Jump to content

Josipa Lisac -"Dnevnik jedne ljubavi"...koji press


Preporučeni Komentari

Imam novi pres, kupljen tokom prosle godine.

Odlican je.

Ako hoces svrati pa nosi lp kod sebe na slusanje - da li je bolji od originala to vec ne znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, krca44 said:

Imam novi pres, kupljen tokom prosle godine.

Odlican je.

Ako hoces svrati pa nosi lp kod sebe na slusanje - da li je bolji od originala to vec ne znam.

Pa ne znam ni ja kako zvuci original...dobio sam informaciju da izdanje iz 2023 zvuci odlicno...ako i tebi taj press iz 2022 zvuci dobro,onda se zakljucak sam namece...nova ploca je nova ploca.

P.S. Za plocu Mlinarec-"A ti se ne daj"...nemam takvu dilemu...imam prvo izdanje,a reizdanje ne postoji u 2000-im.

Izmenjeno od Aoxomoxoa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja imam novo izdanje. Zimus sam ga u dokolici kupio dok sam morao kratiti vrijeme u Zagrebu.

Meni je dobar, ali iako nije i spektakularan mislim da nije greška imati ga.

Ne znam kako bi prošao u usporedbi sa starijim izdanjima.

Ako stvarno usporediš Krcinu ploču sa starim tiskom volio bih čuti zapažanja. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuci odlicno - samo meni se cini da su oni u Jugoton-u radili nova izdanja tako da imaju malo "moderniji" zvuk, npr. malo istaknutije niske frekvencije.

Sem toga smatram da su za Josipu imali odlican "master" - njen glas i drugi instrumenti imaju odlicnu definiciju i prisutnost.

Kad bih imao mogucnost da nadjem original u dobrom stanju i novo izdanje - vrlo moguce da bih uzeo oba.

Stara izdanja iz tog perioda su odlicna, imam par Arsenovih albuma i oni sviraju fenomenalno.

 

P.S. Tako je bar kod mene zato kazem dodji i uzmi pa poslusaj kod sebe.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, krca44 said:

Zvuci odlicno - samo meni se cini da su oni u Jugoton-u radili nova izdanja tako da imaju malo "moderniji" zvuk, npr. malo istaknutije niske frekvencije.

Sem toga smatram da su za Josipu imali odlican "master" - njen glas i drugi instrumenti imaju odlicnu definiciju i prisutnost.

Kad bih imao mogucnost da nadjem original u dobrom stanju i novo izdanje - vrlo moguce da bih uzeo oba.

Stara izdanja iz tog perioda su odlicna, imam par Arsenovih albuma i oni sviraju fenomenalno.

 

P.S. Tako je bar kod mene zato kazem dodji i uzmi pa poslusaj kod sebe.

Hvala ti,ali ne vredi mi...ne znam kako zvuci prvo izdanje...verovatno cu kupiti ovo iz 2023.g....nije nemoguca cena - 3.000din...trenutno nema u ponudi prvo izdanje iz 1973.g.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...