Jump to content

INPUT pcb/selector


Preporučeni Komentari

ja napravio kako meni odgovara ; tako da komentari "sto nisi ovo i sto nisi ono" mogu biti uvazeni kao nauk , ali ne kao put prepravke predmetnih pcbs

znam da moze na tisucu nacina , ja odabrah ovako - bez lemljenja konektora na pcb

ovako kako jeste - vidljivo iz seme i slike pcb - jedna plocica je OK za 4 kanala stereo nebalansirano , ili 4 kanala mono balansirano ( dakle dve su potrebne za stereo 4 kanala) ,te svi moguci podvarijeteti ta dva

predvidjen ground muting nekoristenih ulaza , lokalnoa stabilizacija sa 78xx ( odgovarajuci naponima releja) , gde je + spojen na releje , a na selektor se rutira negativan kraj kola

opciono grounding i voda + napajanja , da bi se obezbedio dodatni shield izmedju kanala , u tom slucaju je apsolutno neophodno da je PSU za releje galvanski odvojen od audio napajanja , ali je to i ovako preporucljivo

predvidjeni standardni Takamisawa signalni releji - nemam oznaku i mrzi me da vijam , ali su bas najstandardniji signalni .

so - da ne otvaram GB ili nesto slicno - uskoro narucujem neku kolicinu istih ;

jos ne znam tacnu cenu , ali racunam da ce biti reda 350-ak dinara/kom

ako je neko voljan da se prikljuci i uzme koji komad - sad moze ; posle - ko ziv ko mrtav :rofl:

ako se neko prikljucuje - to nema uticaja na cenu koju ja dobijam , tako da mi je svejedno

za koji dan info o tacnoj ceni , kad dobijem predracun

s obzirom da je ovo gallery - ako vas interesuje - moze na PP , pa eventualno otvaram temu u GB ....... ili - jos bolje - pisite ovde , pa ja preselim trgovacke postove gde im i mesto

post-2-021836800 1277580618_thumb.jpg

post-2-032330000 1277580626_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

No, no, no, no, and no :sarcastic_hand: Now that you have finally begun having interest in real amps, you could as well make a real input selector for the pre section.You just build as many pre stages as you need inputs, and just one psu. Hook up one pre section to each input, and power the one you need. When you wanna switch input, you simply switch the power on, to the respective input section, and power down the one that you used previously. This way you get rid of relays / switches in the signal path, and we both know that sooner or later they're gonna cause trouble. Don't forget to divide the reference to ground, or you will get into trouble.Magura :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No, no, no, no, and no :sarcastic_hand: Now that you have finally begun having interest in real amps, you could as well make a real input selector for the pre section.You just build as many pre stages as you need inputs, and just one psu. Hook up one pre section to each input, and power the one you need. When you wanna switch input, you simply switch the power on, to the respective input section, and power down the one that you used previously. This way you get rid of relays / switches in the signal path, and we both know that sooner or later they're gonna cause trouble. Don't forget to divide the reference to ground, or you will get into trouble.Magura :happy64:

That (i think) DartZeel did in it`s NHB-18NS Preamplifier. (for real!)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I guess that's right, at least from what I've heard.I've done so years ago with a couple of BOSOZ modules, it works rather well actually. Sometime in the future I will do so with a bunch of Drek modules. Magura :happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

ova jedna pcb je odgovarajuca za stereo ( dva kanala) 4 ulaza nebalansirano

za stereo balansirano ( i dalje 4 ulaza ) moras koristiti dve pcb

topoloski je tako

da li ces ti onda jedan ili dva ili tri ulaza spojiti nebalansirano - to je stvar izbora

spajanje nebalansirano podrazumeva da ulazni kontakt releja namenjen negativnoj strani stopis na masu , isto kao kod XLR konekcije kad kratkospajas pinove 1 i 3 (gnd i - )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...