Jump to content

I ja bik?!


obrad

Preporučeni Komentari

Ja se rešio u samogradnju da upuštam i da pipam i fatam za "teške" struje,...http://www.tangible-technology.com/tubes/1566/1566.html Drugi,stariji električari kažu:Obrade,daj ma koji ti je ,.#&$%..., nemA OD TOG NI GO ... a kamo li išta drugo,...al' '$%& sad ja se navrzo ko Mara na kriv $%& i sad ne znam nit' imam pojma o struji pa .........'će vidimo . Ja slušo onu "normalnu " mjuziku ,Ray Čharls & boranyja... pa mi se svid'o zvuk ... Instrumenti su tu ... pa i mikrofoni su tu ... pa i na šta da snimamo se ima...e...............Predpojačala i alkohola nikad nema.($%")!!!Pa sam slao raznorazne poruke za upomoć u elektrotehnici ,ali niko,NIKO,NIKO NIKO NIKO I SLOVIMA NIKO da se makar javi (pa dobro jeste "FrankoPanko" sa "Rumskog")... Rešio sam da napravim predpojačalo za mikrofon,pošto ona kineska nisu ni za k&%$#,...osim onih M-audio koja opet daju neki "reporterski" zvuk,... Sva nova pretpojačala ispod 100$ zvuče kao oni prvi mobilni%%$#&$%#%&$%&!!!E pa ,ja upo u sevdah i došlo mi do preko "#$% svog tog &%$#!!!,ja ima da napravim lepo upokojeno mikrofonsko pretpolačalo bez prevelikih zahteva novčanih i audiofilskih a ima da "JEDE"!!! Nadam se fino da me neko makar otera u FINU LEPU (cenzurisano) ako neće da mi pomogne oko istog. Sem ovog ... ne nadjoh ništa što mogu da napravim!Sa ove šeme jedino mogu da nabavim delove po Majci Srbiji,osim trafoa ulaznih i izlaznih i onog C2 elektrolita 50mf/50v pošto ima približno jedino 47mf/63v!"!! Za ulazno-izlazne trafoe bih uzeo OEP,VIRGOTRONIX,... bilo šta što odgovara sa "Farnell"-a!?Dajte,majku mu,nadam se da neće explodirati kada ga spojim,osim toga ,nisam se bacio u izradu ovoga da bi bio solo audiofilovski poduhvat i da bih ja zaradio neznam koje pare itd. već da bih dobio uredjaj koji uopšte RADI i koji bi koristio ostatak sveta koji se ne bavi turbofolkom i kopa kukuruz u okolini:)...osim toga ,rešio sam se sve više,s obzirom da nemam pomoći ni sa jedne strane,da ovo fino napravim!!!!!!i uživam i uživamo u čarima samogradnje i samokomponovanja i samokontautorovanja i #$%&...SMRT FAŠIZMU I ŽIVEO BLUZ U OVAJ KASNI SAT...

post-515-126591785531_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 35
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Текст је конфузан! :buehehe:Бар напиши натенане шта је у питању и шта треба да спојиш са чиме  :buehehe:.карЛ_Ос

slazem se sa Dedom - napisi za cega ti treba mic preamp - za koji mic ( dinamicki , kondenzatorski) , na cega spajas izlaz Mic preampa - line in na mixeti ili sta ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Обраде, сине, ако сам успео да се пробијем кроз гомилу псовки и дођем до суштине, изгледа да ти хоћеш да ти први аудиофиловски подухват буде на 235 волти. Мој родитељски савет је да се манеш тога, него да почнеш са четвртом шемом од чика Зен Мода, на 9 волти. Ни Шумахер није одмах ускочио у Формулу 1, него је учио возећи картинг.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh#$%&,koliko odgovora,...pa 'vako:jest da sam četnik početniki da se u struje ne razumem ,tako to biva po forumima kad se mlatik#$%& napale na sve što vide na netu...ELEM...u suštini sam najviše iznerviran što niko od "profi"(sa i bez navodnika)električara po gradu da mi dade kaku smernicu ili savet osim da se tornjam...Sinoć sam fino upao u sevdah iliti homemade blues,kada smo iscirkali ono malo mučenice ja i jedan drugar od koga sam dobio dosta dobrih informacija u vezi ovoga a da se nisam ni nadao. Pa da se malo i uozbiljim i objasnim: Predpojačalo mi traba mikrofonsko ,mono 4 komada ,za dinamičke i veoma verovatno ribbon mikrofone ali nikako kondenzatorske(ako treba pojašnjenje zašto tražite); ulaz za mikrofon i za instrument,izlaz može i nebalansirani pošto mu je namena da ide direktno u miksetu radi kućnog i portabl snimanja(mixeta Yamaha aw16g) Nije nužda da baš mora biti lampaš,samo ovde bih morao da razdvojim priču i posebno objašnjavam šta bih zbog čega,...,za početak da probam da odgovorim na neka vaša pitanja u vezi moga prejašnjeg hvalospeva...... ston Klod-svaka čast na bicepsima,evo pišem šta je u pitanju i ako blagi Bog da da se spoji to fino bez posledica po okolinu,problem mi je uglavnom naći zamenu za ulazni trafo u jeftinijoj varijanti naravno i za onaj elektrolit kondenzator,p.s. ako ti trebaju dihtunzi za to motorče......zerowaf-poštovanje :buehehe: ...čika Stein takodje, e sad gde bi ovaj text i da li ga upošte uvrstiti,uglavnom ovakve internet hajduke i uskoke i ja bih eliminis'o.Dok se ja čemu i naučim ti ove moje poruke fino deponuj u onaj recycle bin i ... i mirna Bačka......zen pipi duga mod čarapa-hvala na šemama,ako bude lampa onda ecc83 i sl. pošto su jeftine i lako se mogu nabaviti,ako bude tranzistor onda mu je audio trafo ipak moranje,pošto bez njih solid state predpojačala već mogu nabaviti sa kompleta za žive svirke i sl. i zvuk je pomalo "gluv"('ajmo pljuvanje na malog junošu)a ako ne bude ni jedno ni drugo ...zvaćemo ga Dragutin!Za ovo se nisam odlučio iz hira,moderna čipovana jeftinija predpojačala daju zvuk kao oni prvi mobilni telefoni,a PA tranzistorski sistemi bez ulaznih trafoa su gluvlji u gornjem opsegu i upotrebljiv signal se dobija sve većim pojačavanjem pri čemu počinje mikrofonija pa se svako "nameštanje" bendova završi sa "daj mu ga malo ,Mile!!!" i pojačavanjem basova pa da nebi škripalo a ono prdi;Mikrofoni su na 200 ohm pa mi nije najjasnija lampaška tvoja šema bez ulaznih trafoa,no dobro,sve u svemu hvala na replici......Dobrivoje-skidam kapu i gaće na velikom poznavanju elektrotehnike,235 volti e tu se i ja ne bih upustio blago meni, da pojasnimo: napajanje je već druga stvar i to će raditi čika električar kao i momenat spajanja sa šemom koja se brine o audio signalu,poenta je da oni neće da se bakću sa tim pošto je mala serija od 4 pretpojačala,napajanje bi uradili,što ja lično ne kapiram???Možda se samo bave strujom što ne podrazumeva audio signal?Tako bih ja sastavio taj "audio path" i muljnuo mu to da ga popali.Neću ferari,i fiću sam davno prodao,ni za biciklu nisam,i peške se jedva držim(uglavnom za flašu),jeftini elementi u audio signalu daće i lošiji zvuk ali opet kad uporedim sa predpojačalima koje ne bih hteo koristiti pa neka i da manji gain ili manji opseg u hertzima...ali pored svog tog šuštanja signala ako uspe dati (e sad kako objasniti) "lepši" , "zvučniji" audio signal ako u suštini i smetnje budu prijatnije od onih kod neželjenih predpojačala ,ja bih bio zadovoljan,hvala na gramatici brate Srbine,...,audiofilovski poduhvat tipa da kupujem lampe koje je pravio Bel ili trafoe što mu ga mot'o Tesla mi ne pada na kraj pameti, samo ono ubi Bože jeftino i dostupno što se u onoj šemi uglavnom i nalazi,tako bih ipak dobio solidan zvuk za male pare.Jes' da neće biti high end...p.s. kad ćeš početi da mi plaćaš alimentaciju? Veliko hvala na osvrtu na moje prejašnje pitanje i interesovanju.Glavno pitanje je ulazni trafo tj. neka zamena koja je lako dostupna na našem tržištu,isto i za elektrolitski kondenzator.Nadam se da sam vam usporio hard na kompu sa ovolikim textom i da niko nije ljut zbog toga( pogotovu ston Klod). U sledećem broju prilažem i pdf verziju "Tito" u 13 knjiga. :buehehe: Hvala na pažnji i dovidjenja!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro de, na stranu zajebanciju...ispričavam se čika "STON KOLD"-u :buehehe: ...pa,da vidimo: Dobar dan drage forumdžije,probudio sam se trezan ovoga jutra i rešio da lepo,fino,multikulturno priupitam za par informacija.Naime ,radi se o vama toliko jednostavnoj šemi a meni opet o...nejednostavnoj šemi mikrofonskog predpojačala koje bih koristio u amaterske svrhe snimanja.... :w00t: ....da ,snimanja.Za sad bih se isključivo okrenuo ka komponentama,gde ih nabaviti,...,pošto su mi sve komponente uglavnom lako dostupne ,pitam :buehehe: za alternativu ulaznog trafoa 150/15k i elektrolita od 50mf/50v?!Željno očekujem odgovore a baka vam već peče pitu :cheers: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro de, na stranu zajebanciju...ispričavam se čika "STON KOLD"-u :buehehe: ...pa,da vidimo:   Dobar dan drage forumdžije,probudio sam se trezan ovoga jutra i rešio da lepo,fino,multikulturno priupitam za par informacija.Naime ,radi se o vama toliko jednostavnoj šemi a meni opet o...nejednostavnoj šemi mikrofonskog predpojačala koje bih koristio u amaterske svrhe snimanja.... :w00t: ....da ,snimanja.Za sad bih se isključivo okrenuo ka komponentama,gde ih nabaviti,...,pošto su mi sve komponente uglavnom lako dostupne ,pitam :buehehe:  za alternativu ulaznog trafoa 150/15k i elektrolita od 50mf/50v?!Željno očekujem odgovore a baka vam već peče pitu :cheers: .

Ма пусти баку, вероватно је пита са вишњама, моја омиљена!!!!Прво: шта ће ти улазни трансформаторДруго: с обзиром да је у питању употреба у аматерске сврхе, имам готов модул микрофонског пред појачавача са НЕ 5532Треће: напиши под локацијом из ког града си.Видиш да је веома просто а и не боли!!!дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...