Jump to content

ZVUČNICI KOJI SVIRAJU ZA SVE NOVCE


Daudio

Preporučeni Komentari

Већ видим како ће ме многи попљувати и рећи у старту то ништа не ваља,али није поента измишљати топлу воду него се уз мало новаца забавити.Дакле допали су ми руку омражени нишки АЗ 880-91 звучници,тј. спасио сам их путешествија у контејнер.post-23-093291900 1275076348_thumb.jpgpost-23-014817200 1275076372_thumb.jpgСвима је познато како они свирају и уз мало премишљања шта са њима урадити, дао сам се у омиљено растављање.правац прва апотека по ацетон(да ме драга не би убила за њен скидач лака)и лакши део посла је одрађен.post-23-082890500 1275076609_thumb.jpgpost-23-071031200 1275076670_thumb.jpgОдвојена мембрана од корпе.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zanima me da li je ona jača verzija Ei basa. Postojala je verzija sa većim magnetom i prečnikom kalema 31mm (a ne uobičajenih 25mm) Postavljena slika

A ko to plaća ???

Pa preduzetje. Ja ne radim ovo zbog sebe nego zbog preduzetjeta...

Pa kako da pišem to???

Piši Brena za čet'ri osobe....

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Наравно, све ово је уследило након набављања мембрана из проелектроникаpost-23-025315100 1275076805_thumb.jpgpost-23-015914800 1275076794_thumb.jpgПапирне мембране са папирним вешањем.На прву руку помисао да је то прави погодак,обзиром да ме је то задовољство коштало читавих 700 динара.Остатак звучникаpost-23-045083400 1275076914_thumb.jpgСачувани центратор и алуминијско тело за калем.Е ту је срећи дошао крај,наручене мембране нису одговарајуће,тј. отвор који се спаја са калемом и центратором је "само" 10мм већег пречника.Мало неизбежне српске уобичајене речи и сложене реченице, и када су се страсти смириле и упалила сијалица дало се у праву играрију.Страдали си левкови за наливање парадајза у флаше (хвала драга моја),за израду мање мембране која ће проћи кроз неадекватну и спојити се са калемом.Скинути стари намотаји и намотано 15 навоја више,тањом жицом уз задржавање првобитне висине намотаја.Отпор се повећао са 6,6 на 12,3 ома.Шта се може нешто се мора жртвовати.Све спојено и ево управо свира.Обзиром да је то урађено на једном звучнику,фотографије ће уследити накнадно код израде другог звучника.Општи утисци су да ово звучи лепше од фабричког нишлије, обзиром да сам са новом мембраном и уметнутом мебраном добио мању тежину од оригиналне верзије.Који су му остали параметри није ме брига(бар за сада).И тако није ДД звучник,али ипак има једно Д у потпису.Наставак са фотографија следи ускоро.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je jaca verzija - ili je bar korpa od nje - ili je neki bastardvented pole , velika kalota - sve je to jaca verzija ........ a u perspektivi mi izgleda i da je precnik magneta pripadajuci za tu jacu verziju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanima me da li je ona jača verzija Ei basa. Postojala je verzija sa većim magnetom i prečnikom kalema 31mm (a ne uobičajenih 25mm) :hyper:A ko to plaća ???Pa preduzetje. Ja ne radim ovo zbog sebe nego zbog preduzetjeta...Pa kako da pišem to???Piši Brena za čet'ri osobe.... :rofl:

Да ако гледаш из профила то је верзија од 31мм, дакле јача.А ти бре звучњаку немој да ме изненађаваш и увређаваш, да не будем озлојеђен :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je jaca verzija - ili je bar korpa od nje - ili je neki bastardvented pole , velika kalota - sve je to jaca verzija ........ a u perspektivi mi izgleda i da je precnik magneta pripadajuci za tu jacu verziju

To je ono što bih ja voleo da nađem. Nostalgija me uhvati kad se setim da sam u srednjoj školi štedeo da kupim dva niška basa od 40w (osmice) za 20 maraka. Strpam to u kutiju kakva mi se sviđa isečena od nekog visećeg dela i grunem piezo hornu bez ikakve skretnice :rofl: . Onda sve to namestim na EQ kako se meni tada sviđalo :rofl:E baš sam nekad znao da se igram :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да ако гледаш из профила то је верзија од 31мм, дакле јача.А ти бре звучњаку немој да ме изненађаваш и увређаваш, да не будем озлојеђен :buehehe:

Evo neću lovactčke mi sretje :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ispravno ili neispravno ?

Sve jedno. Dokle god su korpa i magnet u redu i bez metalnih opiljaka... I ovako nameravam sve da mu poskidam i zamenim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve jedno. Dokle god su korpa i magnet u redu i bez metalnih opiljaka... I ovako nameravam sve da mu poskidam i zamenim.

ajd vidim sta imam na tavance - pa posljem po gurirzku zluzbu ;valjda ce se nadje 2+2 za tebe i operatora Velikom Yagicom neka 2 + neka 2ili ih donesem , kad budem dosao po one EV koji nikada nece stici :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мало фотографија "специјалног поступка" израда мембранаУнутрашњи пречник је 50мм, спољни 150мм.Угао резања одсечка је добијен строго инжињерским прорачунима са 3 децимале,тј. експериментално из 3 покушаја :buehehe:post-23-008314900 1275135601_thumb.jpgИ онда на сцену ступа опет специјално дизајнирана преса-модификовани левак битно је да буде искључиво розе бојеpost-23-019054700 1275135653_thumb.jpgубачена будућа мембрана,предходно премазани спојеви лепкомpost-23-081729300 1275135731_thumb.jpgи све то под пресу,тј. притиском другог левкаpost-23-066309500 1275135775_thumb.jpgДок се све то обликује,тј. лепак суши, на сцену ступа мала али веома практична моталицаpost-23-002127200 1275135832_thumb.jpgи тело за калемpost-23-056041600 1275135858_thumb.jpgнаставак следи....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-23-043271100 1275150771_thumb.jpgНамотано тело,post-23-071307900 1275150808_thumb.jpgуспешно спојене мембране са центратором и коначно нишлија добио нови изглед а богами и призвукpost-23-068326000 1275150891_thumb.jpgОстаје само да се поради на естетици и то би било то...Завршни рачун: Звучници добијени на поклон, мембране и достава 700 дин ацетон 100мл 56 дин лепак 70 дин добра воља- нема цену сума сумарум мање од 10 еврића, па за те паре нема ни кило јагњетине :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Voleo bih da dopunim ovu pricu sa malom predistorijom,ako je tacna,uostalom mozda neko zna jos detalja pa neka dopuni ili ispravi ovu pricicu.Davnih osamdesetih,pocetkom,(81 ili 82)sam sa dobrim kolegom sa posla,koji nazalost vec dugo nije sa nama na ovom svetu,I.Vozabom odlazio tri,cetiri puta kod pok.V.Bradaca,(na konjarniku) jer su oni saradjivali,i pamtim da je V.Bradac pricao da je ucestvovao u procesu projektovanja i izrade tada nove serije zvucnika koje je fabrika iz Svrljiga izbacila na trziste.Probacu da pokusam da se setim kojim redom je ta fabrika izradjivala zvucnike, koji su, moramo to da priznamo,obelezili jednu epohu u nasim zivotima.Tada je na Terazijama bila prodavnica "radioton",cini mi se, i tih godina su se pojavili zvucnici 'philips',12 incha,papirna membrana,sa trubicom,50w naz.snage i malo kasnije su se pojavile 12",basovci,gumena membrana,40 w ,cini mi se.Onda je iz Ei Nisa,pardon,Svrljiga stigla kopija te philipsove 12",sa trubicom,koja je posle imala i varijetete(gum.membrama,snaga do 80W,itd...) Posle su se pojavile te serije,za koje mi je V.Bradac rekao da je ucestvovao u pravljenju i to otprilike ovim redom:8",5w papir sa i bez trubice.To su bili ekstra zvucnici.sa istim alatima za prese posle toga su se pojavili od 20w sa g.membranom i onda oni cetvrtasti od 40w,basovci.Posle toga su krenuli srednjotonci,kopija "philipsa" itd...otpriliike tako nekako je to bilo,ili obrnuto.bilo je to davno.Nemojte mi uzeti za zlo ako sam nesto pobrljao.Bilo je to davno.lepo je videti da neko tako vesto popravlja zvucnike.Danas ima malo zanatlija,verovatno su takva vremena.Nadajmo se boljim vremenima,imamo kapaciteta a i karta za beli svet je poskupela.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...