Jump to content

Originalni i lazni tranzistori


viktor1986

Preporučeni Komentari

Imam kuci ove tranzistore pa me zanima da li jos neko imao iskustva sa njima? Raspored pinova im je prema datasheet-u a takodje i pojacanje...Jel su original ili ne?U principu treba mi 2SC2362G i 2SA1016G za jedan diy preamp ali tesko se nalaze pa zato gledam neke adekvatne zamene kao sto je 2SC1775 i 2SA872 a takodje i 2SA970 i 2SC2240. Ima i neko pouzdan i siguran izvor originalnih tranzistora? Ovi 2sc1775 i 2sa872 koliko se secam su kupljeni u itc-u...

post-188-126494142823_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nece Viktore niko da se trudi da fake-uje ove malecke, jeftine trandze (zamisli da neko falsifikuje novcanice od 10 dinara). Interesantni su oni koji kostaju nekoliko evra komad...

Ma pusti ih bre, ima da fejkuju i neke tranzistore od po dinar! Nikada nisi siguran.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 3 nedelje kasnije...
  • 8 months later...

Danas su mi stigli 2SC3423Y tranzistori. Ima li neko iskustva sa njima, fake ili ne? U datasheet-u pise da Y oznaka ima pojacanje od 120-240, merio sam ovih 8 komada i situacija je ovakva:

1. 171

2. 171

3. 178

4. 185

5. 198

6. 212

7. 238

8. 238

Evo i slike. Kuciste je isto kao i kod originala, pojacanje se slaze sa onim iz datasheet-a, dimenzije(tezinu nisam merio! :D) jedino se ona T oznaka malo razlikuje od ostalih slika sa neta. Mada, na ampslab-s sajtu san nasao 2SA1360 koji ima identicnu T oznaku a tamo se ne prodaju fake-ovi koliko znam i mislim...

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok su imam i ja iste i tu se negde krecu i pojacanja.

Izgleda da smo se u istoj prodavnici snasli za tranzistore...Gledao sam na internacionalnom forumu i trazio bilo sta u vezi sa 2sc3423. Nasao sam u nekoj temi za Accuphase pojacalo sliku sa originalnim unistenim tranzistorima. 2SC3423 izgleda identicno kao i taj 2SC3419. Izgleda da su ipak originali...Accuphase tranzistori
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da smo se u istoj prodavnici snasli za tranzistore...Gledao sam na internacionalnom forumu i trazio bilo sta u vezi sa 2sc3423. Nasao sam u nekoj temi za Accuphase pojacalo sliku sa originalnim unistenim tranzistorima. 2SC3423 izgleda identicno kao i taj 2SC3419. Izgleda da su ipak originali...

Нису лажни, имам их у једном Сони појачавачу. Само немој да ме тераш да сликам :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нису лажни, имам их у једном Сони појачавачу. Само немој да ме тераш да сликам :scratch_head:

Nema potrebe da slikas samo napisi, ako ti nije tesko, koji je Sony uredjaj u pitanju. Imali su jos samo 8komada sa Y oznakom, valjda im je ostalo sa O oznakom... Inace, u pitaju je radnja iz Nisa. 2SA1360Y uskoro dobijam, barem bi trebalo! :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...