Jump to content

Wild Burro Onken


Pchelac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 110
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kakav crni odmor, znas kol'ko to kosta... ajd' u utorak ili sredu... Hoces samo da ih vidis ili i da ih probamo nekako...OB (uz nekakav sub) ili ako imas neku vecu test kutiju...Mada , bez usviravanja od jedno 200 sati,nece biti to - to...Doci cu u svakom slucaju, ti si ,bese, u Vishnjickoj Banji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uneo sam parametre tog drivera K model u soft za tqwti to je specifican driver koji zahteva malo drugaciji tqwt kabinetpotrebna mu je veca cross-section povrsinai veci otvor na krajudimenzije su 80cm (nista se ne dobija visim kabinetom...)throath oko 2 cmmouth od 32 do 36 cmsirina od 32 do 36 cmotvor dolazi na dno i bitno je da je veliki precnik oko 24 do 32 cmtako da kabinet treba podici na nogice od 25 30 cmposto je visina 80 cm to odgovara zbog visine zvucnika...u drugim slucajevima kada je "standardni" tqwt koji je uzak a mala P mouth-a - nema basa....cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uneo sam parametre tog drivera K model u soft za tqwti to je specifican driver koji zahteva malo drugaciji tqwt kabinetpotrebna mu je veca cross-section povrsinai veci otvor na krajudimenzije su 80cm (nista se ne dobija visim kabinetom...)throath oko 2 cmmouth od 32 do 36 cmsirina od 32 do 36 cmotvor dolazi na dno i bitno je da je veliki precnik oko 24 do 32 cmtako da kabinet treba podici na nogice od 25 30 cmposto je visina 80 cm to odgovara zbog visine zvucnika...u drugim slucajevima kada je "standardni" tqwt koji je uzak a mala P mouth-a - nema basa....cheers

Fala lepo,ZZZ, koji ti je to cinculator, nisam skapirao jel tu rec o jednom-prelomljenom TQWTu ili ravnoj liniji(ko ovo sto je Zen modelirao)?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ups!... Uzecemo u obzir :good2: , neeego, bio sam kod Vladca-mladca (samo je mrvicu stariji od mene) i bilo mi je mnogo lepo...Slusao sam bas-reflex florstendere koje je Vlada pravio za Vizaton (neizbezni) cini mi se BG20 , pa smo cak uspeli da ubacimo moju BetsyK u tu kutiju i da poslusamo, dobio sam demonstraciju BSC filtra (poboljsanje i basa i srednjih), i sto je najvaznije dobio sam merenje zvucnika i u "vazduhu" i u kutiji, plus TS parametri koji bitno odstupaju od fabrickih (ako je verovati programu i opremi za merenje)... U svakom slucaju moram jos dooobro da razmislim...Vazno da se moja BetsyK nije lose pokazala, ide stvarno do 18kHz (ne da ih ja cujem, al nek ide...),i cini mi se da je i vokale malo lepse odsvirala, al je sam pristrasan...Ajd kasnije cu da okacim i rezultate merenja, idem sad da rucam... Vladac :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod Vlade sam dobio Qts=0.543, Fs=58Hz, Vas=58l, Pa sad budi pametan...Ne bi bilo prvi put da se mereni parametri razlikuju od fabrickih...Probali smo BetsyK u bas reflex kutiji od 58l,sa 2 bas reflexa pozadi,i sa neizbeznim BSC filterom (bez njega basa ni). Ono sto je bilo interesantno stoje Vlada mogalo da mi pokaze vadjenjem (i vracanjem) bas-reflex cevi kako zvuci kutija 'ugodjena' na 60Hz i na 50Hz (sa Visatonom), i lepse je zvucalo sa 60Hz,...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E,da, cak i ovako jeftin Fr bas reflex sistem je vrlo jesno pokazao razliku izmedju dobrih i losih snimaka, izmedju mp3 i original diskova...Mnogo ise nego kod mene na HB1...Neki snimci su bili ok, a neki su zvucali ludacki dobro :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otvor je precnika 30cm ili skroz otvoren donji deoa moze biti i mobilan pa da se isproba vise otvorabitno je da su veliki skoro kao Smouth...ceo kabinet podignut na oko 20 25 cm od poda.ovo je min dimenzija sve manje daju losije rezultate...ubaceni su TS parametri koje je dao proizvodjac..

post-96-009958800 1279272502_thumb.jpg

post-96-064174400 1279272526_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A to mi je zen prikacio bezveze...kada je bilo reci o nekim starim zvucnicimaja napisaou temi, da bi docarao koliko su stari"tatko na zvucnik"a zen mi to posle upisa ispod... :blackeye:javi ako ti treba sa drugim preciciznijim TS posto ste merili?cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo su dimenzije za tqwti to je najmanje sto moze za taj driver za tqwtubacio sam parametre koje si poslaoali posto nisi poslao BL stavio sam BL od betsy K ?.samo 2 stvari su bitne mouth mora da bude malo veci (30 x 30 cm)i port takodje diametar od 24cm pa do 28cmi to se moze ugoditi experimentalno sa promenljivom plocom 30 x 30cm sa rupom za dno Smouth.duzina pipe-a je malo manja i nije potrebno da bude duzizbog relativno vise Fs drivera, probao sam rezultati su losiji....posto je kabinet malo nizi sve bi trebalo podici tako da driver dodje na visinu slusanjatako da ce biti dovoljno prostora ispod kabineta a gde se nalazi otvor porta...

post-96-040218700 1279369277_thumb.jpg

post-96-031414200 1279369381_thumb.jpg

post-96-079618000 1279369395_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...