Jump to content

1-va tema: 2.1 PC Sound System


Deep.Sound

Preporučeni Komentari

Evo i moje prve teme. :sarcastic_hand: Pa odmah da pocnem. Gledam "neke" gotove zvucnike http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-z-2300/comp_tehn_speakers/31/20. Ja bih napravio nesto takvo, ali da svira po mom ukusu... Pretpostavljam da ste upoznati sa ovim sistemom. Evo, nasao sam neke osobine http://reviews.cnet.com/pc-speakers/logitech-z-2300/4507-3179_7-30993080.html :drinks:Ja ne znam koji zvucnici tu idu.... mozda ovi "regularni" tipa Beyma???Molim VAS da mi pomognete. 'fala. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

glavni driver je srednjak u satelitu , visoki mu samo pomaze , kao sto i bas samo pomazeispod 5" za glavni driver ne vredi razmisljati o samogradnji - jer uvek dobijes hor beckih decaka umesto baritonadakle - za pravljenje - samo nesto sto se moze nazvati mini -monitor , kojem dodas subinace - namenska prica , ali nimalo naivna ; nije lako napraviti nesto sto ce kulturno da svira nearffield ........ a o dobrom subu da ne pricamo .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takve stvari se kupuju a ne prave se.Jednostavno se za te pare ne isplati praviti.A da nam objasnis sta je to tvoj ukus.Otkud znas da bas te sto si stavio linkove ne sviraju onako kako bi ti zeleo?Slusao si ih?Ako ne bas njih onda neke slicne?Koje tacno?Koju vrstu muzike slusas pretezno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretece me.Nije jevtino napraviti ni kvalitetne satelite iako je mozda lako.Ne secam se da sam skoro video neki sub koji "obecava" u samogradnji.Svi bi nesto da bude mali a da se zove sub. E, pa ne moze to tako.I tu znaju driveri da budu zestoko skupi a i ne moraju.Aktivni, pasivni sub? Ima tu mnogo zanimljivih pitanja.Na kraju krajeva koji je budzet i sta je krajnji cilj?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja vremena i strpljenja. Polako da se sve rezimira....Slusao sam ih kod drugara. Imao je integrisanu zvucnu karticu, cim pojaca na 40% pocinje (kako god se kaze) krivljenje zvuka...Mislio je da je do zvucne. Kupio je Asus X-Fi ExtremeMusic (slusa tehno,rock...) i nije se bogznasta promenio zvuk...sad tera do 70-80%. Basa ima dosta ali visoki nadjacavaju pri vecoj glasnoci. Slusam raznu muziku, narodna,zabavna,tehno,house,....(Scooter,Eminem,C-block,Coolio,Morandi........ :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Velicina nebitna,cak mislim da je bolje za SUB ako je veceg precnika? Imam prostor u stolu gde bih ga ztavio velicine 60x40cm,mislim da tu moze stati neki 12-15"...?Definisi mi to aktivni-pasivn?-ako mislis da mu kontolisem bas,onda aktivni.Budzet,pa zavisi koliko bude trebalo. Glavni cilj.....hmmmm o tome mozemo do sutra da cakulamo. Lep dubok bas, sa tananim srednjim i svila visokim....ukratko. :Viannen_loungelizard::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a da ti lepo kupis Microlab 6201 - sa tvojim iskustvom neces skoro stici da napravis taj kvalitet ;a ako vec hoces da pravis - onda se upustis u pravljenje odgovarajuceg suba , a imas sta da ti svira dok se ucis i pravis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. To nece biti jeftinije od kupovnog a tesko i bolje. Em ces da se namucis2. Altec Lansig ATP3 ( tj neki naslednik ovog modela) ili Microlab Solo su nepobedivi i u price i u performance segmentu.3. Probaj neki digitalni ( ala Tripath) i normalne dvopojasne kutije ( reda 100 Evra second hand B&W 302 Mission...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora da bude jeftinije. A zasto "tesko da ce biti bolje"?Taj atp3 je ruzan ruzan ruzan u pm. :sarcastic_hand: Microlab NJET MOZNA!Moram da pravim. Ovi sadasnji mi sviraju onako...ali cim malkice pojacam,plastika pocne da vibrira. A kupio sam ih 2003god za 900dinara. A moze li samo SUB? Da ostavim ova moja dva "krsa" a da dodam sub? :cheers:p.s. desni zvucnik je produvao. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако је теби "Добољан" онда добро.Мислио сам да купиш ТФТ и остаће ти места на столу за Суб са 18"-цом!

18-ka,auuuu... :angry27: bil ostalo sta od mene kad nju poceram? :buehehe: Evo trazim neki zvucnjak za sub, ali ne znam sta odredjeno da trazim...moze pomoc? :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo promene plana. Dosao burazer sa posla pre 2 minuta. Doneo neke ajd da kazem baseve, 25cm precnik i rece da su po 120W 8 ohm. Taman,ja mislim. Inace,soba je nekih 13m2. Kako ja njih da skembam da rade niske tonove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Druze, mani se ti pravljanja jer basa osim mumlavine sa znanjem koje posedujes neces dobiti. Kupis lepo ovaj woofer za 100 evrica, aktivan je (to znaci da ima u sebe ugradjeno pojacalo koje ga "tera"). Sredi neke satelite, da li ces praviti ili kupovati tvoja stvar i pevaj!http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=18834&p=289197&hilit=yamaha#p289197P.S. : A evo ti i satelita za smesnu kintu.http://www.kupujemprodajem.com/Sateliti-JBL-ESC-200-239819-oglas.htm?ad_id=239819&action=view&data


=1&data[ad_type]=&data[list_type]=search&data[group_id]=&data[keywords]=jbl%20sateliti Racunaj da za 5 puta vise para neces izvuci bilo sta pribliznog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


A evo ti i kompleta za 90 evra, spustis cenu jos 10 i boli te tuki...http://www.kupujemprodajem.com/jbl-subwoofer-i-sateliti-203613-oglas.htm?ad_id=203613&action=view&data


=1&data[ad_type]=&data[list_type]=search&data[group_id]=&data[keywords]=jbl%20sateliti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...