Jump to content

EAC blindness


stein

Preporučeni Komentari

Prvo sam pokušao da nastavim sa bekapom kolekcije audio CD ploča, potom sam konstatovao da EAC ne vidi ploču. Ok, rekoh, možda ima problem sa kontaktima na CD/DVD drajvu, otvorim stranicu, tipnem, tapnem, sve stoji kako treba. Promenim nekoliko ploča, ništa. Naravno, svaka promena ploče izazove automatsko pokretanje ponude šta želim da se radi sa istom (open folder, play music etc) samim tim, pretpostavljam da mi je CD/DVD drajv ispravan jer pokretanje plejera rezultira svirkom. Ajd, rekoh, puko mi EAC. Deinstaliram, instaliram ispočetka (posle restarta sistema, bemtiwindoz) međutim, opet isto. Potom, skinem najnoviju verziju EAC, instaliram i opet ništa... Jednostavno, neće da prikaže bilo kakav sadržaj CD ploče, samim time nema ni opcije da bilo šta radim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Instaliraj ASPI layer... Force ASPI ili slično... adaptec 4.71.2http://download.cnet.com/Adaptec-ASPI-Drivers-Windows-98-Me-NT-2000-XP/3000-2098_4-10161912.htmlhttp://www.adaptec.com/en-US/speed/software_pc/aspi/aspi_471a2_exe.htmpoz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala. Imao sam ga na mašini i ASPIcheck je prikazao da mi od 4 fajla tri nedostaju. Verovatno da više nije bitno, ali je nakon malo kopanja ustanovljena promena, između poslednjeg ripovanja i uočenog problema, instaliran Nero (6.xxx) i Nod32. Nero je instalirao svoje ASPI fajlove koje ASPI check nije detektovao. Pokušaću da još jednom restartujem sistem jer gašenje EAC i pokretanje istog i posle instalacije ASPI prijavljuje "No Audio CD Found"...Edit: nakon još jednog pokretanja instalacionog fajla ASPI, zatražen je Reboot i izgleda da će sada da radi. Hvala za pomoć.Edit 2: Radi sve. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... da... hmm... ali... Ispalo malo nezgodacije...Radi pa ne radi. Svodi se na to da u zavisnosti kako mu dođe, zaglupi se do granice i pređe u non-responding status. Da ne gnjavim budalastim pitanjima, instalirao sam CD-EX koji je pre EAC-a uvek dragovoljno obavljao sve poslove ripovanja a novi podržava i kompresiju u FLAC. Elem, biće da nije do softvera nego je izgleda ASUS jednostavno gotov. Otišao sam na jednu neprijatnu zabavu gde je samo popu(svešteniku) bilo do pevanja, svi ostali su bili neraspoloženi a posle do Road marketa jer valjda jedino oni imaju ovako šta na prodaju subotom popodne pa sam uzemio sebi jedan Sony (daaa-daaa, baš je sav sony kad je mejd in čajna) i sada čekam da se skine ubuntu 9.10 sa torrenta pa da zagasim mašinu i konačno kompletiram hardver da sve bude SATA... Nadam se da će sve biti u redu posle pregradnje. Jedino ako nekome pada na pamet ukratkovane prednosti SATA nad IDE kada je u pitanju dvdrom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamena dvd drajva protekla bez problema, BIOS sve već pohvatao u Auto modu, a definitivno sam bio u pravu kada sam odlučio da zamenim uređaj. Što se pitanja na temu IDE vs SATA tiče, dobio sam odgovor za svega nekoliko sekundi. Sad mi žao što ovo nisam obavio pre... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ni moj, ali biće da se zamorio a i dugo je besposlen džedžio, biće zaprašio se. Ko će ga znati... Svakako sa ovim SATA kudikamo brže radi a manje buke pravi kada zavitlava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...