Jump to content

Econovawe part three


Superfi

Preporučeni Komentari

Napokon, posle skoro godinu dana zgotivili smo nove zvucnjake.U pitanju je projekat u koji je bilo ukljuceno mnogo mijh prijatelja: Sale (Zen) koji je inicirao ovu avanturu i pronasao na karmi Econo temu, Damir (DJ) koji je u gomili prilicno beskorisnih PA drajvera pronasao Beyme i odradio lavovski deo posla oko drvenarije, Ivan (Tatic) koji je pronasao majstora Tibora za furniranje, Mican (Andjelkovic) fine tune skretnice i fizikalisanje (vadjenje istih iz auta), Impuls (thx za kritike oko Founteka, da nije njega mozda bi i oni bili u kutiji :confused1: ) i Syncu, koji je imao vremena da chatuje sa mnom i pruza mi moralnu podrsku da je sve vredno truda.Oups, Deki thx za PIO!

post-73-126798770621_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Prednja ploca nije skroz gotova...Kad je jedan DIY uradak skroz gotov? :confused1: Planiram da napravim neku ''masku'' poput Sonus Fabera...Imam ideju kako to da napravim i mislim da ce biti super.Zvuk? Ma to nije bitno, ionako nemam vremena da slusam, moram da se slozim sa zlim Vuletom :cheers: Najvise me fascinira Selenijum, profi drajver koji ima kalotu i spulnu od 44mm?! Za ocekivati je (bar po fifi standardima) da se to 'dere', nesto poput Visaton kalotnih npr.Nista od toga, Selenijum je neverovatno 'suptilan', nezan, extremno (pozitivno) detaljan. Jednom recju fenomenalan. Bar za moje standarde a u ovom slucaju samo to je bitno. Nema ovde demokratije :cheers: Srednji ista prica (i njih dobrim delom odradjuje Selenijum). Kako kaze Mican, izuzetna lakoca reprodukcije prvo je sto se primecuje. Bas: ne ide jako duboko (zapravo je mnogo precizniji nego ogromna vecina fifi zvucnika) i veoma je brz. Verovatno je ta preciznost (potpuno atipicna za vecinu zvucnika u nasim netretiranim sobama) i krivac zasto na prvu loptu bas nije jako dubok. Jeste kad treba. Samo nema mumlanja. Probacu ih ipak i sa 2a3 za vikend...Kondovi u skretnici su PIO ruski, Jos jedna urbana legenda po meni je razbijena. Detaljnost je fenomenalna. Mozda su i oni malo doprineli sveukupnom pozitivnom utisku. Napominjem da su utisci koje sam napisao steceni kod Tatica u Senti na njegovim ampovima, ne na Primareu. Germanijum tek treba da se usvira :hyper:

post-73-126798994813_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika ... svaka čast prijateljima ... posao su velemajstorski odradili ... ako će da svira bar upola k'o što izgleda, biće više nego Postavljena slika ... a pohvale i ... investitoru ... jes' da je praziliuk dobro rodio

( ima se, može se)Postavljena slika, al' za 'vako nešto treba imati i nešto više od toga ... nos za dobre stvari ... prave prijatelje ... i podršku sa troseda Postavljena slika

P.S. Ipak si trebao staviti i (Fountek) ribone, oni šuškaju samo ako nisu povezani ... kad ih povežeš uopšte se više ne čuju ... e sad dal' svire štogod, ne mogu ti kazti ... s godinama se ogluvelo, tako da i da sviradu ne bi' to čuo, pa da te ne lažem ondak . Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast za rad!!! :confused1: Jako lepo izdledaju.A za bas se strpi ...treba mu puuuuuno usviravanja - mnogo više nego standardnim fifi driverima. Svaki put se iznenadim kod Sync-a kako se čuje razlika sa sve više sati sviranja :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove econowave zvučnike sam slušao još prošlog leta, kod Damira, dok sam bio u kraćoj poseti somborcima(Impuls i Damir).Bili su nefurnirani i u žicama(da tako kažem) i svirali su odlično ,verujem da sada kada je sve na svom mestu, to peva pa rastura.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...