Jump to content

balansirani razdvojni transformator


zika

Preporučeni Komentari

Uređaj je stigao. Povezan i sluša se već, sat, skoro dva... Uzemljenje na ulazu je povezano na uzemljenje na ulazu. Izmerio sam. Ima dve faze... tj. glimerica reaguje na obe... Nije se izgubilo na dinamici. Makar ja nisam primetio. Zakleo bih se da je slika čistija i nekako čvršća. No, ne bih se u to zakleo. Idemo dalje sa test-iranjem. U poziciji prekidača na TVC (na oba je isključena masa) (skoro, koliko moje uši mogu da procene, mislim da ga je bilo bez ovog sokoćala, probaću, naravno, kasnije i bez njega pazeći na taj detalj) nema čujnog broom-a na F5. U poziciji kada su obe mase uključene, imam utisak da je broom, koji je, i inače, veoma mali, ali postojeći, smanjen. Test-iranje će se nastaviti i sa drugim pojačalima kada smognem živaca i hrabrosti da krenem u njihovu rotaciju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 50
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

.......... Uzemljenje na ulazu je povezano na uzemljenje na ulazu. ......

nisam siguran u napisano - mozda je samo typo ...ziko - kad ga iskljucis iz struje - izmeri da li je ulazno uzemljenje (ono na strani koja ide u zidnu uticnicu) spojeno sa izlaznim ( onim na strani potrosaca)hvala unapred - i ako si to vec uradio :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam siguran u napisano - mozda je samo typo ...ziko - kad ga iskljucis iz struje - izmeri da li je ulazno uzemljenje (ono na strani koja ide u zidnu uticnicu) spojeno sa izlaznim ( onim na strani potrosaca)hvala unapred - i ako si to vec uradio :confused1:

Dok je uređaj bio nepriključen izmerio sam otpor (tj. pištalicom vezu) između ulaznog uzemljenja na IEC i uzemljenja na izlaznim shuko... Veza je tu. To je bilo prvo što sam uradio... Čuvam bradu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala - samo si me zbunio u prethodnom postu , pa rekoh - da potvrdis

I pored toga što, dosta toga, baš, i ne razumem, ja, veoma, pažljivo čitam Vaše (mislim na sve na Forum-u) savete, i između redova, pošalice... Za pošalice, pogotovu, znam da su, za sada, dobronamerne...Najvažniji zaključak je da se, po dosadašnjim zaključcima, nije ništa izgubilo ubacivanjem ovog sokoćala. O dibitima nakon ozbiljnog vaganja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo malo štiva za male sive ćelije - Mains FilterU pitanju je PDF fajl, 236 kb. Autor je Joost Waegebaert, a text je objavljen u Elektoru 10/2007. :character13:

kakav je to fajl kad mi zakuca procesor kada hocu da ga otvorim? Bez porblema otvaram pdf-ove od 50Mb a ovaj od 240kB nema sanse
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesto nije u redu sa fajlom - kalira mi ceo komp na 2 minute ubijajuci resurse ..... no dobro - nakupilo se smeca ihajevo ga nanovo fajl - kao attach ovde , izvucen sa mog primerka elektoraedit : vidim nisam jedini - i Baltazar muku muci ...... :character13:

PSU_FILTER.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

pozdrav svimamoj prijatelj ima mali kucni studio koji se razvija pa se sada, posle prvog snimanja celog benda javila potreba za razdelnim trafoom. Trebao bi neki od 2.5-3 kW, da ostane lufta. Mislio sam da od njega napravim razvod i za reziju i za gluvu sobu tako da muzicari kada dodju da sviraju sa svojim pojacalima/pedalama svi budu na istoj tacki napajanja zarad eliminisanja / svodjenja na najmanju meru bruma u snimku. sto rece Zen u post br. 2:"primar 220sekundar 2x110Vpozeljan staticki shield izmedju P i Spo mogucnosti EI jezgrovalja svaku paru ..... jos kad se iskombinuje sa kojim varistorom i kondom - di ce ti kraj .....za semu je lako - ako je nema na tim linkcima , ce crtkamo/nadjemo ;) "e sada ako imate neku semu kako to da zgotovim bilo bi lepo, posto para za fabricke sprave neemaaa... :help:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ДЦ блокада и раздвојни трансформатор :good2:

razdvojni 1:1 ili sekundar sa srednjim izvodom? Ako je sa srednjim izvodom gde je on vezan?DC blokada, to moram da pojurim po netu, nemam shemu za to... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razdvojni 1:1 ili sekundar sa srednjim izvodom? Ako je sa srednjim izvodom gde je on vezan?DC blokada, to moram da pojurim po netu, nemam shemu za to... :(

Да заборавих да напишем да је трансформатор са односом 1:1, сори.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...