Jump to content

pred-predpojačalo za mc


Zflazar

Preporučeni Komentari

Pa T-2000 je SUT sa 35dB gaina i za zvucnice od 3 oma. Slusao i imam ga u "kolekciji" za da se nadje.

http://www.vinylengine.com/library/ortofon/t-2000.shtml

 

NLE17 je DACT CT100 van Danske .... "poluDIY". Dobijes gotovu plocicu sa jednostavnijim napajanjem. Plocicca je malena i moze se montirati direktno na gram sto mnogi i rade.

Sve imas na linkovima a mislim da ima i DACT zastupnik u Hr a mozda i u Srbiji.

Imas veliki gain koji stimas u mnogo koraka, xlr ili rca + sva moguca stimanja svega sa switchewima.

 

Slusao i imao tu riaa:u. Odlicna je ali ne znam kako ce prijati tvojim usima.

hvala puno, DACT CT100 kit (bez napajačke sekcije) je oko 700USD, T2000 oko 1000+ EUR tako da je to  izvan moje zone interesa.

O Ortofonovim SUT sam čuo samo najbolje, sa Doktorom i i imam neki dogovor za neki aranžman slušanja nekih trafoa iz njegove kolekcije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala puno, DACT CT100 kit (bez napajačke sekcije) je oko 700USD, T2000 oko 1000+ EUR tako da je to  izvan moje zone interesa.

O Ortofonovim SUT sam čuo samo najbolje, sa Doktorom i i imam neki dogovor za neki aranžman slušanja nekih trafoa iz njegove kolekcije :)

 

Cijena mu je bila pre u pola manje, hebiha.

Moze se naci polovan, skutijan za oko 300€ ali se ne pojavljuje cesto (ako trazis, trazi kao NLE17)

 

T2000 je sa srebrom i 35dB (3 ohma) a T3000 je bez srebra i 30dB (3-5ohma). 

T2000 je dosao zajedno sa MC-2000 koji ima 0,05 mV a ti imas jos nize. 

Jesi siguran da je to 0.02  a ne 0.2 mV?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo mala ispravka, T3000 ima isto trafoe motane srebrnom zicom ;)

 

Nisam bas siguran, imam i jedan i drugi :)

T2000 je vise od duplo tezi. 

 

 

  :(

 

...jesam...

 

Traži u članku pod SL 15 II

 

http://www.adventuresinhifiaudio.com/22/06/2010/a-short-history-of-ortofon-pick-up-cartridges/

 

oni tvrde da je 0.015mV, serviser izmerio 0.020 mV

 

Vidio sam, hebiga. Ja sam imao problema sa Dl-S1 a koji je bio 0.13.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da si kod Xono sve stavio na maximum, mislim da bi bilo dovoljno. Ako nije, može se još pojačavati uz pomoć lemila, a teško da će išta od ove druge skalamerije to napraviti bolje....

 

S1 je davno prodat.

Problem je vise bio druge prirode, iako je gain bio nizak sveukupno u sistemu. Zvucnici su bili 86dB. ... ali to je sada historija :)

 

A do sada mi se pokazao uvijek najbolji zvuk sa kombinacijom MM phono (ili MM izlaz) + SUT tako da sam prestao da razmisljam da koristim MC dio u riaa:ma koje imam (imao).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ,

...znači SRPP prepre i nakon toga ovo:

attachicon.gifdc_phono.gif

Na shemi druga cev radi sa jako malim pojacanjem.

Ako je cilj da se izbgne C izmedju 2 cevi onda nije postignut, zbog toga sto postoji dodatni sprezni C na ulazu posle SRPP stepena.

Takodje druga cev radi na malom naponu Va...

Mislim da mozes izbeci dodatni stepen SRPP sa korekcijom ove sheme? Svesti broj pojacavackih stepena na 2 i na korektnu fazu in-out?

post-96-0-63868400-1451204876_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...