Jump to content

P: Macura phono


krca44

Preporučeni Komentari

Prodajem :

OpenPhono Project1 by Pavel Macura, kompletan MM phono preamp.

Gain - 40 dB

Ing. Macura je postavio projekt u javnom domenu i sa njegovog web site-a su skinuti gerberi za phono pcb.

korisceni su probrani delovi, Wima fkp2 + 0,1% Neohm + Vishay otpori za RIAA eq, originalni operacioni OPA134 + OP177 ( DC servo ) i LT1010....

Shunt regulator je Good Gemini napravljen zahvaljujuci Zen Mod-u.

Korisceni su "long life" elektroliti svuda.

Trafo je izradjen od strane Trafomatic-a za ovu aplikaciju sa elektrostatickom i elektromagnetnom zastitom.

 

Sitne mane - napon sa shunt regulatora je oko 14,5 Vdc u odnosu na preporucenih 15-17Vdc ( max ).

Na plus i minus grani posle shunt regulatora, ubaceni su serijski otpori od oko 2,3 Ohma koji se mogu izbaciti ( na shunt pcb i phono pcb postoje dodatni naponski ulazi ).

R+C snuber nije ugradjen, imam vrednosti za ovaj trafo pa ko zeli moze to uraditi.

Kutija - front dole desno ima manje ostecenje coska koje se realno ne vidi u svakodnevnoj upotrebi - prilazem uvecanu sliki. Ostecenje je verovatno nastalo u transportu, ja nisam bacao aparat po sobi.

Input / output zice nisu uvrnute samo ja nemam volje da se time bavim i smatram da je u ovom slucaju nebitno - ko zeli neka se igra.

 

Cena : 250 Eu

Bez zamena i smaranja oko cifre, nece se prodati za manje.

Slusanje je moguce kod mene ili 7 dana kod Vas ako polozite depozit od 250 Eu.

 

P.S. Posteno sam naveo mane u klasi ultra-sitne boranije.

Aparat radi vrlo lepo i prodajem ga jer mi je visak + imam druge projekte za realizaciju.

 

IMG_00011_BURST20230503215704.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ovo chuknuto mesto sam morao da trazim, toliko je malo - garantujem da se ne vidi kad se stavi u policu pa taman da je u visini ociju.

 

S obzirom da sam naveo sitne mane tipa "sitna boranija" - moram da naglasim :

Aparat je u potpuno ispravnom i odlicnom radnom stanju !

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Up !

Cifra je 250 Eu.

Ako se nakanim da sredim navedene sitne boranije cifra ide na 300 Eu !

Novitet : ZAMENA MOGUCA za :

807 cevi sa UX5 podnozjem, nekoriscene NOS, x8 komada - zamena je 1:1 tj. bez doplata sa bilo cije strane.

ili :

D3A x4 komada, nekoriscene NOS, zamena 1:1 bez doplata sa bilo cije strane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...