Jump to content

PCI or USB to ISA adapter


Beli

Preporučeni Komentari

Zna li neko da li se (i gde) može nabaviti pomenuti adapter, koji omogucava da se ISA kartica poveže na racunar bez ISA slota ?Da li uz to treba i neki software za ISA karticu, ili je to tzv dummy interface ? :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Zna li neko da li se (i gde) moze nabaviti pomenuti adapter, koji omogucava da se ISA kartica poveze na racunar bez ISA slota ?Da li uz to treba i neki software za ISA karticu, ili je to tzv dummy interface ? :cheers:

koja isa , sta ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista FiFi, buraz ima EKG na ISA kartici koji bi trebalo nekako povezati na noviji racunar; svejedno dal' je USB, PCI ili nesto trece, samo da nije neke straobalna cena i komplikacija sa eventualnim driverima, jer onda je bolje uzeti neki brand PC sa ISA slotovima(kojeg ce onda umreziti sa ostalim racunarima).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi mi danas poslali mail pa vidi dal moze kod njih nesto da se nadje ( ja kupovao neke ISA A/D za posao od njih)

USB AND ETHERNET MODULE SOLUTIONS

A/D AND D/A CONVERTERS, THERMOCOUPLE + RTD.

WIRELESS, RELAY SWITCHING, STRAIN GAUGE, SERIAL

http://www.eagle.co.za/download/download/D...20web_march.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolko sam ja skapirao najbezbolnije resenje ce biti nabavka moderne MoBo sa ISA slotom. Sve ostalo je 'skapa rabota'Kolko znam Soyo je pravio neke sa Intel i35 chipset-om koji je sasvim ovovremenski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki brand PC ili nova MB sa ISA slotom je sigurica; ja sam hteo da vidim može li to da se napravi malko elegantnije. Elem, rondajuci po netu naleteo sam na sledece stvarcice :

- USB to ISA adapter - deluje mi najpouzdanije(nema problema sa drajverima), ali je i cena dobra(> brand P4 sa ISA)

- PCI to ISA Bridge Card - cena povoljna, ali treba Device Program

- PCI to ISA adapter sa 2xISA i 1xPCI - cena je OK, al' ništa ne kažu dal' je potreban nekakav drajver za to

E sad, interesuje me da li neko ima iskustva sa 'vakim cudesima, tj sa Device Programom ( za W83628F &W83629D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, hvala svima sto su se javili da pomognu :buehehe: ; hvala i onim drugima sto nisu odmogli( a mogli su) :thumbsup:

Elem, kako stvari stoje odabrana je varijanta USB to ISA adaptera kao najsvrsishodnije(i najfleksibilnije) resenje za postojecu situaciju; ostaje mozda jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...