Jump to content

Filteri


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Na prodaju dve razvodne kutije sa filterima napajanja.Prvo prva: 5 prikljucaka, svaki ima svoj prekidac  sa signalnom lampicom, a postoji i prekidac za sve zajedno. post-39-126691980197_thumb.jpgpost-39-126691982383_thumb.jpgZatim druga: Za razliku od prve ova je upgradovana, Dolazni kabl je sa pletenim shirmom, unutrasnje ozicenje promenjeno kao i originalni filter, mislio sam da je originalni slab pa sam stavio najbolji koji sam imao. Ima sedam prikljucaka, takodje sa prekidacem i indikacijom svakog. Kontakti posrebreni ( i ja sam se zacudio kad sam video).post-39-126692000019_thumb.jpgOvo je filter u manjoj kutiji dok je isti takav  u vecoj zamenjen sa ovimpost-39-126692011622_thumb.jpg Slike druge kutije uskoro.  Ko se malo razume u struju ( valjda ima takvih ovde) moze da eksperimentise i da promeni interno ozicenje ( izbaci filter, promeni filter za drugi...). Verovatno ce za amplifikaciju biti odgovarajuci jedan filter a za digitaliju neki drugi. Unutar kutije ima mesta a i lako je izvodljivo da se svakom prikljucku dodeli poseban filter ili potpuno iskljuci. Za takve igrarije nudim neki od filtera iz kolekcije. Cena? Pa recimo koliko me kostao materijal . 35 za manju i 50 za vecu. Mislim da je fer. Produzna letva sa ovoliko prikljucaka + filter i to je to. Naravno dolazi u obzir i zamena za nesto ili nista.PS sve slike nisu mogle u isti post a nema potrebe da budu dva posta pa umoljavam zelenog ili crvenog da spoje ovo u jedno.Evo slika druge kutije:spredapost-39-126694527081_thumb.jpg i otpozadi post-39-126694530502_thumb.jpgIznutra:post-39-126694542756_thumb.jpgA kabl je ovaj:post-39-126694551205_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Filter upotrebljen u "drugoj" kutiji je za medicinsku opremu? Može li malo više detalja o njemu? 6.5A i 750W su mu ograničenja... No, šta filtrira... RFI...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dopada mi se kutija, dopadaju mi se utičnice, treba mi nova letva, prekidači su bonus, još da vidim čemu služi ugrađeni filter pa da saberem... DC-block, već, imam... Jedino da ga prebacim u tu kutiju a iskorišćenu kutiju iskoristim za nešto drugo... No, pošto imam još jednu takvu, to i nije neka dobit... Uh, težak račun. Stavljeni filter se koristi u medicinskoj opremi, dokumentacija je sva usredsređena na njegove gabarite, o tome šta radi, ništa ne nađoh...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Filter je , verujem overkill za nase primene, ali sam hteo malo da mu ga dam. Mogu da vratim originalni ili da dam neki "slabiji" npr ovaj,post-39-126695730815_thumb.jpg takodje medicinski ili neki od jos manjih. Ovi filteri se koriste da sprece uticaj masina sa jakim motorima i zracnim telima da uticu na image devices.Prava stvar bi bila da se kombinuju razni filteri za razne potrosace ( sto u ovoj kutiji je veoma lako jer ima mesta a i lako je prepovezati sve potrosace). Moja empitijska iskustva su za sada, da ovaj od 3mH odlicno odgovara za pojacalo - lampasko, a da je prejak za digitaliju (CD , DAC) i ubija dinamiku. Slabiji filter bi bio odlicno resenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekam realizaciju jedne ponude za custom-made filter te... Ne dopada mi se što je filter ukutijan te mu nema spasa jednom kad poludi a nema ni tweak-ovanja. Ponavljam, ostatak je veoma privlačan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ne poludi u CT scaneru nece ni od hife. To sto je skutijan samo pomaze jer se popravka radi po ORU principu (optimal replacement unit), samo ga zamenis. Meni se svidja sto su mogucnosti za igranje neogranicene ( svaka uticnica svoj filter).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Koja je kinta u pitanju za forum, kada se toliko često govorka na tu temu ???

25$ je na 6 meseci licenca za forum - a za hosting je godisnje 60 - evra :clap:stim sto ovaj sad hosting ne zadovoljava nase potrebe - radimo na minimumu... :clap:+licenca za galeriju + licenca za blogove = jos 50$ na 6 meseci :clap:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja je kinta u pitanju za forum, kada se toliko često govorka na tu temu ???

ma mi se stalno zekimo oko cifre za virtual server (red velicine 100 ojra mesecno , da bi to bilo ono pravo )..... cifra za domen i software nije strasna - na godisnjem nivou no - da ne vrndamo vise u oglasu ...edit : Miko - zaboravio si da kazes da je 60 zelenih hosting - preko debele veze :clap:i da je licenca za forum inicijalno kostala ~ 150E
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Filter dobio carbon look foliju. Sada se mnogo bolje uklapa. Lepo je ispalo. Carbon look folija je izgleda dobar izbor za DIY kutije, izgrebane kutije i slično. Eno i Apple AirPorta otpozadi

post-39-0-51129900-1339447321_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Filter dobio carbon look foliju. Sada se mnogo bolje uklapa. Lepo je ispalo.Carbon look folija je izgleda dobar izbor za DIY kutije, izgrebane kutije i slično. Eno i Apple AirPorta otpozadi

Fino izgleda za stvari koje se ne greju. Kako se ta folija ponasa pri busenju - jesu li krzave rupe kroz nju ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim šta je problem sa grejanjem. Vidjao sam haube kola koje su presvučene ovime. A hauba se na suncu ( još crna) može poprilično da zagreje.Nisam imao problema sa rupama. Folija je prilično elastična da ne kažem rastegljiva i može da se grejanjem i razvlačenjem prilagodi vrlo nezgodnim površinama . Opet ja o kolima, gledao sam vrlo nepravilne auto enterijere koji su savršeno oblepljeni, bez mehurića, bora i falti.Ja sam samo bušio rupe za prekidače. Preko pravougaonog otvora sam iseko skalpelom unakrs kao pismo i 4 trougla posuvratio nazad.  Prekidač je baš fes naišao u rupu i zaglavio se.   Nije da je moj ali je izgled za 10ku.  Sad ću sve što nije estetski savršeno da oblepim karbon folijom.  Sa izgledom filtera sam prezadovoljan. Bio je beo ( prljavo beo, slonova kost) i baš je odudarao od nameštaja i ostalih komponenti. Sada se prelepo uklapa a crvena svetla prekidača su legla ko pedu na nošu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cim krene kriza Siroma obnavlja prodaju filera - od prilike na svake 2 godine :buehehe:

A ne prodajem, samo se falim. Sad ga ja koristim. Ako neki drugar forumaš hoće može da nabavi kod mene filter pa sam da pravi.

post-39-0-13253600-1339448415_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim šta je problem sa grejanjem....

Problem je kad 'ocu da presvucem poklopac od ampa pa mi trebaju rupe na poklopcu da cirkulise vazduh. E u tu svrhu me zanima kako se folija ponasa pri busenju - da li su rupe fine ili krzave ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...