Jump to content

Aktivna Skretnica


Omnitronic

Preporučeni Komentari

Interesuju me iskustva sa ove dve skretnice...prva:Behringer Ultradrive DCX2496...cena nove je oko 24.000rds...druga: behringer_super-x pro cx3400,cena oko 8000rds...Interesuje me da li ultradrajv stvarno ima probleme i mane u radu??? Da li ultradrajv pruza vise za te pare od ove druge navedene skretnice,dakle odnos cena/kvalitet???PS:Izvinjavam se ako sam otvorio temu na pogresnom mestu....

post-549-127120371955_thumb.jpg

post-549-12712037361_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Interesuju me iskustva sa ove dve skretnice...prva:Behringer Ultradrive DCX2496...cena nove je oko 24.000rds...druga: behringer_super-x pro cx3400,cena oko 8000rds...Interesuje me da li ultradrajv stvarno ima probleme i mane u radu??? Da li ultradrajv pruza vise za te pare od ove druge navedene skretnice,dakle odnos cena/kvalitet???PS:Izvinjavam se ako sam otvorio temu na pogresnom mestu....

Imam i jednu i drugu.U ovom slucaju poredis digitalnu (citaj koja ima sve sto mozes da zamislis) i obicnu analagnu koja samo pravi rez i grupni limiter i to je sve.Uvek i samo uvek ULTRADRIVE!!!!!!!!Ustvari za onaj tvoj novi sistem i treba prava.P.S. prodao i namontirao negde oko 5-6 komada i samo mi jedna pravila problem i to zbog napona struje u objektu. Stavljen UPS i resen problem. Ne voli padove napona , jer se zakuca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... i obicnu analagnu koja samo pravi rez i grupni limiter i to je sve.

A šta ako mu i ne treba ništa više od ovoga?Mada je logično očekivati da tri puta skuplji model iste firme bude i sonično bolji od jeftinijeg, pitam se, da li je, recimo, RANE analogna skretnica bolja od ove digitalne?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za RANE ne znam, jer je nikada nisam probao, ali od CX-a je mnogo bolja . Na stranu mogucnosti poredim samo zvuk . Jedna bitna prednost je sto u skretnicu moze da se udje digitalnim signalom i da se zaobidje mogo komponenti na putu signala. Doduse moram da priznam da je moja pretrpela izvesne promene .

Na izlazu su transformatori 600/600

Cekam SRC/CLK modul i malosumne regulatore +5v za napajanje analognog dela DAC-ova.

Malo vise detalja o dcx-u od AR2 koje apsolvirao sve u "sitna crevca" :clap:

http://www.diyaudio.rs/topic/216-behringer-ultramatch-pro-src2496/page__view__findpost__p__5424

http://www.diyaudio.rs/topic/216-behringer-ultramatch-pro-src2496/page__view__findpost__p__5451

http://www.diyaudio.rs/topic/216-behringer-ultramatch-pro-src2496/page__view__findpost__p__5744

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta ako mu i ne treba ništa više od ovoga?Mada je logično očekivati da tri puta skuplji model iste firme bude i sonično bolji od jeftinijeg, pitam se, da li je, recimo, RANE analogna skretnica bolja od ove digitalne?

Ja pricam o mogucnostima , jer mu to treba za PA sistem. I RANE nije bolja od te digitalne i ako je bolja marka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok,znaci definitivno ultradrajv...I jos jedno konkretno pitanje...da li ona moze bez svih tih modifikacija i budzenja da radi pouzdano i cestito,za PA sistem??? Normalno ako se dobije ispravan model,bez fabrickih gresaka bla bla....

Ja nikad nisam kupio ni jednu neispravnu stvar od Behringer-a (mozda sam imao srece).Ja je koristim bez ikakvih modifikacija, ali zbog cudnih napona (znaci iznajmljivanja) trebao bi imati najmanji UPS koji mozes da kupis (ili jaci pa na njega spojis i mixetu i CD, gramofone).Topla preporuka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ok,znaci definitivno ultradrajv...I jos jedno konkretno pitanje...da li ona moze bez svih tih modifikacija i budzenja da radi pouzdano i cestito,za PA sistem??? Normalno ako se dobije ispravan model,bez fabrickih gresaka bla bla....

Svakako da moze, za to je i prvenstveno namenjen - za profi market. Uredjaj radi savrseno za PA potrebe i mislim da izoblicenja koja se u normalnoj PA exploataciji ostvaruju, potpuno onemogucuju da se cuju promene nastale modifikacijom uredjaja. Za sve moje godine slusanja muzike jos nisam doziveo ni jedan PA system a da bih pozeleo da ga ponovo cujem. Ciljevi koji se postavljaju pred PA su potpuno drugaciji od onih koji se postavljaju za kucne uredjaje. Pojacala koja se koriste svakako nisu Class A pojacala, i samo ta razlika je dovoljna. Pri snagama koje se koriste za PA, bilo kakvo ozbiljno slusanje i uzivanje u zvuku nestane vec posle kratkog vremena, i sve se pretvori u bucnu kakofoniju, uz visoke tonove koji su u toj meri neprijatni da se cesto slusanje pretvara u bol. Nadam se da ces mi oprostiti za ocrnjavanje PA systema generalno, ali nista licno :buehehe: samo priroda problema ili mozda moje godine. Bez sale, slobodno idi za DCX, neces zazaliti.Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...