Jump to content

Joni Mitchell - Court and spark


Preporučeni Komentari

Ne znam ko bi ovde mogao da ti odgovori na ovo pitanje ?

Mozda neki blog, sajt ljubitelja Joni Mitchell, neki fanatik koji ima sve od Joni u vise primeraka pa je mogao porediti ?

Ja imam nemacko reizdanje.

Press je savrsen, a muzicki materijal na vinilu jos bolji. :)

Btw, nekako mi vise pase Jonina rana faza. Clouds & Ladies of the Canyon:wub:

 

joni 1.jpg

joni 2.jpg

joni 3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor Btw, nekako mi vise pase Jonina rana faza. Clouds & Ladies of the Canyon

 Eto,razliciti ukusi.Meni je album fenomenalan,jer je je u dzez fazonu.

Kao sto je Waters ispljuvao "Atom heart mother",rekavsi da ne zna sta su imali na umu kad su pravili album,i da ga nikad ne bi vise svirao,meni je omiljen...narocito me odusevljava Alan's breakfast, prosto osetim miris slanine(ili je to miris izgorelih lampi pojacala?).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, u ovom slucaju se slazemo.

PF rana faza sa Syd B. i sve do albuma Meddle ( ukljucujuci i njega sa Echoes, cela B strana LP, koja je prakticno "kopca" sa DSOTM ), mi je draza od svega sto su kasnije uradili. 

A sto se Waters-a tice i njegovih razmisljanja o Atom ... i muzickom materijalu na tom albumu - pa i ne moze da zna sta su imali na umu, jerbo su bili puni lizergicne kiseline koju su trosili nestedimice. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎26‎.‎9‎.‎2020‎. at 12:17, Aoxomoxoa reče

Imam prvo englesko izdanje.Zvuk je fenomenalan. Interesuje me poredjenje sa prvim americkim izdanjem.Da li vredi samo zbog teksturiranog omota kupovati jos jedan primerak?

ako ti je taj snimak drag,kupuj,ako nista drugo,da smiris filatelisticki nagon...;)...drugo ima jedno neko nepisano pravilo koje je vazilo dok su se za snimanje materijala koristile klasicne trake:prvi,originalni master je uvek bio taj gde je doticni snimak snimljen (drzava),i gde je matica bila izdavacke kuce..ne kazem da tu nije moglo biti izuzetaka u svim pravcima,ali onako uprosceno:americki izvodjac snima u americi,za americku izdavacku kucu,prvi master je po logici stvari koriscen za americko izdanje,KOPIJE tog mastera su slate u ostale drzave,gde je doticna izdavacka kuca imala svoja dalja isturena odeljenja...prici jos nema kraja,postavlja se dalje pitanje kvaliteta mase koja je koriscena kao osnova za sam tisak,kao i pitanje kojom ucestaloscu su menjane matrice za presu...severnoamericka izdanja (USA i Canada) su u osnovi po meni dinamicnija,sa mnogo direktnijim zvukom no svi ostali,ali imaju jedan povisen nivo osnovne buke/suma,dok evropska,ona kvalitetnija (UK,DEU,NLD,FRA) i japanci imaju jedan prefinjeniji zvuk....ako se radi o muzickom materijalu gde preovladava neki tisi muzicki materijal,il je broj izvodjaca mali,mozda je bolje zadrzati neamericko izdanje,ako smo zadovoljni zvukom,no biti eventualno zatecen povecanim osnovnim sumom,i jednim direktnijim zvukom,koji mozda rusi neke audiofiljisticke snove...

:matrix:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@paja959Lepo receno.

Resio sam da obnavljanje kolekcije bude iskljucivo dobrim izdanjima.Trenutni sistem je takav kakav je,sasvim solidan.I kad pustim dobro snimljenu plocu,sam sebi kazem:dobro je,bolje mi ne treba.

Naslusao sam se losih reizdanja,za koje je ,bukvalno,dovoljna i Toska sa HSR-om i RIZ-om.Takve ploce ce na boljim sistemima zvucati jos gore.

U sadasnjoj skromnoj kolekciji imam prva izdanja(USA,UK,Japan,F,NL),reizdanja(MOV,Sundazed),dok ostale ploce...neke cekaju zamenu,a neke zvuce dosta dobro.

I zato,hvala na savetu,Court and spark ostaje u kolekciji,jer sam stvarno zadovoljan kako ploca zvuci :heat:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...