Jump to content

Grounding-iskljucivo za one sa jakim zivcima :)


paja959

Preporučeni Komentari

Elem za vikend sam ispratio dobrog drugara na jednu seansu,negde vec prije odlaska,kad je dealer sklonio neke "prepreke" pa smo se mogli zavuci iza zvucnika koji imaju aktivnu bas sekciju,da mu pokaze podesavajuci panel aktive,videh nesto...fotoaparat sam vec bio sklonio,ali na ostalim slikama ce se vec videti nesto-oznacio sam strelicama...dodatni vodovi uzemljenja,sa konekcijskim terminalom,izvedeni na zid,iza sistema...dealer je inace zastupnik i za Shunyata,nasao sam neki deo vezan za ovu sekciju:

SHUNYATA.COM

Grounding Products technology explained Shunyata Research designer Caelin Gabriel drew from deep experience developing low-noise electrical systems for critical medical, military, professional and consumer electronics systems when he set out to design a chassis and signal grounding systems that stood alone in terms of performance. The results of his efforts have been so dramatic and … Grounding Tech Read More »

help me somebody :ph34r:...sta se tu dodadatnim uzemljenjem radi,kad je sve vec ionako uzemljeno ?

zica 1.jpg

zica 2.jpg

zica 3.jpg

zica 4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas tu pricu sa 3-cim odnosno 5-tim terminalom na Tannoy boxes - pominjem samo zato sto verujem da si negde vec video sliku a mozda i citao objasnjenje

gde se veze, kako se veze - da li na sasiju ampa posebnim kablom, ili na audio GND ampa posebnim kablom ili negde na suko posebnim kablom ....... ideja je da svuce statiku sa korpe/korpi drivera (Eddy currents, stagodj) i da onda to sviri

imas tu dva objasnjenja/komentara ......  a oba su tacna, da ne poverujes:

-rdjavu svaka dlaka smeta;

-malo pomalo nakupi se citav niz sitnih poboljsanja pa na kraju dovoljno bolje zvuci

 

edit: ako su u pitanju active boxes, svaki ionako imas svoj mains cable, pa mi to nekako ima smisla da je ovo sto sam malopre opisivao - grounding korpi drivera; ako je bilo sta drugo, to ima sanse da bude samo snake oil

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

imas tu pricu sa 3-cim odnosno 5-tim terminalom na Tannoy boxes - pominjem samo zato sto verujem da si negde vec video sliku a mozda i citao objasnjenje

gde se veze, kako se veze - da li na sasiju ampa posebnim kablom, ili na audio GND ampa posebnim kablom ili negde na suko posebnim kablom ....... ideja je da svuce statiku sa korpe/korpi drivera (Eddy currents, stagodj) i da onda to sviri

imas tu dva objasnjenja/komentara ......  a oba su tacna, da ne poverujes:

-rdjavu svaka dlaka smeta;

-malo pomalo nakupi se citav niz sitnih poboljsanja pa na kraju dovoljno bolje zvuci

 

edit: ako su u pitanju active boxes, svaki ionako imas svoj mains cable, pa mi to nekako ima smisla da je ovo sto sam malopre opisivao - grounding korpi drivera; ako je bilo sta drugo, to ima sanse da bude samo snake oil

 

to sa petim terminalom kod novijih Tannoy zvucnika iz Prestige serije,mi jos nekako ima smisla,jer sto rece na korpi od drajvera se moze stvroriti staticki elektricitet iz pokretanja samog zvucnika....gramofonsko vezivanje,preko rucke,kao na slici,mogu isto tako da ajd kazem razumem,jer se moze stvoriti staticki naboj kroz plocu koja se okrece-igla-zvucnica,tu je pokretni tanjir,ali normalni gramofoni imaju veze osovina tanjira/rucka/gornja ploca...na aktivi nisam video...na 2 mesta sam video to u sobi (konekcijska mesta),jedna pozicija blize gramofona,druga iza sistema...svaka komponenta je bila separatno vezana na te dedicirane terminale u sobi (gramofon,trakas,streamer i pojacalo)...stoji i to da sam otisao do horne,na glasnoci gde je Zepp "Whole lotta love" istresivao vec iz gaca sa LP-a,to je bila teska tisina,ko u grobu...cevni phono (Manley Steelhead),hibridno pojacalo za sluske (Riviera) koje ima 2x10W,sto je pokretalo mid+high horne...da je ta soba za prezentaciju imala uradjenu dediciranu naponsku mrezu,to je 99,99% + neki nejasan "kondicioner" struje je isto bio u igri..

IMG_4729.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
15 minutes ago, zek said:

Kao ona tri ”sapuna” (nem' pojma šta je u pitanju) na centralnom uređaju na prvoj fotki ....:eek:

obrati paznju i na ovo:

rezonatori+na zidu,jedva se vidi,ali su u upotrebi rezonatori Franck Tchang-a...ali ovaj deo da preskocimo...grounding ideja mi je interesantna,nigde video dosad nisam...

rezonator.jpg

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ka ko da sam farbo vraga nazid sa ovim uzemljenjem prosle nedelje :D...doslo do mene LKS MH DA004,da kazem na proveru-slusanjac,malocas,zamolio me dobar drugar da ja to malo uzurpiram,da obratim paznju,na pucketanje koje se javlja prilikom reprodukcije...to je prakticki nova sprava,mozda tek usvirana...laptop/USB/Tidal je pucketao,CD kao transport/coax ne...okrenuli naponsku viljusku u razdelniku,pucketanje prestalo,ili se ucestalost smanjila...jel to sprava sa switcherskim napajanjem ?

falaVi..:jamaica:

LKS DH 004.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...