Jump to content
vlaya

Douk Ear834p

Preporučeni Komentari

12 hours ago, Zen Mod said:

manja ulazna kapacitivnost (Miller) , garantovano pojacanje u domenu vremena (JFet se ne trosi za razliku od ceve , al ajde nije bas bitno) , nizi sum

Hvala

Nizi shum sam pretpostavio, ovo ostalo mi nije palo na pamet.

Pitam zato sto imam u phono-u K170BL koji vrsi funkciju MC predpojacanja ( po zelji ) ali meni se to ne svidja pa bih ga zeleo iskoristiti drugacije kada budem imao znanja za tako nesto.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 hours ago, bnb said:

Kolega,ti fakat nisi"familijaran" sa proračunom za drajv triode

Voleo bih link ili smernicu, nisam upoznat sa strujnim drajvom za triode.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 hours ago, vladd said:

Voleo bih link ili smernicu, nisam upoznat sa strujnim drajvom za triode.

Kolega,sada je kasno,sutra ti šaljem na PM kopiju proračuna.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne treba, pogresno si quotovao semu, V3 ima struju malo ispod 1mA, sa 120K ce imati 120V na katodi..ili nekoliko volti manje, ali nekoliko dovoljnih volti iznad napona resetke...

Razlika izmedju proracuna i realnosti moze da bude i preko 20%..razlika je znacajna i izmedju simulacije i realnosti, a i razlike medju lampama iste fele znaju da prebace 10%...ponekad i u istom balonu.

To lisac T de P sigurno zna i zna verovatno u kom radnom opsegu treba da su lampe za njegovu alikaciju zato i moze da koristi anode stopper koji je vrlo selektivno funkcionalno pomagalo. Sve u uskim karakteristikama i poprilicno pritegnuto. I tako ce verovatno i da dobro radi...

I vrlo tesko da ce inovacije biti uspesne...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je preneto sa komšijskog foruma i možda pomogne. U pitanju su iste pločice.

"danas sam skuzio da pcb napajanja ne valja i da izlaz prema preampu u plus grani ima neke oscilacije na MHz, a neke nuspojave prebijaju cak na 35kHz! dosta blizu audio podrucja i slijedeci subharmonik ce biti cujan!!?!?mozda ce, mozda nece !?! osciloskopom pogledao izlaz- ravna crta , ali sa burstevima (peakovima razlicite amplitude, povremenim). ali vidi se da probija i na prvi stupanj V1..

skinuo pcb dole i malo se zagledao, pa mase su vodjene ne linijski s kraja na kraj nego su elektrolite, njih 5 stavljali kamo je bilo mjesta na plocici! super-drek!
pomislio sam krenut slagat normalno napajanje ali manje vremena je preradit ovo pa ce zaigrat mikro brusilica... prerezat ploce mase i pospajat to linijski, od najveceg riplea u napajanju lijevo pa onda krecemo na manji desno, "nizvodno", bez mijesanja struja u masi, malo s jedne strane plocice na drugu i natrag....... "

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...