Jump to content

Žikin F3


pile

Preporučeni Komentari

Видим да су се захвалнице, жеље и поздрави такође комплетирани :connie_nutzo:.Питање: Колико на крају кошта тај Ф3?дискО_Сту

Kako koga ,mene je koštalo mnogo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 89
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

F3 a.k.a. "Žikin amp" je Žiku koštao manje od mnogo a nije ni malo... Zavisi sa koje se strane posmatra... Doneo je mnogo. I kao sokoćalo, al', još više, kao melting point... Da sam hteo da platim da upoznam ovakve ljude i doživim ovakav doček te lepe vesti, ne bih imao novca da to platim. Da sam plaćao sve što su ljudi uložili u njega, ne bih mogao ni da pomislim da je moguće napraviti ga. Dakle, cena je mala za uloženi trud, ljubav i drugarstvo, a pogotovu za postignuti kvalitet.Uh, sada razmeh, hteo se dobiti tačan iznos... Silly me... Ne, ras'o sam na pijaci i znam da postoji cena (iste robe) za svakog kupca... Jednom, il' možda i dvaput sam tu grešku napravio, al' bejah veoma mali, još u školu nisam ni poš'o... :good2:P.S. Kako si znao da dremam. Nije bre dremn'o, već spav'o... Kako matorac zna šta matorac radi... Ni vid'li se nismo a zna sve... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene je više zanimala cena materijala nego tačan iznos koji ste platili za pojačavač. Normalno je i ljudski, platiti i ruke pošteno. Da to zna svako da uradi, ne bi ovde bilo tri stranice hvale za kvalitet i pedantnost izrade. Dakle neka okvirna cifra materijala bi me zanimala ako imate takav podatak... Normalno je da je za različite ljude mogla biti i različita cifra. Imate nekoliko prijatelja koji vam ni u ludilu ne bi naplatili svoj rad dok neko mora dati novac i za to. Potpuno se razumemo :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene je više zanimala cena materijala nego tačan iznos koji ste platili za pojačavač. Normalno je i ljudski, platiti i ruke pošteno. Da to zna svako da uradi, ne bi ovde bilo tri stranice hvale za kvalitet i pedantnost izrade. Dakle neka okvirna cifra materijala bi me zanimala ako imate takav podatak... Normalno je da je za različite ljude mogla biti i različita cifra. Imate nekoliko prijatelja koji vam ni u ludilu ne bi naplatili svoj rad dok neko mora dati novac i za to. Potpuno se razumemo :connie_nutzo:

Raspitaću se. No, i tu je kvaka. Delove nisam nabavljao ja, već su i oni deo u kojem je ispoljeno dobročinstvo i velikodušnost mnogih ljudi, sasvim unsolicited i meni neočekivano. Dakle, ne pravim dramu tamo gde je nema, nego nemam, tenutno, jasan i odgovor koji bi Vam bio upotrebljiv. Čim ga budem imao, naravno, daću ga... Da, imam i više prijatelja nego što sam i pretpostavljao. Deluje otrcano i kao, loš, srceparajući, američki film, al' tako je... Možda sam i ja, makar malo, kriv za to. Verujte mi, sasvim sam zatečen ovim "događajem"... Slojevitost koju, zaista, nisam očekivao... A mislio sam da ću se radovati samo zvuku...Primer Vam je i GB za LAPP kabl. Da li cena koja je postignuta znači nekome ko je odlučio, sada, da ga kupi... Ne...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako koga ,mene je koštalo mnogo.

Al' vredeće, verujte mi... Vi imate još dodatno zadovoljstvo samostalnog rada na njemu... Ja nemam tog strpljenja i znanja... Ja bih, da sam na Vašem mestu već slušao to pojačalo... Impuls-ov predlog je, još tada, napravio svrabež po mojim dlanovima. Zavidim Vam na strpljenju koje Vas je zadržalo da to ne uradite ... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar je toliko bitno koliko je sve izaslo. Zika je zadovoljan. Sto se tice materijala mozete ga i sami sabrati. Evo par stavki za koje nemate informaciju:5 kompleta plocica 240 evra500W trafo 65 evra2 Mundorf M-Lytic-a 27 evra2 Silmic2 konda 7 evraostalo saberite sami2 Muse ES konda 220uF/25V6 Muse KZ 220uF/50V6 Panasonic 220uF/50V2 LU1014D6 IRFP2402 ZTX4508 Panasonic TS-UP 10000uF/50V3 CL602 greca16 3W Panasonic metal film otporamali otpori Dale2 silver mica 33pF2 ledare2 Wima MKP 1uFako sam nesto zaboravio verovatno je sitno. Kutija nije moj deo pa ne znam cene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zar je toliko bitno koliko je sve izaslo. Zika je zadovoljan.

Kutija nije moj deo pa ne znam cene

Nema ni tu tajne, sve je poznato odranije.

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=14258

Samo skutijavanje . Ne bih imao obraza da napišem sve ono sto sam napisao, da sam za skutijavanje uzeo neki novac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam imao ni spisak delova koji trebaju, a ne još i cene... Za cenu sam pitao jer me zanima koliko bi mene izašlo da kupim sve što treba od materijala. Nešto od radova bih morao da platim, dok bih neke mogao i sam da izvedem (što lično, što preko poznanika)...

Ni ne sumnjam da je Pass-ov original F3 daleko skuplji od Žikinog ili Gidjginog ampa. To je normalno. Da nije tako, ne bi bilo svrhe ulaziti u DIY. Pa jel tako :connie_nutzo: ???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam imao ni spisak delova koji trebaju, a ne još i cene... Za cenu sam pitao jer me zanima koliko bi mene izašlo da kupim sve što treba od materijala. Nešto od radova bih morao da platim, dok bih neke mogao i sam da izvedem (što lično, što preko poznanika)...

Ni ne sumnjam da je Pass-ov original F3 daleko skuplji od Žikinog ili Gidjginog ampa. To je normalno. Da nije tako, ne bi bilo svrhe ulaziti u DIY. Pa jel tako :connie_nutzo: ???

Kol'ko je voda hladna nasluti se, tek, kad se noga umoči u nju. Al' kol'ko je, zaista, hladna, sazna se tek kada se zapliva. Pošto mi to predstoji, ako Bog da i dobri ljudi, u četvrtak, znam o čemu pričam... :good2: Zaplivajte, vredi! Naravno, da ne zaboravimo, tu je i treći F3, Golum-ov. On je bio prvi... posle nekog vremena, koliko ja znam...

Mislim da bi ozbiljno poređenje original-a i (mojeg) clone-a bilo nezgodno za original. Pričam, samo, o mom jer o njemu znam, u skladu sa mojim mogućnostima saznanja, koliko-toliko. O drugima ne mogu da pričam... Razlozi za moju veru u to da bi poređenje bilo nezgodno su dati u Impuls-ovim opisima i "izveštajima"... O kutiji da i ne govorim... Ponosni (još u stanju ozbiljne zbunjenosti) vlasnik...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam preračunao Impulsov spisak... Išao sam na prve linkove u pretraživaču na koje sam naišao... Gruba računica za materijal je 730 evra. Dakle, to nisu cene elektronskih komponenata kod nas nego na sajtovima. Pretpostavljam da su neke cene manje kod nas, a neke u inostranstvu. Trebalo bi mi barem toliko novca da krenem u kupovinu komponenata za pojačalo. To me je jedino interesovalo bez ikakvih zadnjih namera.Koliko beše košta F3 original ??? 3000 dolara ??? Naslućujem da bih u samogradnji prošao makar 50% jeftinije, ako ne i više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je impuls napis'o. EC voli da se zagreje. F3 voli da se zagreje. Popodne je uživanje! Detalja k'o šodera, al' nenametljivo... Da li je F3, polako, krenuo da se razgazi, il' šta je, već, ovo je sve lepše... :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je impuls napis'o. EC voli da se zagreje. F3 voli da se zagreje. Popodne je uživanje! Detalja k'o šodera, al' nenametljivo... Da li je F3, polako, krenuo da se razgazi, il' šta je, već, ovo je sve lepše... :connie_nutzo:

Ziko, daj malo pojasni razliku u zvuku izmedju F3 i F5. Znas, zanima me...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam zika al' ajde - imao sam ih na benchu i jedan i drugi - F5 je brutalno resolutan , dok je F3 onako - romantican - svega ima , a lepo zasecereno ko voli jedan ....... ko voli drugi .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...