Jump to content

Sakura RS-A1


Beli

Preporučeni Komentari

Ma nikako u ilegalu; otvori(te) novu temu, jer ovo je i meni(a verovatno i drugima) veoma interesantna ručka za Postavljena slika ... baš kao i RS-A1 ... evo je i ovde

Zamoljevam obojenu gospodu da premeste ovi post u novu temu (il' da ga brišu), da ne zagađujem gosn Steniki temu ; osim ako reši da promeni naslov ... fala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 117
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

evo je i ovde

Умало заборавио да сам и ово хтео радити - ова је можда и најлака за израду. :cheers: Класични unipivot од алуминиумског профила са мало некласичним headshell-ом. Али имао сам негде SKF лагере који су по величини били баш идеални са клон RS-A1... наравно, код оригинала користе needle point, али......извињавам се stein-у због off-topic-a. Мислим да имам још нешто око WTA па шаљем касније.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd' sad kad otvorismo novu temu, nije nezanimljiv ni ovaj RS-3 headshell, ako već neko neće celu ručku ... evo šta sam konstruktor konstruktor kaže o tome:

- " By replacing the headshell to RS-3, you can get most of the design advantage of RS-A1 with your existing arm . "

Zamislite samo tu perverziju, Schroeder ručka sa RS-3 headshell-om ! Postavljena slika

post-7-125820047646_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad je bilo malo prepirki među analogičarima oko rezonancija koje ručica pod jedan stvara dok igla grebe po brazdi što je ovde šiljcima u pivotu oko vrha igle verovatno i eliminisano i rezonancija koje ručica može a uglavnom i hoće, da pokupi iz okoline, dakle, feedback od zvučnika. Kod tišeg slušanja to zasigurno nema nikakvog uticaja te ostaju eventualne vibracije iz baze koje uglavnom bivaju benigne kod iole pristojnije izvedenog mehaničkog dela (motor+šasija/subšasija) ostaju bezopasne... Prirodne rezonancije svakog materijala itekako su nametljive kada se materijal/telo ručice pobudi nekim spoljašnjim katalizatorom, i tu se stvara uvek neka vrsta koloracije koju ili tolerišemo ili ne. Jeftinije izvedbe fabričkih ručica su najbolji primer. Zato mislim da u samogradnji, pa još ako volimo da malo odvrnemo voljum, nije loše malo pažnje posvetiti postizanju optimalne rezonantne frekvencije sistema ručica-zvučnica. Mnogi proizvođači takav podatak čak i daju na uvid, nama kao amaterima verovaatno ostaje da dobro razmislimo pre započinjanja projekta i da ideju realizujemo imajući u vidu i ovaj, ne kritičan, ali ne i zanemarljiv deo priče. Nema smisla praviti ručicu ako neće izvući najbolje što se može iz datih okolnosti. Postoji još jedna stvar, a to su ruke. Meni je lično veoma bitno da ručica ne bude preterano labilna jer iako mi još ruke ne drhte, ne volim preterano pipave stvari na koje moram svaki put da pazim da ih slučajno ne iskrivim pogledom. Ovo mi deluje prilično pipavo, mada izgled ume i da prevari...

Ostaje nam jedan veliki problem, a to je dobar, jeftin i kvalitetan lift. Automatika sa mikroprekidačima na početku i kraju ploče mi nije bitna, tačno i uvek ravno spuštanje u željenu brazdu jeste...

Nešto ovako me oduševilo kao rešenje za odizanje ručice na kraju ploče, ostaje pitanje početka...

Postavljena slika

Postavljena slika

http://www.soundscapehifi.com/expressimo.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostaje nam jedan veliki problem, a to je dobar, jeftin i kvalitetan lift. Automatika sa mikroprekidačima na početku i kraju ploče mi nije bitna, tačno i uvek ravno spuštanje u željenu brazdu jeste...

То бих и Ја волео да видим у самоградњи, а ако не онда неки линк за куповину па ГБ.Наравно долази у обзир лифт као код Шредер ручке или сл.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То бих и Ја волео да видим у самоградњи, а ако не онда неки линк за куповину па ГБ.Наравно долази у обзир лифт као код Шредер ручке или сл.стоН_Колд

Lift kao kod Šreder ručice bi bio idealan, pitanje je samo dostupnosti i cene.

Можда нешто овако?Jelco Ichikawa Tonearm Lift
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj neku sliku linak pa da vidimo sta se moze :cheers:

Ovaj Jelco deluje sasvim u redu. Da imam tehnički crtež, možda bi se dalo i kod mene uraditi, ali mi je u principu teško smaranje praviti ekscentar... Zapravo, nije u tome problem nego u opruzi i masnoći koja obezbeđuje lagano i kontinualno spuštanje lifta nakon što se ručica spusti. HSS2000 je recimo jedna od tih lepljivih masnoća koja podmazuje ali i prijanja na materijal bez curenja. Mi ovo sredstvo koristimo na spojevima gde treba da bude podmazano, delimično izloženo atmosferskim (ne)prilikama a da ne sme da iscuri i podmazuje spoj PU i aluminijuma... Hmmm... Makes me think...edit: našao sam Jelco, lokacija mislim da nije bitna, cena je 45$ USD, meni je to mnogo da dam (plus shipping + customs + VAT...)http://www.jazzcafetheduke.com/cgi/uJWLZ.pl?901089043610.600726031351.99720520792918Dajte mi nedelju dana da razmislim. Setio sam se kako smo to nekada radili, jako jednostavan sistem... Nema ekscentra, nema mnogo mašinskog rada i neće koštati možda više od evro ili dva, sve zajedno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...