Jump to content

PSM WG candidates


Zen Mod

Preporučeni Komentari

zapravo mozda i moze da se resi ali ne sa gedesovom hornom.(pravi doktor) le cleach ga je jednom utrljao govnima na DIY forumu kada je kao odgovor na doktorovo sundjer u OSWG resenje dao svoju LA hornu koja ne pati od HOM problema.doktor je bio bled ko krpa i balica mu je curila iz ugla usta.znaci JMLC horna, tako moze dvosistemac. onken plus JMLC, to je ionako ono sto le cleach ima u svom sistemu. dobro ima i visokotonac ali to zato sto je fetishista za TAD 2001 koji ne pici tako visoko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 225
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Eto. Polako se stvara kritična masa luđaka :)

......

ista uvek postoji , samo je uglavnom zabavljena merenjem ciji je duzi :sarcastic_hand:

....

Jedna reč. Onken :)

sinko , ovaj , sinko

to nije nista drugo do distributed BR

jeste dobar kad se dobro napravi , ali je daleko od 'orne ; koju je opet tesko napraviti kako valja a da ne bude velika

no - that's the task for another time

no zahvaljujuci modernim vremenima , ima alata danas , pa se i te komplikovanije stvari lakse rade

kao i u uvek IMHO - ili orna ili transmisija ili OB

naravno da to ne treba nikoga da sprecava u trosenju licne vrste otrova ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno sam navukao tri para drivera za horne:

Altec 909

Altec 808, preradjen u 802

i uskoro stize dugo cekani JBL 2441

Jos se lomim sta da radim za hornu :crying:

Prvo sam mislio Yuichi, pa onda JMLC, pa onda Edgar Tractrix i sada anubis izadje sa ovim :whiteflag:

oli su ti tvoji svi zdravi u magnetima , ili imas muku kao i zeljkor ?

.....

napisah ; odokativno sam rekao 10K (naravno da treba meriti) , ali je sigurno da treba poseban driver za top octavu ; nece da moze da propili kroz sundjer ono sto treba

pola zivota sam proveo sa ReVox studijskim monitorima koji imaju isti sundjer (od cca 2cm debljine ) iz nameravanih razloga , i znam razliku kad se ista skine/stavi na ST , odnosno VT

usput - negde ima tema koju sam postovao sa zdravim linkovima i prezvakanom problematikom - o pravim konicnim ornama za ST

imam negde i mere orne od http://www.acoustichorn.com/ , a nije neki problem ni izracunjati istu , sa jednim okom gledajuci na njegov nacrt

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oli su ti tvoji svi zdravi u magnetima , ili imas muku kao i zeljkor ?

kod mene su problem dijafragme :(na 808 su nesto cackane pa im je FR odziv katastrofa, probao dijafragme sa 909 na 808+511B i to izgleda sasvim dobrouskoro mi stizu nove dijafragme pa cemo videti ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sinko , ovaj , sinkoto nije nista drugo do distributed BR

Odavno jasno k'o dan. tkz bas refleks na steroidima. Sve prednosti BR-a, a nijedna mana. Svako neka pravi šta želi. Ja dok ne napravim Onken kabinet sa nekim krštenim midbasom, neću se smiriti.Zato ti napisah samo tu, jednu, reč :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Negde na netu sam bio pronasao test izmedju JMLC i okrugle Tractrix horne.Tractrix je pobedio u skoro svim segmentima samo je bio losiji u sirini sweet spota.Mada meni lepse izgleda JMLC :oke:

tesko. daj taj test da vidimo o cemu se radi, samo nemoj onaj sa triode guild meetinga, tamo je pomozi boze metodologija.mislim da to na sta ti mislis nije tractrix nego tzv kugelwellen horna. tractrix ima jacu direktivnost od JMLC horne koja je jako cujna. posledica je da ti treba jako dugacka soba da bi imao lepo formiran zvucni front ako ti dominantni deo spektra nosi tractrix.ja NIKADA ne bih stavio tractrix da svira preko 500hz. ispod toga mora, zbog dramaticno manjih gabarita u odnosu na JMLC. ili tractrix ili hypex.

napisah ; odokativno sam rekao 10K (naravno da treba meriti) , ali je sigurno da treba poseban driver za top octavu ; nece da moze da propili kroz sundjer ono sto treba

izvinjavam se, mislio sam da je pomenuta nedostajuca oktava donja. drago mi je da nisam sasvim lud, iako uglavnom zakljucke donosim laicki i po slusanju, bez mnogo teorije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cek bre...stalno mi zujka po vugli neko resenje sa ob midbassom i hornom.. gde li sam ja to video da je neko probavao..? mozda gainphile?@anubis - pa kako si mislio da je naturimo CNC-om? kako da to izvedemo ako nemamo tehn ctrez? mislim bilo koju figurinu..za CNC treba CAD crtez..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako onda resiti pitanja dobrog basa a da se ne zavrsi sa kutijom od kusur 300+ litara?

Jednostavno. Napravi se HiFi zvučnik normalne veličine za sobu u kojoj se sluša muzika.

Никако, ипак је и величина кутије битна.

Bitna je samo ako se insistira na velikim niskotonskim jedinicama za veću efikasnost zvučnika. što za kućne uslove po meni nije potrebno. Dakle, veličina kutije za uslove prosečnih soba nije toliko bitna. Ne može biti baš mala, ali od 20 do 80 litara može skoro sve da se postigne.Za Transmission Line je potrebno i 2x veće od toga, ali opet, to nisu sulude dimenzije kao za horne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odavno jasno k'o dan. tkz bas refleks na steroidima. Sve prednosti BR-a, a nijedna mana.

Da li može neki opis ili objašnjenje? šta je to bass-reflex na steroidima, u odnosu na taj "obični" kome steroidi nisu dostupni? Koje su to mane koje prvi ima, a drugi nema?Pitam, jer se nisam bavio onken projektima, pa me zanima kako su mane BR-a rešene?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li može neki opis ili objašnjenje? šta je to bass-reflex na steroidima, u odnosu na taj "obični" kome steroidi nisu dostupni? Koje su to mane koje prvi ima, a drugi nema?Pitam, jer se nisam bavio onken projektima, pa me zanima kako su mane BR-a rešene?

Zamisli BR kutiju koja ima 8 komada slot portova na sebi. Na koliko BR kutija si video toliko refleksnih otvora i raspoređenih na taj način ? Sad, ako tebi moram da objašnjavam zašto je to dobro/bolje od jedne ili dve plastične cevi u kutiji onda neka ide svet dođavola :)Ili kucaj u google Onken :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BR ima nekoliko mana. A to je samo delimično ublažavanje jedne. S tim da se nisam bavio sa time da li se može javiti neka nova mana, ili istaknuti neka od već postojećih boljki BR-a. Pošto se retko ko bavi time da tako nešto detaljno ispituje, onda vrli inovatori "zajašu talas" od delimičnog ubalžavanja jedne od mana. A potom se prikače i oduševljeni sledbenici, koji su konačno pronašli svoj savršeni princip konstrukcije zvučnih kutija, koji je rešio sve do sada poznate probleme...U kutiju može da se ubaci bilo šta, i sve je super. Ovako kako se piše po forumima, ispada kao da je sada sve rešeno i savršeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BR ima nekoliko mana. A to je samo delimično ublažavanje jedne. S tim da se nisam bavio sa time da li se može javiti neka nova mana, ili istaknuti neka od već postojećih boljki BR-a. Pošto se retko ko bavi time da tako nešto detaljno ispituje, onda vrli inovatori "zajašu talas" od delimičnog ubalžavanja jedne od mana. A potom se prikače i oduševljeni sledbenici, koji su konačno pronašli svoj savršeni princip konstrukcije zvučnih kutija, koji je rešio sve do sada poznate probleme...U kutiju može da se ubaci bilo šta, i sve je super. Ovako kako se piše po forumima, ispada kao da je sada sve rešeno i savršeno.

što se tiče Onkena, sve je savršeno ali do 600Hz. Preko toga ne mere :D To je njegov kompromis :DA i nije svaki Onken kabinet isti za sve drajvere, naravno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što se tiče Onkena, sve je savršeno ali do 600Hz. Preko toga ne mere :D To je njegov kompromis :DA i nije svaki Onken kabinet isti za sve drajvere, naravno.

Nisam mislio na bukvalno isti kabinet za bilo koju jedinicu, već na to da priličan procenat jedinica nije uopšte za takav tip kutije, a za one koje jesu treba izračunati i zapreminu i odgovarajući tunel (površina poprečnog preseka, kao i dužina).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što se tiče Onkena, sve je savršeno ali do 600Hz. Preko toga ne mere :D To je njegov kompromis :D.....

kako sad to ??ajd razmisli od cega zavisi odziv kutije na visim fr. , kad je zvucnik frontalno ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

negde na ovim stranama sam citao:http://audiohobby.pl/topic/1/109/84

ma to je taj triode festival. pogresna metodologija.ali ima dobar lead za jednu potcenjenu hornu a to je electrovoiceova CD horna 60x40tih horni ima, aj mozda ne u izobilju ali moze dosta lako da se nadje. pre jedno 10-15 godina, cela danska horn mafija je sa raznih kuraca i palaca presla na tu hornu kada su provalili da to svira bolje od svega sto se hajpuje po industriji i forumima. jedini problem je sto je ne ogromna, nego izuzetno ogromna, tako da toliko vizuelno i prostorno dominira da ti treba ogromna soba u kojoj ce se malo utopiti, iako svira jako dobro i u sobama male povrsine. ovu konkretno nisam ali sam slusao drugu EV hornu (HR40) iz iste kuhinje (dan keele) - sa nekim pa skoro no name kompresionim drajverom - koja je slicna ovoj sa nesto drugacijom disperzijom, i to je milina od zvuka u kucnoj radinosti, cista elektrostaticka prozracnost sa brzinom i pritiskom horne u svakoj tacki u sobi, fantasticna disperzija i sirina, totalni sinemaskop od zvuka.poslednje nesto tog tipa iz nesto kasnije generacije CD horni sam video u bosni na nekom oglasu gde je lik rasprodavao mislim 10-tak ovakvih sa nekog razglasa, ruzne sive a mogu da se ofarbaju u sta hoces, sa nekim EV drajverom (koji isto ne mora biti hrdjav izbor, dapace - ako je DH1)....a i znam nekoga u danskoj ko je prodavao ove horne, mislim da je cena bila oko 400e za par - slanje lastinim busom beograd kopenhagen:))eto pa razmisljaj.... ili obidji ove razne majstore sto su nekad drzali razglase po sumama i gorama - hint: braca stanojevic..... (samo ces morati dobro da je dezinfikujes na ostatke nesvarene hrane..... licno sam ne jednom povracao po hornama, poslednji put u KST-u pre jedno 20-tak godina u brand new JBL-ovu sisu... :whiteflag: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako sad to ??ajd razmisli od cega zavisi odziv kutije na visim fr. , kad je zvucnik frontalno ......

Nisam definisao sve pa me možda zato nisi razumeo. Za mene je onken barem sa 15" zvučnikom. To sam podrazumevao kada sam napisao kršten bas.Onaj ko očekuje prirodne srednje tonove iz 15" zvučnika može da zavarava samo sebe. Ja ne bih pustio 15" zvučnik da radi bilo šta preko 600 Hz ako se ima na umu neka ultimativna varijanta. Ne kažem da neće biti srednjih tonova niti da se nekome neće svideti već kažem da neće biti prirodni.Zato sam se kod tebe zalepio za onaj Sonido FR od 8" i potvrdio sebi taj utisak o prirodnosti kod Davida na slušanju. Isti taj utisak sam imao i kod Lemića sa njegovim Teresonic-ima. Ono što kvalitetna FR osmica odradi zvučno, 12" i 15" mogu samo da sanjaju. Dakle, za mene, ima manu taj , opet za mene, ultimativni high end zvučnik u Onken kabinetu jer ga ne bih pustio da radi bilo šta preko 600Hz. Ako može i niže, onda niže :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...