Jump to content

Sonic Frontier Amp1


ninja

Preporučeni Komentari

Evo, posle dugo premisljenja, prenemaganja i razvlacenja konacno raskupusah amp u namjeri da promjenim 6 kondova, RCA kontakte i interno ozicenje od njih do ploce a najvjerovatnije i terminale za zvucnike.

Poznavanje materije mi je minimalno a umjece sa lemilicom nesto vece :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Prvo pitanje: sadasnji kabal izmedju rca i ploce se sastoji od 4 izolovane tanje zice (crvena, zelena, bijela i crna i jedna "gola" zica i sve to zajedno izolovano folijom i plasticnom izolacijom. 

Sada je prikopcano tako da jemasa(nula) ili kako se vec zove sa svakog rca konektora prikopcana na svoj ulazna ploci. Isto i za signal.

Ona 5a gola zica je zalemljena na sasiji sa jedne strane a sa druge ide zajedno sa (crnom) masom u isti ulaz na ploci.

Novi kabal ima po 2 izolovane zice i tu jednu golu unutra i tako 2 puta za svaki kanal. E sad, da li je ok da ja tu golu zicu spojim na masu, jednu za lijevi a drugu za desni kanal, svaku na svoju ulaz u plocu (PCB)?

20160430_183757.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
23 minutes ago, Woland said:

ix, woland vadi trafo iz kutije da bi slušao Slagle preamp, to je bre poduhvat - uzmeš stoličicu, staviš preamp na nju, odšarafiš, izvadiš trafo i turiš pored kutije, upališ, kažeš: odabi od stolice i voila :) 

Ja sam koristio onu tvoju prvu varijantu: zagledao, pa zagledao, pa pripupitao ovdje, pa opet zagledao pa ..... nadjoh jednog koji je tatamata za mene i posle pokupio gotovo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...