Jump to content

Mrezni transformatori


dranix

Preporučeni Komentari

za svaki slucaj - nadam se da nikakvu zicu nisi zakacio na sraf koji pricvrscuje torus ....... te da taj sraf ne dodiruje vrhom nista od tih poklopaca i oklopa ?

Naravno da nije sa gornje strane ništa stavljeno niti šta dodiruje poklopac, bez što je sa donje unutrašnje strane pod taj šaraf metnute sve maseal nisu mase od juče no od prije po godine

I pred kraj (plastifikacija poklopaca) to izgleda ovako.

okle se ovaj čoek pojavi sad da ne pomamljuje sa ovim pojačalima :rofl:P.S.dobro de Živorade ne gledah web adresu no ono da je iz Niš
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

okle se ovaj čoek pojavi sad da ne pomamljuje sa ovim pojačalima :rofl:

Ma nije mi to bila namera,samo ti guraj svoj fazon,nego sam hteo da ti pokazem da "coskasti" trafo na kraju moze da izgleda bolje,jeftinije i sto je najvaznije "elektro-ispravno".Malo se odmaram,nova godina,pa blejim malo po forumu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....................nego sam hteo da ti pokazem da "coskasti" trafo na kraju moze da izgleda bolje,jeftinije i sto je najvaznije "elektro-ispravno".........

navrjeme

Ma nije mi to bila namera.............

Naravno da nije :wink2:

............samo ti guraj svoj fazon..........

bem ga jel ovo DIY forum ili nije

..............Malo se odmaram,nova godina,pa blejim malo po forumu.

Samo nastavi ima se šta pročitat
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molim vas da li neko zna da mi da odgovor.Kupio sam toruse kod Riste pre skoro godinu dana namenjene za Alpha5.Detaljnije ovde http://www.diyaudio.rs/topic/1691-transformatori-torusni/page__view__findpost__p__80242 .Kada sam ih prvi put isprobavao u praznom hodu (poshto josh nisu bili gotovi moduli za Alepha) nisu se culi apsolutno ni malo.Kada sam pre oko mesec dana jedan kanal skockao za probu ,trafo je poceo da bruji ne uvek istim intenzitetom vet npr.kada ga ukljucim prvih petnejstak sekundi se ne cuje pa pocne jako glasno da bruji, pa opet postepeno utihne pa se u trenutku ne cuje.Uglavnom nema pravila kako i kada bruji ima dana kada slabije bruji a ima dana kada je toliko glasan da mi ispira mozk.Kada prikacim onaj drugi bes opterecena na mrezu i on se ponasha isto kao i ovaj pod opterecenjem.Merio sam napon u shukou i nema veze dal je 200-210-220-230 V oni bruje bez obzira.Zocky mi rece da pokusham da napravim Dc filter i tako da probam.Nisam porobao da pravim filter ali sam zvao Ristu i on se lepo ogranicio odgovorom da on pravi trafoe za Karane (mislim da je tu firmu pomenuo),da njegovi trafoi ne bruje,i da to mora da je do mreze kod mene.Naravno da sam popi.... jer ako je trafo dobar on nece sigurno brujati bez obzira na jednosmernu komponentu.Imam kuci pravljenu Hiragu u kojoj je trafo od 600W (Trafco) i ponekad se malcice cuje zujanje ali to je toliko tiho da kada se odmaknem na 2,5m (na koliko i slusham muziku od uredaja)od nje vishe ni ne cujem.Na istim shukoima sam probao i Hiragu i toruse od Riste,Hiraga cuti Ristin krsh bruji.Trafoe sam bukvalno preplatio jer sam uzimao preterano jace nego shto su trebali (2 od 1000w)jer nisam zeleo ove nuspojave.Nije mi jasno kako Rista moze ovako neshto da tvrdi kada Trafco-v trafo u Hiragi cuti a ja bi trabao da pravim kojekakve filtere za njegove trafoe da bi cutali.Josh mi nije stavio ni shjled izmedu primara i sekundara ,smatram da se to podrazumeva kod ove vrste trafoa.Ne znam dal da se svadam sa njim ili shta da radim ?Ispada da ako kupujesh kod njega trafoe da treba da racunash josh plus kintu za DC filter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taknuto maknutoili se idi svadjaj da ih on proverava , ili napravi DC blokerpricipijelno - treba da probas trafo preko DC blokera da bi eliminisao faktor DC-a u mrezi ; ako i tad bruji , onda imas puno pravo da se zalis i dizes kuku i motikuto da li trafo bruji ili ne bruji zbog DC-a u mrezi , nije merilo kvaliteta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rista je paljevina. Ima priču za audiofile samograditelje. Vrati mu to. Ako neće, idemo zajedno da mu vratimo.ESM je za njega izmislio trafoe. Inače, u zadnje vreme, kvalitet torusnih trafoa kod domaćih proizvođača je na niskom nivou. Vreme je za EI?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rista je paljevina. Ima priču za audiofile samograditelje. Vrati mu to. Ako neće, idemo zajedno da mu vratimo.ESM je za njega izmislio trafoe. Inače, u zadnje vreme, kvalitet torusnih trafoa kod domaćih proizvođača je na niskom nivou. Vreme je za EI?

Ristu sam prosle godine zamolio da mi uradi jedan trafo za probu (po preporuci prijatelja, za amp u A klasi, sve kako treba). Njegov covek mi doneo na vrata, ja ukljucio trafo u struju pred njim i bruka. Trafo na prazno zuji k'o bumbar, iako je dogovoreno da nema da zucne ni pod opterecenjem. Covek uzeo trafo nazad, vratio lovu i dogovorili se da mi posalje trafo koji ne zuji. To je bilo negde u prolece i od tada ni reci od njega...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ovo definitvno šema za DC block?

post-38-0-31439200-1326139167_thumb.jpg

1. u šta ovo metnut plastičnu il metalnu kutiju?

2. jel nije zgoreg stavit veće kondove il su ovi dovoljni?

3. može li ovo da je stalno na mreži 24 sata 365 dana?

1. svejedno ; ako je metalna mora biti uzemljena

2. dovoljni ; samo crnogorki treba veci :rofl:

3. moze i 3650 dana ; onda promenii kondove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. svejedno ; ako je metalna mora biti uzemljena2. dovoljni ; samo crnogorki treba veci :rofl:3. moze i 3650 dana ; onda promenii kondove

:hi:mnoge bi bile zadovoljne i sa manjim samo da nije u nakurnjaku u sred ljeta :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Može li biti da je mrežni osigurač na ampu riknuo i ako je pojačalo bilo isključeno radi toga što je struja u toku dana nestajala a kad je dolazila da u bili prekidi i dolasci koji su se dešavali u intervalu od par sekundi kao rekoše ukućaniosigurač je tromi od 2A na torusu od 300VAstrujni prekidač kida samo jedan vodproizvođač preporučuje čak 1,6Aili je jednostavno u pitanju zamor na osiguraču

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...