Jump to content

sodium-ion batteries


zika

Preporučeni Komentari

1. Svaki tekst bez pros and cons je beskoristan, jer sve tehnologije baterija imaju i prednosti i mane.

2. Svakih mesec dana izlaze neke nove tehnologije baterija, planiraju se nove fabrike, pricaju price. A sve sto moze da se nabavi i dalje su standardne litijum jonske ili nikl metal hidrid. Prestao sam da pratim dok se na trzistu stvarno ne pojavi nesto novo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na tržištu, Srbije?

Brate... Kod nas će to stići 2100-e.

Kinezi uveliko prave kola sa Na ion baterijama. Jel znaš da je Kina dugo već najveći svetski proizvođač elektro automobila, kao i automobila ukupno? :)

Jel bi kupio kineski elektro auto?

Eno, uveliko se istovaruju u Nemačkoj, Švabe lude za njima.

Da, zvuči nadrealno, ali je istinito - Švabe trenutno lude za kineskim elektomobilima.

Svet je poludeo brate :buehehe:

 

 

Screenshot_20240424_021552_Opera.jpg

Pričao skoro čova što radio u Renaultu, ima podkast polovnih automobila tako nešto, i kaže, dok su Nemci, Italijani i Francuzi razvijali redom jače, bolje ili efikasnije SUS motore, Kinezi rekli, ne možemo mi tu da se takmičimo sa njima, nego da idu korak ispred - još devedesetih su krenuli masovno da ulažu u razvoj elektro auta. Sad Evropa kaska debelo za njima, ne čudi me ni vest o brzo punjivom Na ion baterijama, 

ma ne bi me čudilo ni sutra da objave da su završili razvoj fuzionog reaktora i da ga pustili u rad, ono, isključili Šenžen i Peking sa hidroelektrane i prikačili na ovo, šljaka za sve pare, ne greje se puno :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...