Jump to content

2 x L or 2L


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ja sam mislio bas kako sam nacrtao CT ispravljaca je ustanovljen vec sa leve strane , dok je masa za amp sa desne strane - izmedju dva elektrolita

OK, ja sa slike to nisam tako video

dakle - kuda teku struje punjenja kondova ..... sa + na - , ili izmedju + i CT kroz choke, odnosno izmedju - i CT kroz choke

Evo jedan citat, već pomenutog ilimzn-a, gde se može naći odgovor na ovo:

... za pocetak, to jest teoretski potpuno ponistavanje ALI samo za pojacalo u A klasi gdje se obje poluperiode izlazne struje pojavljuju u vodovima napajanja. naravno pod uvjetom da su zice u magnetskom 'couplingu' kako on kaze. Kod pojacala u AB klasi PO DEFINICIJI u njegovoj skici ponistavanja ne moze biti (cak bi rekao da se situacija pogorsava) jer svaki vod napajanja (+, -) vidi samo jednu poluperiodu struje trosila. Induciranje te puluperiode u suprotnom vodu ne ponistava nista, jer u suprotnom vodu nema jednake ali suprotnog predznaka komponente struje trosila u tom trenutku. Ovo bi trebalo biti ocigledno, dapace, opisano je u detalje u Analog Devices App note-u "Alexander Current Feedback Audio Amplifier".Ukoliko kod pojacala postoji lokani decoupling, zicama od ispravljaca do njega takodjer tece dio struje punjenja i praznjenja kondenzatora, i u tom slucaju od ispravljaca do tog mjesta mora ici upleteno sve 3 zice, ne zato da se ponisti magnetski struja trosila, vec da se to dogodi s tom strujom punjenja. Takav upleteni kabel 'glumi' neku vrstu "common mode choke", kao u shemi ispravljaca koju sam dao prije.

Da ne bude zabune, ovo je odgovor na pitanje o upredanju vodova između pojačala i ispravljača ("+", "-" i GND), ali se u ovom odgovoru može naći i odgovor na pitanje postavljeno od strane ZM .Dakle u slučaju pojačavača A klase kroz 2L zavojnicu će proteći samo struja koja je posledica nesimetrija u granama napajanja i koja bi trebala biti zanemariva u odnosu na struju punjenja/pražnjenja elektrolita i struju potrošača; to bi onda značilo da je ovakva zamena (2xL u +/- granama napajnja sa 2L u vodu mase) neodgovarajuća i ne bi dala željeni rezultat.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakle - opsti konsenzus je da 2L ne menja 2xLhvala kolezima ;pretpostavljao sam isto ,a nisam imao volje da se bakcem sa merenjima , bar ne ovaj put .moja batrganja su bila u skucajevima kad sam mislio da neko nije shvatio moju postavku , odnosno kad mi nije bio jasan nacin razmisljanjarecimo da 10% nisam bio siguran u koncept , pa sam hteo da raspravimo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...