Jump to content

MOJI drugi PR(A)VI ZVUČNICI


kreljib

Preporučeni Komentari

01.thumb.jpg.9cc0b776b71f98effb5ba567e8b1d012.jpg02.thumb.jpg.3775c2ed40e8601bffecc2d24a7044d1.jpg

Pozdrav svima.

Potrudiću se da budem što kraći jer ja sam onaj koji nema baš mnogo toga pametnog da kaže.

Nakon iskustva oko prepakivanja mojih prvih zvučnih kutija, koje sam podelio sa vama, nakon nesreće sa njihovim visokotoncima koja  je, nadam se, bar nekoga  nasmejala, oglasio se još jedan kolega koji je krenuo u veoma ozbilnu avanturu sa Ei Niš zvučnicima.

Među komentarima vezanim za njegov rad je neko okačio ovaj link http://solair.eunet.rs/~jdrax/ei.htm

Pošto su visokotonci otišli na popravku za koju se nije znalo kada će biti gotova, a ja u međuvremenu kupio drugi par, ovo mi je dobro došlo…kao povod da negde utrošim zvučnike, a ne da mi stoje na ormaru i slute opet neku nesreću.

Furniranje koje sam uspešno izveo na KEF kutijama o kojima sam takođe imao temu, ovoga puta je bilo veliki problem koji nisam mogao da rešim. Prošli put sam koristio furnir belog jasena, i sve je prošlo bez ijednog problema - do lakiranja, a i to sam relativno lako rešio. Ovog puta sam dobio hrast. Ne znam zašto, ali nikako nisam mogao da ga zalepim na površinu. Sve je bilo čisto, koristio sam isti postupak, isti industrijski lepak i istu peglu kao i prošlog puta. Nakon što sam naneo lepak, priljubio površine i ispritiskao ih, list furnira je počeo da se uvija nagore, peglanje je to trebalo da zaustavi i površinu čvrsto priljubi, međutim, samo je bilo još gore. Pokušavao sam nekoliko puta, ali bez uspeha. Pokušao sam sa različitom temperaturom, više lepila, manje lepila…uvek isto. Nakon ko zna koliko pokušaja sam odustao. Pored svog vrlo skromnog iskustva, mislim da definitivno ova dva drveta nisu ista za rad (verujem da postoje cake koje se stiču iskustvom), a mislim i da je ovaj hrastov furnir bio previše suv pa da je i to moguć izvor problema. Šta bi-bi, al furniranja ovaj put ne bi. :(

Tih dana na radnom mestu nisam imao nekih obaveza pa se radno vreme pretvorilo u neverovatno besmisleno googlanje kako bi dan konačno prošao. Tako mi jednoga dana na pamet pade Banksy i dok sam pregledao njegove grafite i divio se njegovim idejama, palo mi je na pamet da ih ukrstim sa nekim svojim omiljenim motivima vezanim za jedan, meni neverovatno drag bend…THE CLASH…..i tako je uz malo igrarije u fotošopu i štampanja svega toga na pelir papiru, umesto firniranja finiš urađen dekupaž tehnikom.

Ako nekoga interesuje nešto više vezano za ovo što sam radio, neka pita, ja ću rado odgovoriti.

Da ne pišem romane oko nečega što je većini posetilaca i više nego jasno.

Sve je rađeno po projektu sa datog linka.

 

03.thumb.jpg.f8415a29c5c8755295fa2b7bdae47e09.jpg04.thumb.jpg.85859ca44408b49e77457816490f821f.jpg05.thumb.jpg.833089ed14bb67367d4dfe25a840870b.jpg06.thumb.jpg.3f8d3c9667a9d88b24caa2f573101028.jpg07.thumb.jpg.a945f7b2e76b4a943f7b9a2f1b443409.jpg08.thumb.jpg.04e7ae56caa5b94b9af71392d8f262d2.jpg09.thumb.jpg.8b78992fab8c5a410d4535b3fe464512.jpg10.thumb.jpg.266f3fde10818c955ce6e9943dc98362.jpg

Materijal ŠPERPLOČA 18mm(što je zahtevalo malo drugačiju krojnu listu kako bi se ispoštovale unutrašnje dimenzije). Zidovi su obloženi filcom od 10mm, a kutija ispunjena koflinom koji nije nabijan već svuda rastresito raspoređen.

 

11.thumb.jpg.2283e8e914fec5dc08cf9059d65ef5a3.jpg

Korišćena OFC žica preseka 2,5mm.

12.thumb.jpg.ae2096a7803fb8dae26da4a6c9b6c53a.jpg

Terminali su napravljeni na strugu.

 

 

Sve u svemu, osećam se kao da sam završio prvi razred sa peticom.

Ponavljam, nisam neko ko bi mogao da daje savete ili nekoga nešto uči vezano za ovu oblast, ali sve ovo možda pomogne nekome ko želi nešto da proba.

Mnogo je lep osećaj kad sav ovaj strpljivi rad koji je rastao i dopunjavao se mesecima zasvira tj ZABLISTA...prava milina za moje uši i oči.

 

Što se utiska tiče, moje uši čuju da je sve nekako  toplo, čisto, tačno sa dovoljno detalja među kojima nema onih koji su previše nametljivi.

Kao da ti neko nešto priča, govori jasno i glasno, lepim akcentom i lepom bojom.

Bas sasvim dovoljan, po meri, imam utisak da je jači-smetao bi, da je slabiji-falio bi, a visoki idu tačno uz njega, lepo pršte i zveckaju, kao fin, diskretan ukras.

Eto, od mene toliko za ovaj put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...