Jump to content

Poboljsanja DCX2496


andrics

Preporučeni Komentari

Posto vec dugo imam ovu skretnicu doso je red i na nju da se spakuje do kraja u radni oblik .

Do sada uradjena modifikacij SPDIF SRC i CLOCK na jednom modulu na slikama.

Moduli su naruceni od http://pilghamaudio.com

Sledece na redu je izlazni analogni deo zamisljen RUP952 PIKATRON -> PGA2310 -> AD797 +6db.

Sema na slici je za 1 opseg. Za ceo DCX se ponavlja 3 puta.

PGA2310 su u DAISY-CHAINING medjusobno povezani tako da je potrebno svega 4 pina sa mikrokontrolera za kompletnu kontrolu svakog PGA pojedinacno.

To pruza mogucnost medjusobnog prilagodjenja BAS-SREDNJI-VISOKI u opsegu rada samog PGA.

Na izlazu je AD797 sa pojacanjem od 6db upravo zbog atenucije po opsezim koji su u mom slucaju u tim granicama.

Zanima me vase misljenje da li bi nesto na ovoj semi trebalo udraditi bolje-drugacije .

post-127-038847900 1275513235_thumb.jpg

Composite Drawing.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ajde posto vec Andrics zakera :buehehe: mada je sve korektno cini mi se...mozda neki jednostavni buffer ispred trafoai obrnute faze na sekundaru trafoa a potom AD797 u invertujuci mod?koji je dac chip ispred AK ? ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

AUUUUUUUOvo nece da valja . Sema je vec 3 dana tu a niko nema ni jednu primdbu.Ljudi sta se desava , nije valjda totalno ne interesantna teme ?????

Kako da ne, barem meni jeste. Takodje imam nameru da uradim slicno,ali mene interesuje da pokusam da mu doakam sam..........Za sada nemam semu uredjaja,pa me to sputava,a niko na forumima nema ili ne da(ako prodaje tweakove). Inace,po tvojoj shemi sam vec uradio tweak,i radi odlicno-.Samo ne razumem onaj komentar da treba dodati jos neki baffer... Pa 797 vec to jeste,i nema razloga da se nesto tu dodaje.molim te da ako imas shemu dcx-a, posujes,a o rezultatima istrazivanja ,ja obecavam sve slicice,sheme i slicno(poslacu vam i sliku svoje zene ako treba :worship: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...