Jump to content

Kupujem trafo 2x12V 50VA


NIXIE

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sprava opravljena, Microlab neki malecki, ali lepo svira za tako jadnu izvjedbu.

Kupio sam trafo 30VA kod Trafka. Stari nije crko što je slab nego što je na pločici pojačala došlo do kratkog spoja, pa sam shvatio da je dosta 30VA, kao i originalni što je bio.

Na svaki sekundar ka masi (centralnom izvodu) su stavili po jedan mali keramički kond 100nF, prema veličini je verovatno za 50V i to na samom ulazu sekundara na PCB.  Jedan je izgoreo pocrneo raspao se ali je i dalje bio u kratkom spoju, prosto neverovatno. To je spržilo i kratkospojilo jedan sekundar, a onda je crko i termo osigurač i primaru.

Samo da su stavili jedan tromi osigurač u primar bila bi sitna popravka. One kondenzatore sam uklonio, i stavio po jedan Wima MKS4 100nF 100V, ali ne tu gde su bili, nego paralelno glavnim filterskim kondenzatorima.

Ako imate neke PC zvučnike, otvorite ih, dodajte tromi osigurač u primar i pogledajte da nema slučajno po neki keramički kond na sekundaru ili tako nešto.

Može Lock ako nema pitanja. :grino:

20221223_205208_copy_1238x1651_1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema napona, samo je označen kapacitet 100nF. Nisu oba poginula, samo jedan od njih.

Znači prilikom pregorevanja došlo je do spajanja i zavarivanja izvoda tog kondenzatora. Pretpostavljam da je do toga došlo zbog toga što su oba konda bila zalivena nekim lepkom i nagužena uz sam konektor gde se AC napon dovodi na PCB.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...