Jump to content

Loftin - White amp ; history and facts


Zen Mod

Preporučeni Komentari

zarad mode , kojom se maltene svaka DC sprega izmedju stepena naziva Loftin - White , mozda je korisno prisetiti se sta se stvarno podrazumeva pod istim ; svojevremeno sacuvao stranicu i fajlove sa neta ;navod sa stranice , koja vise ne postoji :

Loftin - White , reproduction by Alan Douglas In the course of writing an article on the Loftin-White circuit which appeared in Vacuum Tube Valley issue no.6 (Winter 1997), I wanted an actual amplifier to illustrate the article and for testing. While some breadboard models were illustrated in the original 1930 Radio News articles, there were no definitive plans published, and essentially no samples survive. So I created my own, using period components and following "breadboard" wiring practice. The only item not from 1930 is the 25K Ohiohm cathode resistor: even the oak board was a bit of office furniture that my father brought home after a remodeling job in the 1940s. And I did hide new mylar caps inside the old high-voltage filter cans.The full account is in the VTV article (www.vacuumtube.com): the history of Loftin and White's work, the (non)-acceptance of their design, my own building project, and a complete bibliography of all Loftin & White and related magazine articles from the 1930s.

slicice reprodukcije :

post-2-126773452563_thumb.jpg

post-2-126773453775_thumb.jpg

post-2-126773454622_thumb.jpg

post-2-126773484797_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

zarad mode , kojom se maltene svaka DC sprega izmedju stepena naziva Loftin - White , mozda je korisno prisetiti se sta se stvarno podrazumeva pod istim ; svojevremeno sacuvao stranicu i fajlove sa neta ;

Dobro si rekal, moda je jedno a stvarnost vrlo cesto nec drugo. A koji amp je uopce 100% DC (galvanski) vezan? I precesto se zaboravlja (ili namirno presucuje) da struja signala itekako prolazi kroz elke va filteru ispravljaca, katodne elke itd.Put signala se ni u kojem slucaju ne odvija samo kroz vezni kond izmedju dva stupnja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

no - to su sasvim druga pitanja .... mada ja ne bezim po svaku cenu od konda , ali se i zna gde mu nije mesto a gde i moze da bude elem - obecao sam jos malo zanimljive literatue o L-W ampuscan clanka iz Sound Practices

post-2-126780600548_thumb.jpg

post-2-126780606247_thumb.jpg

post-2-126780608479_thumb.jpg

post-2-126780612253_thumb.jpg

post-2-126780616345_thumb.jpg

post-2-126780621552_thumb.jpg

post-2-126780623407_thumb.jpg

post-2-126780627419_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo lepo... :confused1: Znam te fotke i jako mi se dopada kako je sve to napravljenoJa se odavno spremam da napravim jedan.nazalost nisam mnogo odmakao sem stoImam skoro sve elemente i to jako dobre+ handy made izlazne trafoe...svi trafoi za grejanje i ostali na posebnim jezgrima.siemens PIO,cak sam nabavio i male instrumente sa kazaljkom na srediniza kontrolu i set up radne tacke...Cevi AX50, 2A3(6B4G opt.), 6J5 ili 12AY7 mono block verzija.btw mislim da je to jedna od najboljih topologija ako ne i najbolja? :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...