Jump to content

Cene zvučničkih jedinica u Srbiji...


Zvu

Preporučeni Komentari

Druže ćao! Zamolio bih tebe ili nekog drugog za informaciju gde se kod nas mogu najpovoljnije kupiti drajveri? Već više od 15 godina ne pratim hi-fi dešavanja pa sam po pitanju informacia dosta "zaribao". Skoro sam došao iz inostranstva pa sam se po pitanju zvuka opet "zarazio". Dosta vremena sam posvetio na izradi kalupa za zvučne kabinete po ugledu na B&W Nautilus-prestige (puževi) i u tome mi je i uspelo pa me sada interesuje gde kod nas povoljno da kupim drajvere za njih? Unapred hvala!

Nigde! B&W ne prodaje svoje jedinice, a pogotovo ne bi prodavali jedinice koje se nalaze u najjačem Nautilus modelu. :Viannen_loungelizard:BTW, kolika je netto zapremina prostora iza bas jedinice? Jedinica koje veličine je predviđena za bas?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nigde! B&W ne prodaje svoje jedinice, a pogotovo ne bi prodavali jedinice koje se nalaze u najjačem Nautilus modelu. :Viannen_loungelizard:BTW, kolika je netto zapremina prostora iza bas jedinice? Jedinica koje veličine je predviđena za bas?

Pa znam druže da B&W ne prodaje svoje drajvere nego sam mislio na neku drugu firmu-možda peerles ili šta mi već preporučuješ. Samo mi je bitno da su drajveri što kvalitetniji i gde se kod nas mogu kupiti osim u Dayensu? Puž je predviđen isto kao i kod B&W za 12" a neto zapremina puža je 150 litara stim što je mogu korigovati na manju zapreminu tako što štelujem unutrašnju spiralu prema potrebi. Ako znaš gde ih kod nas mogu kupiti i koje mi drajvere preporučuješ bio bih ti puno zahvalan! Inače ja sam ona generacija koa je se "pekla" uz "SAM" i čuvenu seriju "SBI"! :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo kvalitetna jedinica je Audio Technology Flexunits 12 B 77 25 10. Ali se mora naručiti iz inostranstva. Mogao si da doneseš 2 komada kada si nailazio od tamo ka 'vamo.Ako bi išla u kompresionu kutiju, po nekoj računici bi trebalo u oko 60-70 L, sa malo dampinga. Na kraju se svodi na probanja, merenja, i tako u krug.Druže, mnogo sreće želim. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo kvalitetna jedinica je Audio Technology Flexunits 12 B 77 25 10. Ali se mora naručiti iz inostranstva. Mogao si da doneseš 2 komada kada si nailazio od tamo ka 'vamo.Ako bi išla u kompresionu kutiju, po nekoj računici bi trebalo u oko 60-70 L, sa malo dampinga. Na kraju se svodi na probanja, merenja, i tako u krug.Druže, mnogo sreće želim. :good2:

HVALA TI PUNO!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

I dobismo zastupništvo B&C u Beogradu. Nema više gledanja u pasulj je li origigi ili ne.

 

http://www.proaudio.rs/

 

Sajt im ne radi baš najbolje. Vidi se da su sveže otvoreni. Ima ih na listi zastupništva na sajtu B&C. Crvenkapica na Novom Beogradu. Danas sam kupio kompresione drajvere B&C DE250-8 za kolegu iz Švecke :)

 

Novi, lepi, origigi, cakle se i koštaju 82.5 evra po komadu u radnji.

 

Takođe mi je vlasnik rekao da radi i sa Ciare tako da možemo početi da gledamo šta ima zanimljivo iz njihove game :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To Pčelac :cheers:

 

Vidim da ima opasnih što pro što home drajvera na Ciare sajtu :)

 

Ova radnja nije velika pa se vidi tek deo robe. Svugde sam zagledao gde sam mogao da doprem. Video sam i par nekih 21" vufera - ijaoj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da sam gledao neke 12" pre koju godinu kao i neke kalotne srednjetonce i visokotonce. 

 

Nemam pojma da li ima sve ali ako se može dopremiti do ovde, a da ne košta bubreg - tim bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Da li je neko uzimao Visaton drivere kod ITC electronica iz Svilajnca? Koliko-toliko mi deluju ne tako skupi, tj. sa Visaton programom su slični po cenama kao gosn. Dobrin. Ne znam samo koliko su snabdeveni..?

 

Ali onaj PartsExpress e*e kevu :D  Komplet drajveri za ALTO2 duplo jeftiniji nego kod nas, a shipping free??? :connie_nutzo: Interesuje me samo dugo koliko putuje taj "free"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A čoveče, stvarno :D Ja se ponadao... još free shipping worldwide, ali Serbia ne.

Zanimljivo shipping za drivere vrednosti 160$ je za Hrvatsku svega 221$, pa tako ispada 384$ total :D

Muka. Znači Šabac :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas li neki aktuelni Visaton cenovnik od dayensa pa uporedi?

 

Upravo dobio od gosn. Dobrina: http://www.webmajstor.biz/visaton/Visaton%202011.pdf

 

Na Europe audio: http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=1953 + FedEx express 2.05kg = 55.38€ što je poprilično nepovoljno. Ako uzimam sve drivere za kutije poštarina je oko 90 i nešto, opet premnogo.

 

U Šapcu 54,32 €. Vrlo povoljno. :oke:

 

Ali i dalje mi nije jasno zašto Ameri (parts express) imaju onako bolesno niske cene :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak probaj sa ITC-om , bili su mnogo jeftiniji od Dayensa ( do 30% ). Preko njih sam bez problema i suvišnih pitanja zamenio jedan G25FFL visokotonac, koji je stigao sa fabričkom greškom. Možda se malo duže čeka, ali se isplati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alex, ovo u Dayensu je solidno povoljno. Kad dodjem kuci uporedicu sa starim cenovnikom koji imam.

 

Kada je europe audio i slični u pitanju, od cena na sajtu moze da se oduzme porez (oko 20%) ali treba kod nas platiti carinu i porez (preko 30%).

 

Inače, po meni se od Visaton-a isplati uzimati samo njihove vrhunske drajvere (AL serija i keramicki visokotonac). Ovi drajveri koje ti gledaš nemaju šta da traže u poređenju sa SB Acoustics-om, Dayton Audio, Fountek-om, Tangband-om u istom cenovnom rangu. Ali koliko mi se čini radiš po projektu, tako da je razumljivo... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alex, ovo u Dayensu je solidno povoljno. Kad dodjem kuci uporedicu sa starim cenovnikom koji imam.

 

 

 

Sad sam proverio, u stvari je Dayens skuplji 3-4% u odnosu na ranije. Nije velika razlika, ali je skuplje ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neozbiljnost ITC-a po pitanju Visatona nije bila do njih vec do firme od koje su uzimali Visaton. I ja sam tamo uzimao ali vec neku godinu ne rade taj program. Na srecu samograditelja sad sam pogledao njihov sajt i ponovo su poceli da ih rade zajedno sa kompletnim kitovima. Zbog toga preporucujem da se provere cene i u Elementi jer i oni uzimaju robu iz istog izvora. Na zalost vreme cekanja je malo duze, od 3-6 nedelja u zavisnosti od trenutka porucivanja da li se potrefila porudzbina tog momenta ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

W 200S/8

ITC 6026 din, po danasnjem srednjem kursu - 52.3€

Dayens - 54.3€

Paklo cigara jeftinije.

 

Da, pravim po visatonovom projektu, pa mi je bitnije da ima neka komponenta ili kod jednog ili kod drugog, nego razlika evro dva gore dole... :bad_boys_20::mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...