Jump to content
Sign in to follow this  
Zen Mod

Video capture

Recommended Posts

Nisam siguran, ali mislim da većina problema može da se izbegne komandom koja se različito zove u različitim programima za editovanje videa, slično komandi za sinhronizaciju postojećeg subtitla uz neki video zapis. Problem nastaje ako nastane "oštećenje" u tonskom ili video delu zapisa i pobrljavi sinhron zbog pogrešnih podataka o svukupnoj dužini jednog od dva dela (audio ili video) ffdshow paket codeca često pomogne u korektnom povezivanju dva segmenta. Samo lupetam. http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_to_video_synchronization:buehehe:

Ajajaj, 30 gigabajta, a samo 320x240. Pa to je AVI - uncompressed, nije ni čudo da se raspada pri pokušaju puštanja. Ne znam kakva su podešavanja u Vegasu, pošto ga nisam koristio, ali treba namestiti koji codec da koristi pri capture-u. Da li AVI sa nekim codecom, ili ono što bi verovatno bilo mnogo jednostavnije za podesiti u MPEG - onda se verovatno samo bira rezolucija (možda ni to) i stepen kompresije.Da neke stari budu jasnije, mala napomena - AVI sam po sebi nije codec već container (isto kao i npr. MKV), i sadrži u sebi video i audio stream - svaki spakovan sa određenim codecom - jedan za video, jedan za audio - npr. DivX i MP3 - moguće se razne kombinacije.

Чудо да Вегас као напредан програм за видео едитовање нема неку опцију за подешавање звука унутар видео фајла!?У сваком случају увек можеш да прибегнеш најглупљој могућој методи, а то је да екстрактујеш аудио подносилац из фајла и после да га поново спојиш са видеом али овај пут без кашњења! То ради чак и Виндовс Муви Мејкер. Једино ће да траје мало дуже, али...Али да, дефинитивно је боље користити "Ватрену Жицу" за стримовање видеа.кајзеР_Созе  :buehehe:

Kad je Duron 900MHz bio naj procesor, na njemu je ladno preko TV kartice i njenog video ulaza i Audio Ina na integruši, išlo grebovanje direkt u DIVX sa onom 3xx rezolucijom. Nema nikakvog kašnjenja. Tako sam se nasnimao gomile filmova sa satelita! Obično je problem u kodecima kojih ima malo više nego što treba za istu stvar! Koristio sam neki VCR program, nešto IUVCR koji je to perfektno radio. Malo guglanja, a pre svega, obriši sve kodeke koje imaš, pa instaliraj samo ono što ti je stvarno potrebno! Ako kamera ima samo usb izlaz, ona digitalno prenosi sliku i zvuk, pa tu garantovano nema kašnjenje. Posle se stvari zajebu.