ove lampe u elektricnom pa i estetskom smislu za neko pojacalo cija je namena da pojacava signal sa Cd plejera.A sto se tice izlazne 6s4S interesantno je spomenuti da su sem toga sto su je mnoge fabrike u SSSR-u pravile bilo i varijanti sa anodom iz dva dela(zbog disipacije,itdd)pa izgledaju kao dupla trioda ili duodioda-kenotron i one se lakse nalaze i sa jednom anodom(mislim Saratov fabrika??)i one su redje i trazenije iako se i kod njih prepucavaju oko toga koja daje bolji zvuk.A sto se tice bumage da je onaj nemac dobio u nasledje od turaka izmedju ostalog burek siguran sam da bi i lajdenska boca imala drugaciji izgled sa istom namenom samo sto bi burek bio pojeden a ambalaza zavrsila kao vazan deo kondenzatora.E sad siguran sam da nije bila mast,bar kod jednog dela tadasnje populacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste Dunavko,a sto se tice esteskog momenta pogledaj L63 (6J5 glass container) sa krushkastim balonom... :crazyrocker: .Ja planiram sebi da uradim jedan LW 2A3/6B4G, 6J5GT/12AY7, AX50trafoe za grejanje sam namotao tako da imam i 2x1.25V i 2x3.15 pa se moze birati izlazna cv prostim postavljanjem u podnozujetakodje i ulazne cevi... Namotao sam i izlazni trafo i sve prigusnice za napajanjeostaje mi jedino da uradim 2 mrezna trafoa za HV

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovde je jedan link za clanak ,doduse na ruskom ,gde se opisuje kakva su iskustva sa OPPV ,jednostrano ispravljanje i kako je doslo do toga pa sam ja slucajno naleteo na njega i znajuci za rusku 6S4s koja je direktno grejana trioda(kao 2A3)samo oktal napravio to pojacalo i zaista je zvuk interesantan.

My link

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...